Kedi Yatağı

Sırala
Filtrele
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Kedi Yatağı Minderi Yastığı Model Fiyatları


Kediler çok uyur. Günde ortalama on beş saatten bahsediyoruz. Hatta bazıları yirmi dört saatlik bir süre içinde yirmi saate kadar uyur. Kediler en çok gün ortası saatlerini dinlenme ve rahatlama için bırakarak alacakaranlık ve şafak arasında aktiftir. Kedi arkadaşınız uzun saatler dinlenmeye meyilli olduğundan, rahat bir kedi yatağına yatırım yapmanız çok doğaldır.

Yüksek kaliteli kedi yatakları ile evcil hayvanınızın iyi uyumasına yardımcı olun. Kuryemama, kediler için yastık yatakları, ortopedik kedi yatakları, kapalı kedi yatakları ve ısıtmalı kedi yatakları taşır. İster daha soğuk bir iklimde yaşıyor olun, ister özellikle soğuk kış geceleri için bir kedi yatağı istiyorsanız, ısıtmalı bir kedi yatağı kediniz için bir dünya farkı yaratabilir. Kuryemama, ısıtmalı kedi evi, yumuşak dış mekan ısıtmalı kedi yatağı, evcil hayvan yatağı ısıtıcıları ve çeşitli ısıtmalı kedi yatakları taşır. Ev dekorunuza uyacak doğru rengi, stili ve dokuyu bulun ve kedi arkadaşınızın rahatça dinlenmesine yardımcı olun. Sayfamızda bugün en iyi kedi yataklarını bulun.

Kedi yatakları sınıfına aynı zamanda minder ve yastıkta girmektedir. Bu ürünler kedinizin bir alanı sahiplenmesini teşvik eder böylece sizin belirlediğiniz bir alanda yaşar.

Kedilerin Kedi Yatağına İhtiyacı Var Mı?

Kedilerin kedi yataklarına ihtiyacı vardır, bu yüzden kendilerine ait bir yer aramak için rahat bir yere sahip olurlar. Bazı kediler mobilyalarda veya özel bir saklanma yerinde kıvrılmayı tercih edebilir, ancak yine de onlara dinlenmeleri için güvenli ve rahat bir yer vermek iyi bir fikirdir. Kedi yatakları, kedinizi insan yataklarından ve kanepelerden uzaklaştırarak mobilyalarınızın temiz kalmasına da yardımcı olabilir. Kediniz orada rahatlamayı seviyorsa kanepeye bir kedi yatağı koymayı deneyin ve daha çok sevip sevmediğini görün!

Kediler İçin En İyi Yataklar Nelerdir?

Kediler için en iyi yataklar kedi boyutundadır, rahattır ve temizlemesi kolaydır. Kedi tercihleri çok çeşitlidir, bu nedenle kedinizin en çok hangisini sevdiğini görmek için birkaç stil denemeniz gerekebilir. Mahremiyeti seven kediler için mağara tarzı bir yatak veya kıvrılmayı sevenler için destekleyici bir yatak deneyin. Eklem rahatlaması için ortopedik veya ısıtmalı modelleri, daha sıcak iklimler için serinletici kedi yatakları ve dekorunuza uygun şık seçenekler bulabilirsiniz. Kuryemama’da çok çeşitli kedi yatakları vardır, bu nedenle tüylü arkadaşınız için mükemmel olanı bulmakta sorun yaşamazsınız!

Bir Kedi Yatağını Nasıl Temizlerim?

Bir kedi yatağını etiket veya paket üzerindeki bakım talimatlarına göre temizleyin. Birçok kedi yatağı makinede yıkanabilir veya kolay bakım için yıkayıcıya atabileceğiniz çıkarılabilir kılıflara sahiptir. Diğerlerinin bunun yerine leke temizlenmesi veya tiftiklerin yuvarlanması gerekebilir. Yeni bir yatak almadan önce bakım talimatlarını okuduğunuzdan emin olun.

Kedimi Yatağında Nasıl Uyutabilirim?

Kedinizi, çok sıcak veya çok soğuk olmayan, sakin, yoldan uzak bir yere yerleştirerek yatağında uyumasını sağlayın. Bazen içine biraz kedi nanesi veya birkaç şeker serperek bir kediyi yeni bir yatağı denemeye ikna edebilirsiniz. Başka bir numara da oraya favori bir kedi battaniyesi veya giysinizden bir parça koymaktır. Bazen kedilerin yeni şeylere ısınması biraz zaman alır veya bunun yerine farklı bir yatak türü denemeniz gerekebilir.

Bir Kedi Yatağında Nelere Bakmalı?

Malzemeler

Kedilerimiz yaşamlarının büyük bir bölümünü uyuyarak geçirdiklerinden, yatağı oluşturan malzemelerin kedi için sağlıklı olduğundan emin olmak isteriz. Mümkün olduğunda, sentetik lifler yerine pamuk ve yün gibi doğal malzemeleri seçin. Sentetik kumaşlar zamanla bozulabilir ve özellikle uzun süre güneş ışığına maruz kaldığında kimyasalları serbest bırakabilir. Aynı durum dolgu ve şilte malzemeleri için de geçerlidir.

