Köpek kene pire parazit ilacı ürünleri

Sırala
Filtrele
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Keneler, köpeklerin oldukça yaygın ektoparazitleridir. Köpeğinizde keneleri ne sıklıkta gördüğünüz ve bir kene saldırısının ne kadar şiddetli olacağı, yaşadığınız ülkenin bölgesine, yılın zamanına (kene aktivitesi sıcak ve soğuk havalarda değişir), köpeğinizin alışkanlıklarına ve köpeğinizin alışkanlıklarına bağlıdır. Bazı keneler, zamanlarının çoğunu içeride geçiren köpekleri enfekte edebilir ve sadece kısa süreler dışarıda geçiren köpeklerde bile keneler olabilir.

Keneler Köpeğimi Nasıl Etkiler?

Keneler, ağız kısımlarını köpeğinizin derisine sokarak köpeğinize yapışır. Birçok kene, yapışmalarına yardımcı olan yapışkan bir madde de üretir. Köpeğinize bağlandıktan sonra, keneler köpeğinizin kanıyla beslenmeye başlar. Kenelerin yapıştığı yerler kırmızılaşabilir ve tahriş olabilir.

Nadir olsa da, keneler, anemi adı verilen bir eksikliğe neden olmak için köpeğinizin kanını yeterince tüketebilir. Bazı dişi keneler de beslenirken ürettikleri bir toksin sonucu köpeklerde nadir görülen bir felce neden olabilir. Daha da önemlisi, keneler evcil hayvanınızda birçok hastalığa neden olabilir.

Köpek kene ilacı gibi ürünleri sayfamızda bulabilirsiniz ancak köpek parazit ilacı için mutlaka veterinere danışmanızı tavsiye ederiz.

Köpeğimin Kene Almasını Nasıl Önleyebilirim?

Köpeğinizin kenelere maruz kalmasını önlemek çok zordur. Keneler, yürüyüşe, doğa yürüyüşüne veya herhangi bir açık hava etkinliğine sizinle birlikte gittiğinde köpeğinize yapışabilir.

Kenelerin köpeğinize yapışmasını önlemenin en iyi yolu, kene kontrol ürünlerinin düzenli kullanımıdır. Veterineriniz, köpeğiniz ve durumunuz için en iyi köpek parazit kene ürünleri hakkında size tavsiyelerde bulunabilir. Veteriner hekiminiz, bölgenizde yaygın olan ve köpeğiniz için risk oluşturabilecek hastalıkların da farkındadır. Bahçenizde bir kene sorununuz varsa şunları göz önünde bulundurun;

• Dış ortamın işlenmesi (hangi ürünleri kullandığınızı ve bunların çevreyi nasıl etkilediğini anladığınızdan emin olun)

• Çevreyi daha az kene dostu hale getirmek için peyzaj değişikliği yapmak - bu, çim ve herhangi bir ağaç arasında 3 metrelik bir tampon sağlayarak yapılabilir. Malç, talaş veya çakıl iyi çalışır ve kenelerin bahçelere göçünü azaltmaya yardımcı olur.

• Genellikle daha fazla kene vardır veya yılın belirli zamanlarında daha aktiftirler. Veteriner hekiminiz, çok sayıda kene bulunan yerlerden nasıl kaçınacağınızı size söyleyebilir.

Köpekler İçin Pire ve Kene İlaçları

Köpek sağlığı söz konusu olduğunda, birçok evcil hayvan ebeveyni dengeli beslenmenin ve düzenli egzersizin faydalarını anlar. Köpeğinizin sağlığı ve zindeliğindeki bir diğer önemli faktör? Uygun pire ve köpek parazit kene ürünleri satın almanız gerekir.

Kontrolsüz bırakılan pireler ve keneler evinizi istila edebilir ve hem insanlarda hem de evcil hayvanlarda ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Köpekler İçin Pire Türleri ve Kene Önleme

Pireleri, keneleri, akarları ve diğer birçok yaygın paraziti kovmak için formüle edilmiş bahçe spreylerinin ve sislerinin düzenli kullanımı, pire ve kenelerin önlenmesine yardımcı olabilir. Ek seçenekler arasında pire ve kene tasmaları, reçeteli ve reçetesiz satılan haplar ve çiğnenebilir ürünler ve topikal damlalar bulunur.

