Kedi Taşıma Çantası Sırt ve Diğer Modeller

Sırala
Filtrele
%50 indirimli
Tükenmek Üzere
M-Pets - M-Pets Sixties Clock Taşıma Çantası 40x44x26cm
0
M-Pets
2.163,83 TL
1.081,91 TL
%50 indirimli
Tükenmek Üzere
M-Pets - M-Pets Sixties Tv Taşıma Çantası 44x26x38cm
0
M-Pets
1.823,10 TL
911,55 TL
%50 indirimli
Tükenmek Üzere
M-Pets - M-Pets Sixties Classic Taşıma Çantası 48x29x30cm
0
M-Pets
2.132,85 TL
1.066,43 TL
%50 indirimli
Tükenmek Üzere
M-Pets - M-Pets Skyline Taşıma 52x40x32cm Blue
%50 indirimli
M-Pets - M-Pets Giro Carrier Taşıma Çantası
0
M-Pets
731,60 TL
365,80 TL
%50 indirimli
M-Pets - M-Pets Comfort Crate Kumaş Taşıma Çantası
0
M-Pets
1.905,70 TL
952,85 TL
%50 indirimli
M-Pets - M-Pets Viaggio Carrier Iata Taşıma Çantası
0
M-Pets
650,48 TL
325,24 TL
Toplam 7 ürün görüntüleniyor.

Kediler için seyahat etmek oldukça zorlu bir durumdur. Hem veterinere gitmek hem de seyahat sırasında kedinizi yanınıza almak istediğiniz takdirde kedi taşıma çantaları sizin için kurtarıcı bir durum olacaktır. Kediler dar ve kendilerine ait olan alanları severler. Kedi taşıma çantaları ise dar ve özel alan kaygısıyla tasarlanmıştır. Kedilerinizin seyahate sırasında ya da veterinere giderken mutlu olabilmesi kendisini konforlu ve huzurlu hissetmesi için doğru kedi taşıma çantası seçimi yapmak önemli bir durumdur. 

Kedi taşıma çantaları sayesinde kedinizi bir yere götürmeniz gerektiğinde bunu güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Doğru Kedi Taşıma Çantası Nasıl Seçilir?

Kedinizin aldığınız kedi taşıma çantaları içerisinde rahat hareket edebilmesi önemli bir kuraldır. Kedinizin kilosuna ve boyuna uygun olan kedi taşıma çantaları seçilmelidir. Kedinizin taşıma çantası onun için ne çok büyük ne de çok küçük olmalıdır. Dışarıya çıktığında taşıma çantasının içerisinde kendisini rahat hissedebilmelidir çünkü genellikle kediler dışarı çıkmayı pek sevmezler ve bu durum onları oldukça strese sokar. Bu yüzden kendine ait kapalı bir alanlarının bulunması onları daha güvende hissettirmektedir. Doğru boyutlarda seçilecek olan kedi taşıma çantaları ise kedinizin daha huzurlu ve güvenli bir şekilde seyahat etmesini sağlamaktadır.

Kedi Taşıma Çantalarının Özellikleri Ne Olmalıdır?

Kediniz bu taşıma kedi taşıma çantasının içerisinde rahatlıkla ayağa kalkabilmeli, uzanabilmeli ve istediği zaman hareket edebilmelidir. Bu yüzden kedi taşıma çantası seçerken kedinizin boyutları ve kilosu önemli bir ölçüttür. Kedinizin için taşıma çantası seçerken içerideki havanın kediniz için yeterli olduğundan emin olmalısınız. Kapalı ve dar alanları seviyor olabilirler fakat onların da oksijene ihtiyacı vardır. Kediler dışarı çıktıklarında heyecanlanır ve oldukça stres olurlar. Bu durumda da daha fazla oksijen tüketme ihtiyacı hissederler. Kedinizin taşıma kabında yeterli oksijen alabilecek açıklık yok ise bu kedinizin hayatını tehlikeye atar. Bu yüzden doğru boyutlarda ve doğru oksijen açıklığı bulunan kedi taşıma çantaları seçmeniz gerekmektedir. 

Kedileri Taşıma Kabına Nasıl Alıştırırsınız?

Çoğu insan taşıma kabı aldığında çok kullanılmayacağını düşünüp onu en ücra köşeye kaldırır. Kendinizden pay biçin. Uzun yıllardır giymediğiniz bir ayakkabınızı giydiğinizde başta rahatsız hissedersiniz çünkü o ayakkabıyı uzun yıllardır görmemişsinizdir. Sizin için bu durum oldukça güvenilmez bir andır. Kediler için de durum aynıdır. Dışarı çıkmak zaten onu strese sokar, bir de hayatında neredeyse hiç görmediği bir taşıma çantası ile karşılaştığını düşünün. Bu onu iyice strese sokacak ve hırçınlaşmasına, kedi taşıma çantaları  içerisine girmemesine yol açacaktır. Bunların yerine taşıma kabını aldığınız gibi kedinizin yaşam alanına adapte edebilirsiniz. Onu taşıma kabının içerisine bir mama yardımıyla çekebilirsiniz. En sevdiği oyuncaklarını orda bulmasını sağlayabilirsiniz.

Kedileri Taşıma Çantasına Alıştırmak

Kediniz taşıma çantasını ne kadar çok görür ve kullanır ise o kadar çok ona güvenir. Bu güven ortamında dışarı çıkmak seyahat etmek ve veterinere gitmek de oldukça kolay bir hal alır. Kedi taşıma çantasını kedinizin hayatına adapte etmek ve sürekli göreceği ve kullanabileceği bir yere koymak daha doğru bir hamle olacaktır. Bu durum hem kedinizin mental sağlığı hem de sizin için en iyisidir. Kediniz taşıma çantasına girdiği zaman ona ödül maması verebilir, onun için kedi taşıma çantasını dekore edip düzenleyebilir ve bir ev haline getirebilirsiniz. Bu durum kedinizin çantaya alışmasını sağlayacaktır.

