Kedi Mama ve Su Kapları Çeşitleri

Sırala
Filtrele
%50 indirimli
Ally Paws - Ally Paws Pati Desenli Çelik Mama Kabı
0
Ally Paws
192,93 TL
96,47 TL
%50 indirimli
Ally Paws - Ally Paws Renkli Pati Desenli Çelik Mama Kabı
0
Ally Paws
168,15 TL
84,08 TL
%50 indirimli
Ally Paws - Ally Paws Penguin Dog Bowl Mama Ve Su Kabı
0
Ally Paws
147,50 TL
73,75 TL
%50 indirimli
Ally Paws - Ally Paws Double Mama Kabı
0
Ally Paws
31,12 TL
15,56 TL
%50 indirimli
Ally Paws - Ally Paws Double Mama Kabı
0
Ally Paws
91,45 TL
45,73 TL
%50 indirimli
Ally Paws - Ally Paws Double Mama Kabı 2x770ml
0
Ally Paws
210,93 TL
105,46 TL
%50 indirimli
Ally Paws - Ally Paws Double Mama Kabı
0
Ally Paws
87,03 TL
43,51 TL
%50 indirimli
Ally Paws - Ally Paws Double Mama Kabı 2x160ml
0
Ally Paws
87,03 TL
43,51 TL
%50 indirimli
Ally Paws - Ally Paws Double Mama Kabı 2x330ml
0
Ally Paws
165,20 TL
82,60 TL
%50 indirimli
Ally Paws - Ally Paws Double Mama Kabı 2x370ml
0
Ally Paws
185,85 TL
92,93 TL
%50 indirimli
Tükenmek Üzere
Ally Paws - Ally Paws Double Mama Kabı 2x180ml
0
Ally Paws
31,12 TL
15,56 TL
Toplam 58 ürün görüntüleniyor.

Doğru kedi mama ve su kapları ile bir kedi besleme istasyonu kurmak kolaydır. Kuryemama, kedinizi veya yavru kedinizi mutlu, sağlıklı ve tok tutmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar.

Kedi mama ve su kapları, ihtiyaçlarınıza göre çeşitli şekillerde, boyutlarda ve malzemelerde bulunur. Plastikten paslanmaz çeliğe, otomatik yiyecek dağıtıcılara ve hatta ayakta duran su kaplarından elektronik su çeşmelerine kadar. Kedinizin yaşam tarzına en uygun seçeneği bulun.

Kedi mama ve su kapları ihtiyaçlarınız için özenle beğenilen ürünleri bir araya topladık.

Bağımsız yiyiciler için, kedinizin boş zamanlarında yemesine izin veren bir dizi otomatik kedi besleyici sunuyoruz. Yeme alışkanlıkları farklılık gösterse de, tüm kedilerin bol miktarda taze ve temiz suya ihtiyacı vardır. Su çeşmeleri seçimimiz yalnızca kedinizin nemli kalmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda suyu sürekli filtreleyerek bakteri üremesini de engeller. Kedinizin sağlığını ve genel refahını desteklemek için mamayı ve suyu kolayca erişilebilir hale getirin.

Doğru Kabı Seçin

En iyi kedi mama ve su kapları seçtiğinizden emin olun. Kediler, her gün günde birkaç kez kullandıkları kapları, minik bebekleriniz için seçeceğiniz en önemli ürünlerden biri haline getiriyor. Bu nedenle, kedilerinizin kapları onlar için güvenli olduğundan emin olun.

Ayrı Yemek ve Su Kapları

Çift kap yiyecek ve su anlamına gelse de birçok evcil hayvan mağazasında çok popüler olsa da, yiyecek ve su aslında iki farklı yerde tutulmalıdır. Kediler yan yana yemek yemeyi ve içmeyi sevmezler. Kedi davranışçıları bunun, vahşi doğada su kaynaklarından uzaklaşan kedilerden kaynaklanabileceğine inanıyor.

Kediler su içerken yemek kokusundan hoşlanmazlar. Ayrıca sularındaki yiyecek parçacıkları tarafından kapatılırlar. Bu nedenle kedi maması ve su kaplarını iki ayrı yerde saklayın. Ve bir kase standı kullanıyorsanız, yiyecekleri ve suyu ayırabilmeniz için ikili bir kase standı yerine bunun gibi tek bir kase standı kullanın.

Her Kedi İçin Ayrı Mama Kapları

Veterinerler ve kedi davranış uzmanları, kedilere kendi mama kaplarını vermenin en iyisi olduğu konusunda hemfikirdir. Vahşi doğada kediler yalnız yemek yer ve avlanır. Kedileri evde kaseleri paylaşmaya zorlamak, kedilerin çok hızlı yemelerine, kaplarını korumalarına ve kavga etmelerine neden olabilir. Kedileri ayrı kaplardan beslemek de farklı porsiyon boyutları ve diyetler vermenizi sağlar. Kedileriniz aynı mamayı yiyor olsa bile, yaşlandıkça durum her zaman böyle olmayabilir.

Kalıcı Bir Yer Seçin

Kediler alışkanlık yaratıklarıdır, bu yüzden bir yer seçtiğinizde, kaselerini orada tutun. Kapları sık sık hareket ettirmek kedinizin kafasını karıştıracak ve düzenli yeme ve içme programlarını bozmalarına neden olacaktır. Kendi bölgelerine sahip olmanın huzurunu yaşıyorlar.

Yemek ve Su İçin Ne Tür Kedi Kaplar Kullanmalısınız?

