Acana Mamalar Uygun Fiyatlar

Acana, dünyanın en iyi bilinen premium evcil hayvan maması markalarından biridir. Acana mama , 1985 yılında Reinhard Muhlenfeld tarafından kuruldu ve Kanadalı bir şirket olan Champion Pet Foods'a ait.

Sırala
Filtrele
Toplam 22 ürün görüntüleniyor.

Acana Mamalar Adını duyurmuş güvenilir bir marka olup ülkemizde yaygın bir şekilde ürünleri kullanılmaktadır. Ürün çeşitliliği bakımından zengin olması hayvan sevenlerin beğenisini kazanmıştır.

Acana'nın Orijen adında eşit derecede iyi bilinen bir kardeş markası vardır. Orijen, Acana'ya çok benzer ürünler üretir, ancak Orijen'ler daha da yüksek oranda et ve balık içeriği içerir ve bu da daha yüksek oranlarda Protein ve Yağ ile sonuçlanır. Acana ve Orijen evcil hayvan mamaları 70'den fazla ülkede satış yapmaktadır.

Acana'nın başlıca satış noktalarından biri, üretiminin hiçbirini dışarıdan temin etmemesidir. Bu, yüksek güvenlik ve üretim kalitesi standartlarını koruyabilmelerini sağlar.

Acana Ürün Yelpazesi

Köpek maması

Acana, geniş bir köpek maması ürünleri yelpazesine sahiptir. Bu seri, üç kuru mama, dondurularak kurutulmuş köpek maması ve bir dizi dondurularak kurutulmuş köpek maması içerir.

Üç kuru gıda aralığı Acana'nın en popüler olanlarıdır. Dog serisi, Acana'nın orijinal serisidir ve yakın zamanda yeniden markalaştırıldı ve yenilendi. İlk başta, aralarında çok çeşitli malzemeler bulunan yedi tarif içeriyordu. Bununla birlikte, 2019'un sonlarında, ürün yelpazesine mevcut tariflere çok benzeyen iki ek tarif eklendi. Bu ilaveler Acana'nın birinci tahıl içeren tarifleri arasındadır ve geleneksel baklagil kullanımlarını yüksek kaliteli tahıllarla değiştirmiştir.

Daha önce kısaca bahsettiğimiz gibi, Acana'nın bir dizi Dondurularak Kurutulmuş Köpek Maması vardır. Bu seri, nispeten yeni bir ektir ve Acana'nın kardeş markası Orijen tarafından sunulan dondurularak kurutulmuş gıdaya benzer. Bu seri, her biri farklı bir et bileşeni kullanan Dondurularak Kurutulmuş Köftelerin dört farklı versiyonunu içerir.

Bunun gibi dondurularak kurutulmuş yiyecekler birinci sınıf bir üründür ve bu nedenle son derece etkileyici beslenme sağlayabilir. Bununla birlikte, bu beslenmenin bir bedeli vardır ve dondurularak kurutulmuş yiyecekler genellikle son derece pahalıdır.

Kedi maması

Acana'nın kedi maması eskiden çok küçüktü ve tek bir ürün gamından oluşuyordu. Bu ürün yelpazesi bölgesel olarak adlandırıldı ve köpek maması yelpazesini son derece yakından yansıttı. Baklagiller gibi yaygın sebzelerin yanı sıra çeşitli yaygın et ve balık malzemeleri kullanır.

Acana'nın köpek maması ürünleri, diğer bazı markalar gibi son derece yüksek düzeyde protein ve yağ içermese de, genel olarak harika bir beslenme sağlarlar. Diğer köpek maması markalarıyla karşılaştırıldığında, tarifleri ortalamanın üzerinde beslenme sağlar. Bazıları Acana'nın beslenmesinin iyileştirilebileceğini iddia edebilir. Bununla birlikte, bir gelişme, son derece yüksek oranda protein ve yağ gerektiren köpeklerin yalnızca küçük bir alt bölümüne fayda sağlayacaktır.

Bununla birlikte, Acana'nın baklagilleri ve diğer sebzeleri yoğun bir şekilde kullanması nedeniyle, tariflerinin protein içeriğinin kayda değer bir bölümünün bitki bazlı kaynaklardan olması muhtemeldir.

Acana'nın kedi maması yelpazesi, diğer kedi maması markalarıyla karşılaştırıldığında, ortalamanın üzerinde sayılabilecek bir beslenme sağlar. Hayvansal protein ve yağ oranı yüksektir ve yüksek kaliteli, adlandırılmış içeriklerden gelir. Bununla birlikte, Acana kedi maması tariflerinde bulunan karbonhidrat oranı, kediler için ideal olduğunu düşündüğümüzden daha fazladır.

Kediler zorunlu etoburdur, yani hayvansal ve balık bazlı protein ve yağ bakımından yüksek bir diyete ihtiyaçları vardır ve yüksek oranda bitki bazlı içerik tüketmeleri gerekmez.