Kedi Taşıma Çantaları Modelleri

Kedi taşıma çantaları pek çok model üzerinden tasarlanmıştır. Klasik olarak görülen dört tarafı sadece hava delikleri ile bezeli kedi taşıma çantalarının yanı sıra tekerlekli bir şekilde taşınabilir kedi taşıma çantaları da mevcuttur. Tekerlekli şekli daha konforlu bir görünüm sunar. Ön tarafında bulunan şeffaf açıklık kedinizin seyahat sırasında yolu, insanları seyretmesine olanak sağlar. Tüm bu seçeneklerin yanı sıra gerçekten çanta şeklinde olan ve sırtında taşıyabileceğiniz kedi taşıma çantaları da bulunmaktadır. Bu kedi taşıma çantaları da şeffaf olan bir ön parçadan ve hava deliklerinden meydana gelir. Bu çantaları hem ön tarafa hem de sırt tarafınıza takarak kedinizde beraber seyahat edebilir ya da onu gönül rahatlığı ile veterinere götürebilirsiniz. 

Kedi Taşıma Çantaları Hangi Malzemelerden Yapılır?

Kedi taşıma çantaları metal ya da plastik kapılı olmak üzere kapı malzemelerine göre ikiye ayrılmaktadır. Plastik kapılılar hırçın kediler için pek uygun değillerdir. Kedi taşıma çantanızın sağlam bir malzemeden yapılması kedinizin dışarı çıkmasını ya da kaçmasını önler. Metal kapılar da plastik kapılar da oldukça sağlamdır, istediğiniz tarzda kedi taşıma çantası almak ise sizin zevkinize kalmıştır. Kedinizin güvenliğini gözeterek istediğiniz taşıma çantasını seçebilirsiniz. Kediniz fazla hırçın ve direnen bu kediyse, ne yaptıysanız taşıma çantasına bir türlü alışamadıysa kelepçeli bir biçimde üst tarafı açılan kedi taşıma çantalarını seçebilirsiniz. Bu durumda kediniz kabına kapıdan kendi isteğiyle girmediğinde üst tarafı açarak onu nazik bir şekilde kedi taşıma kabına koyabilirsiniz.

Kişilik Özelliklerine Göre Kedi Çantaları

Kelepçeli ve üstten açılan kedi taşıma çantaları  seçmek hem kedinizin hem de veterinerin yararına olacaktır. Kediler veterinere gittiklerinde genellikle huysuzlanırlar ve taşıma çantalarından dışarı çıkmak istemezler. Bu durumda üstten açılan bir kedi taşıma çantasına sahip olmak sizin için avantajdır. Hem kediniz veterinerin çabaları sonucunda stres olmayacak hem de veteriner kedinizi rahatlıkla çantasından dışarı çıkartabilecektir.  Eğer kediniz uysal bir kedi ise ve sizde onu başarılı bir şekilde kedi taşıma çantasına alıştırabildiyseniz onun için tekerlekli modelleri, şeffaf ve sırt çantası gibi modelleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Kedi taşıma çantası kedinizin kişilik özelliklerine uygun olarak seçilmelidir. Onun hırçın ya da uysal olması kedi taşıma çantası seçiminde önemli bir rol oynar.

Kedi Taşıma Çantaları Genellikle Kaç Kilo İçin Uygundur?

Kedi taşıma çantanızın güvenli olması önemlidir çünkü oldukça güçlü ve kilolu bir kediniz var ise sağlam bir kedi taşıma çantası almanız gerekmektedir. Genellikle kedi taşıma çantaları 6-8 kilograma kadar kedi dostlarımızı taşıyabilirler. Bu yüzden kedi taşıma çantaları seçeneklerinde metal ve plastik kapılı ayrımı vardır. Daha güçlü olan kedi dostlarınız için metal kapılı kedi taşıma çantaları  tercih etmeniz mümkündür. Eğer plastik bir kedi taşıma çantası almayı planlıyorsanız bu plastik kedi taşıma çantasının saplarının kedinizin kilosunu ve gücünü kaldırabilecek güçte olduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde seyahat sırasında veya yolculuk ederken başınıza istemediğiniz kötü bir olay gelebilir.

Kedinizin Boyutuna Göre Çanta Seçimi

Stres halinde oluşabilecek kazalardan dolayı da temizlenmesi kolay bir kap seçmelisiniz. Kediler temiz hayvanlardır, bu yüzden onun bulunduğu ortamın hemen temizlenmesi gerekmektedir. Hemen çıkarılıp temizlenebilecek bir kedi taşıma kabı seçmek hem sizin için hem de kediniz için oldukça iyi bir seçenek olacaktır. Kediniz eğer henüz yavru bir kediyse aldığınız her taşıma çantası zaten ona her halükarda büyük gelecektir. Yavru kedinizin daha konforlu seyahat etmesi için kedi taşıma çantanızın içerisine bir battaniye ya da ince bir yastık koyabilir ve seyahati onun için keyifli, konforlu ve huzurlu bir hale getirebilirsiniz. Kediniz için yapacağınız her şey önce onu sonra da sizi oldukça fazla mutlu edecektir. Kedi taşıma çantaları  konforlu ve güvenli olmasını isterseniz sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. 

En iyi kedi aksesuarları

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.