Kapların yapıldığı şekil, boyut, derinlik ve malzeme kediniz için önemli olabilir ve onu etkileyebilir. Bazı malzemeler daha dayanıklıdır ve bakteri barındırma olasılığı daha düşüktür. Ve elbette, her kedi farklıdır ve kaselerinin boyutu, şekli ve derinliği için farklı tercihlere sahip olabilir. Ancak, kedi maması ve su kaplarının seçenekleriyle karşılaştığınızda en iyi kararları vermenize yardımcı olacak bazı genel yönergeler var.

Kedi Kapları İçin En İyi Malzeme

Çoğu durumlarda paslanmaz çelik, kedi maması ve su kapları için en iyi malzemedir. Dezenfekte etmesi ve temizlemesi kolaydır ve son derece dayanıklı bir yapısı vardır.

Seramik ve cam kapların temizlenmesi de kolaydır, ancak daha kolay çatlayabilir ve kırılabilir. Herhangi bir çatlak, kedinizin dilinde, patilerinde veya çenesinde kesiklere neden olabilir veya bakterilerin büyüyüp iltihaplanabileceği alanlar sağlayabilir.

Düzenli kullanım için plastik kaseler ve tabaklardan kaçınılmalıdır. Plastik malzemeler, aç dişler, oynak tırnaklar ve hatta bulaşık makinesinde bile kolayca zarar görebilir. Bu çizikler veya diğer kusurlar, haznelerin kenarında veya iç taraflarındaysa, sindirim rahatsızlığına veya bir kedi çenesi akne vakasına neden olabilecek bakteriler için mükemmel saklanma noktaları oluşturabilir .

Kedi Maması Kapları İçin En İyi Boyut ve Şekil

Kedi kapları için "herkese uyan tek beden" ve hatta "tek şekil herkese uyar" kuralı yoktur. Tüm kediler farklıdır ve her birinin kendi kapları söz konusu olduğunda kendi özel tercihleri ve tuhaflıkları vardır. Kedinizin maması için standart kaseler kullanacaksanız, muhtemelen aşağıdakileri içeren kaselerle en fazla başarıya sahip olacaksınız;

Genişler Ama Çok Derin Değil

Kedinizin mamasına kolayca ulaşmasının zor olabileceği köşe tuzaklarından kaçınmak için 90 derecelik bir açıyla yükselen kenarlar yerine kademeli olarak eğimli kenarlara sahip olun. Kaselerinin onlardan kaçmasını önlemek için altta kaymaz dolgu veya başka yüzeyler bulundurun.

Kedi Mama ve Su Kapları Nasıl Temizlenir?

İdeal olarak, kedinizin mama ve su kaplarını her gün temizlemelisiniz. Kuşkusuz, bu yoğun bir evde her zaman pratik değildir. Mümkün olduğunca sık temizlemeye çalışın, ancak özellikle mama kaplarına/besleme kaplarına yapışmış yiyecek parçaları görüyorsanız veya kedinizin suyu görünür bir tükürük veya kedi tüyü tabakası toplamaya başlarsa. Mümkünse, kaseleri temizlemek ve dezenfekte etmek için bulaşık makinesini kullanın. Elde yıkamayı seçerseniz, evcil hayvan kaseleriniz için özel bir sünger ayırın.

Kedi Mama ve Su Kapları Nereye Konmalı?

Kedi mama ve su kapları ayırıyorsanız, yerleşimleri keyfi görünebilir. Bununla birlikte, kedinizin bir tercihi olacaktır ve yanlış yerde bulunan bir kabı reddedebilir. En ideal yerler şunları içerecektir;

• Mutfak

• Yatak odası

• Arka kapının yanında

• Oturma odası

Kedi mama ve su kapları nereye koyacağınıza karar vermek de birkaç benzersiz faktör içerir;

Diğer Öğelerin Etrafında Gezin

Yine de kedinizin eşyalarını evinizin izin verdiği ölçüde birbirinden uzak tutmanız gerekecek. Bu, onları bir odanın karşı taraflarına koymayı içerebilir.

Kaseleri Birer Birer Boşaltın

Kedinizin mama ve su kaplarını kademeli olarak hareket ettirdiğinizden emin olun. Hepsini aynı anda yeniden konumlandırmayın! Örneğin, su kabını yemek kabından birkaç santim uzağa hareket ettirerek başlayın. Kediniz bu değişikliğe olumlu tepki verirse, kaseyi daha fazla dışarı taşıyabilirsiniz.

Kedinize her zaman kasesini orijinal konumuna getirme seçeneği sunun. Ani değişimle ilgili bir nöbet atabilir. Varsa, yerine geri getirin ve daha yavaş bir hızda ayarlayın.

Birden Fazla Kase Kullanın

Kedinizin su kabını bulunduğu yerden tamamen taşımak istiyorsanız, önce evinizin başka bir yerine yeni bir su istasyonu kurmak en iyisidir. Kediniz o kaseye geçmeye başladığında, ilk kaseyi yeni yerine taşıyabilirsiniz.

Kediler Su Kaselerini Paylaşabilir Mi?

Kediler su kaplarını paylaşabilir, ancak bu onların kişiliklerine bağlı olacaktır. Bazılarının, özellikle de diğer kediyle büyütüldükleri takdirde, paylaşım konusunda hiçbir sorunu olmayacak. Diğerleri, özellikle eski sokak hayvanları, yiyecekleri ve suları konusunda oldukça savunmacı olabilir. Bunu deneme yanılma yoluyla keşfetmeniz gerekecek.

Kedileriniz sorunsuz bir şekilde paylaşıyor gibi görünüyorsa, devam etmelerine izin verin. Çatışma varsa konuyu zorlamayın. Yiyecek, su veya diğer kaynakları paylaşmaya zorlanan kediler daha sık kavga edecek veya yeni kedileri kendi bölgelerinden uzaklaştıracak. Ayrıca doymak için çok hızlı içebilirler. Bu, daha sonra mide ağrılarına ve diğer sindirim sorunlarına neden olabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.