Acana Malzemeler

Acana içerikleri sürdürülebilir ve etik kaynaklıdır ve aynı zamanda GDO'suzdur. Sürdürülebilir ve etik çiftçiliğe yönelik tüketici bilinci ve ilgisi artıyor ve Acana, evcil hayvan maması alanında kendisini bu konuda liderlerden biri olarak rahatlıkla konumlandırıyor.
Acana'nın et içeriklerinin tamamı insan tüketimine uygundur ki bu pek çok evcil hayvan maması markası için söylenemez. Bu biraz belirsiz görünse de, düşük kaliteli bileşenler insan tüketimine uygun olmayacağından ürünlerinde kullanılan bileşenlerde minimum bir standart sağlar.

Yüksek Kaliteli Et ve Balık Malzemeleri

• Biftek
• Kuzu
• Keçi
• Tavuk
• Hindi
• Ördek
• Alabalık
• Somon
• Orkinos

Acana, tariflerinde çoğu yukarıda sıralanan çok çeşitli et ve balık malzemeleri kullanır. Bu bileşenlerin tümü yüksek kaliteli katkı maddeleridir ve bir protein ve yağ karışımı sağlayabilir.

Bu bileşenlerin çoğu, şiddetli alerjisi veya hassasiyeti olan evcil hayvanlar için tariflerde bulunur. Bu, evcil hayvanların geçmişte onlara maruz kalma olasılığının daha düşük olması ve dolayısıyla olumsuz bir tepki verme olasılığının daha düşük olmasıdır.
Acana ayrıca Karaciğer ve Kalp gibi organ eti bileşenlerinin küçük kısımlarını kullanır. Bu organ eti bileşenleri, geleneksel et kesimlerinde yüksek oranlarda bulunmayan belirli vitamin ve minerallerin çok yoğun bir kaynağı olabilir. Ek olarak, Karaciğer gibi organ eti bileşenleri genellikle son derece lezzetli olabilir ve bu nedenle bir tarifin tadını daha çekici hale getirmek için geliştirir.

Diğer Önemli Malzemeler

Acana, tariflerinde Bezelye, Nohut ve Mercimek gibi bütün bitkisel malzemeleri kullanır. Bu baklagil bileşenleri güvenilir karbonhidrat, bitki bazlı protein ve lif kaynaklarıdır. Bununla birlikte, son yıllarda, köpek mamasında baklagillerin yüksek kullanımı ile artan Köpek Kalp Hastalığı oranı arasında negatif korelasyonlar çizilmiştir.

Acana'nın Bezelye Proteini veya Bezelye Unu gibi herhangi bir bitkisel yan ürün kullanmadığını belirtmekte fayda var. Bunlar, genellikle evcil hayvan gıda ürünlerindeki genel protein seviyesini şişirmek veya belirli bir bileşenin toplam miktarı konusunda tüketicileri yanıltmak için kullanılan düşük kaliteli bileşenlerdir.

Acana'nın yeni çıkan tahıl içeren tariflerinde Yulaf Ezmesi ve Mısır kullanmayı tercih ettiler. Bunlar gibi tahıl bileşenleri tartışmalı eklemelerdir ve birçok evcil hayvan sahibi, evcil hayvanlarını tahıl içeren yiyecekleri beslemeyi reddeder. Buna rağmen, bu özel tahıl bileşenleri birçok kişi tarafından Mısır ve Buğday gibi diğerlerinden daha üstün olarak kabul edilir. Bunun nedeni, daha az işlenmiş oldukları ve lif, vitamin, mineral gibi ek besin sağlayabilecekleri algısıdır.

Pek çok Acana tarifinde yumurta ana bileşen olarak kullanılır. Yumurta, evcil hayvan maması tariflerine mükemmel bir katkı sağlar ve protein, yağ ve karbonhidrat karışımı sağlayabilir. Yumurtaların mükemmel bir bileşen olarak kabul edilmesinin nedeni, aşırı derecede biyolojik olarak kullanılabilir olmalarıdır. Bu, besinlerini emmenin çok kolay olduğu ve sindirildikten sonra çok azının boşa harcanacağı anlamına gelir.

Acana tariflerinde kullanılan dikkate değer bir bileşen Hindiba Köküdür. Hindiba Kökü, birçok köpek maması markası tarafından besin takviyesi olarak dahil edilmiştir. Birçoğu, bazı vitamin ve minerallerin yanı sıra sağlık yararları sağlayabileceğine inanıyor. Bununla birlikte, bu sağlık yararları kesin değildir ve bazıları önemli olup olmadıklarından şüphe duymaktadır.

Pek çok Acana tarifi, Balkabağının küçük porsiyonlarını içerir. Birçok evcil hayvan sahibi, sindirimi iyileştirmeyi amaçlayan bir ek olarak evcil hayvanlarının diyetlerine Balkabağı ekler. Kabak, yüksek lif içeriği sayesinde sindirimi iyileştirmenin en güvenilir yollarından biridir. Bununla birlikte, sadece lif içermez ve ayrıca bir karbonhidrat karışımı ve Beta Karoten gibi faydalı mikro besinler sağlayabilir.

Genel olarak Acana köpek maması incelemelerinden, şirketin eksiksiz ve dengeli kaliteli bir evcil hayvan maması üretmeye odaklandığı açıktır. Yiyecekleri, yüksek düzeyde yağ ve protein ve çok az doldurucu içerikle üretilir. Piyasadaki en pahalı köpek maması markalarından biri olmasına rağmen, ortalamanın üzerinde besin seviyeleri sağlayan üstün bileşenler nedeniyle fiyat makul görülmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.