Evcil hayvan ürünleri için en yüksek güvenlik standartlarına sahip oldukları için ABD veya Avrupa'da üretilen ürünleri arayın. El işçiliğini de değerlendirin. Bazı düşük kaliteli evcil hayvan yatakları seri üretilir ve bu nedenle dikişler hızla çözülerek yatağınızın ömrünü kısaltabilir.

Şekil ve Boyut

Bir evcil hayvan yatağının şekli ve boyutu, büyük ölçüde kedinizin tercihlerine bağlıdır. Bazı kediler, mağara tarzı bir yatağın ek güvenliğini tercih ederken, diğerleri girmekten korkar. Benzer şekilde, bazı kediler yükseltilmiş kenarlardan hoşlanırken, diğerleri, özellikle yaşlı ve engelli evcil hayvanlar, kenarları olmayan hasır tarzı bir yatakta yayılmayı tercih edebilir.

İpuçları için kedinizin normal davranışını izleyin. Yatağın altına mı sürünüyorlar yoksa pencere pervazında mı uyuyorlar? Yüksek bir levrekte mi uyuyorlar? Geceleri sizinle birlikte yorganın altında küçük bir top gibi kıvrılıyorlar mı yoksa oturma odasının zemininin ortasına mı yayılıyorlar? Bu alışkanlıklar, kedinizin kullanma olasılığının daha yüksek olduğu bir stili nasıl seçeceğiniz konusunda size ipuçları verecektir.

Yatağın boyutu, kıvrılmayı mı yoksa uzanarak uyumayı mı sevdikleri ile ilgilidir. Bir topun içinde uyuyan kediler, daha küçük bir yatak veya etraflarında hissedebilecekleri yuvarlak stilinden hoşlanabilirler. Uzanarak uyuyanlar, mat stili veya ekstra büyük bedeni beğenebilir.

Mağara tarzı bir yatak seçerseniz, açıklığının kedinizin bıyıklarından daha geniş olduğundan emin olun. Bıyıkları oldukça hassastır (belki görmelerinden veya kokularından daha güçlüdür) ve genellikle gereksiz yere uyarılmalarından hoşlanmazlar. Kedinizin neyi tercih ettiğini anlamak için birden fazla şekil veya boyut denemeniz gerekebilir.

Yükseklik

Pek çok kedi, çevrelerini görebilecekleri ve kendilerini her şeyin üstündeymiş gibi hissedebilecekleri yüksek yerlere tünemeyi tercih eder. Bazı evcil hayvan yatakları, yükseklik eklemek için bir kaide ile birlikte gelir veya içerir. Pencere yatakları ve duvara monte seçenekler nispeten yükseğe asılabilir, sadece kedinizin onlara güvenle ulaşabileceğinden emin olun.

Bazı yataklar sadece birkaç inç yükseltilir. Bu yataklar, daha iyi ısıtma ve soğutma için alttan hava akışına izin verir. Yaşlanan veya yaralanan evcil hayvanlar söz konusu olduğunda, yükseltilmiş bir yatak eklemler üzerindeki baskıyı hafifletebilir ve daha çok bir hamak görevi görebilir.

Isı ve Güneşe Maruz Kalma

Bir kedinin normal vücut ısısı 100 ila 102 derece civarında olduğu için, uyurken sıcaklığı tercih etme eğilimindedirler. Özellikle eviniz cereyan alıyorsa veya onu serin tutuyorsanız, kediniz ısıtmalı bir yatak veya ped veya güneşe maruz kalan bir pencere yatağının keyfini çıkarabilir. Bazı durumlarda bir pencere yatağı çok fazla güneş alabilir. Bu yüzden bir kedinin yatağını yerleştirdiğiniz sıcaklık aralığını düşünün.

Isıtmalı bir yatak satın alırken, termostatik olarak kontrol edildiğinden ve aşırı ısınmadığından emin olmak için bağımsız bir grup veya devlet kurumu tarafından onaylanmış birini seçin.

Sentetik lifler, genellikle daha fazla nefes alabilen doğal liflerden daha fazla ısı tutma eğilimindedir. Böylece derin yarıklara sahip sentetik bir çörek yatağı, açık bir tarza sahip pamuklu bir yataktan daha sıcak olacaktır. Yatağın ısıyı nasıl hapsettiğini veya ısıtmadığını ve kedinizin kendilerini gömmeyi mi yoksa açıkta uyumayı mı tercih ettiğini düşünün.

Kedi yatakları, kedinize veya yavru kedinize uyumak, dinlenmek ve tünemek için rahat bir yer vermenin harika bir yoludur. Kediniz için hangi yatağın doğru olduğundan emin değil misiniz? Bu sayfaya göz atın. Bu stilleri ve daha fazlasını sitemizden satın alın!

Enuygun fiyatlar ile online petshop ürünlerini kapınıza kadar getiriyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.