Bir İstilayla Başa Çıkmak

Evinizde bir pire istilası meydana gelirse, Kuryemama köpeğiniz ve alanınız için bir dizi çözüm sunar. Köpek kulübesi ve halı spreylerinden tozlar kadar, evinizde pire öldürmek için ihtiyacınız olan tedaviyi bulacaksınız. Ve evcil hayvanınızın rahatlamasını sağlamak için pireleri, pire yumurtalarını, keneleri ve sivrisinekleri öldürmek için tasarlanmış spreylerimizden herhangi birine göz atın veya evcil hayvanınızı özel olarak formüle edilmiş bir pire ve kene şampuanı ile yıkayın. Bu tedaviler, köpeğinizin cinsi veya boyutu ne olursa olsun Kuryemama’da bulunabilecek rutin oral veya topikal koruyuculara ek olarak kullanılmalıdır.

Köpek Parazit Kene Ürün Çeşitleri

İşte köpekler için en yaygın köpek parazit kene ürünleri ve nasıl çalıştıkları;

• Topikal koruyucular: Spot ürünler olarak da adlandırılan topikal önleyiciler, pire öldürmek ve pire istilasını önlemek için mükemmeldir. Kuruduklarında, tüm vücuda yayılırlar veya deri yoluyla evcil hayvanın sistemine emilerek geride hiçbir kalıntı bırakmazlar. Birkaçı 30 günden uzun sürse de genellikle ayda bir kez ensede tek bir noktaya cilde uygulanır.

• Ağızdan pire kontrolü: Pireleri öldürmek için köpeğinize ağız yoluyla ağızdan pire kontrol ürünleri veya pire hapları verilir. Bazı oral pire kontrol ürünleri pireleri bir aya kadar veya daha uzun süre öldürür; diğerlerine günde bir kez olmak üzere pire öldürmeye devam etmeleri için daha sık verilmelidir.

• Pire tasmaları: Bunlar, köpeğinizin derisine ve tüylerine pire önleyici ilaçlar verdikleri boyna takılır. Bazı pire tasmaları, topikal uygulamalardan daha uzun süre koruyucu ilaç sağlar ve bu da onları her ay bir şey uygulamak istemeyen köpek sahipleri için iyi bir seçim haline getirir.

• Pire şampuanları: Bunlar, şu anda köpeğinizde bulunan pireleri öldürür. Topikal lekeler ve ağızdan alınan ürünlerin kullanımı daha kolay ve daha etkili olduğu için diğer koruyucuların yerine pire şampuanlarını önermiyoruz.

• Pire spreyi: Bunlar cilde uygulanır. Topikal lekeler ve oral ürünlerin kullanımı daha kolay ve daha etkili olduğu için pire spreyleri nadiren tercih edilir. Fakat etkili bir yöntemdir.

Köpeklerde Pire Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Köpeğinizde pire varsa, onlardan mümkün olduğunca çabuk kurtulmak istersiniz. Köpekler, bahçeniz, parklar, kuaför, veteriner kliniği ve yatılı tesisler de dahil olmak üzere her yerden pire alabilir, ancak içeride çok fazla zaman harcayan köpekler bile, içeride kıyafetleriniz veya ayakkabılarınız üzerinde otostop çekerlerse pire alabilirler. Yürüyüş yapan, kamp yapan ve vahşi alanları keşfeden köpekler hem pire hem de kene alabilir.

Köpekler İçin En İyi Pire Kene İlaçları Nelerdir?

Köpek parazit kene ürünleri, en iyi arkadaşınızı güvende ve rahat tutmak için sürekli koruma sağlayan ürünlerdir. Uzun etkili topikal veya oral pire kontrol ürünü gibi uygulaması kolay bir ürün seçin ve yerleşik kene, kalp kurdu veya parazit koruması olan seçenekleri değerlendirin. Veterineriniz size köpeğiniz için en iyi pire ve kene ilaçları konusunda tavsiyelerde bulunabilir.

Veterinerler Pire ve Kene Kontrolü İçin Ne Önerir?

Veterinerler, çoğu evcil hayvan için uzun etkili topikal veya oral pire ve kene kontrol ilaçları önerir, ancak evcil hayvanınız bunun yerine diğer pire ve kene kontrol önlemlerinden yararlanabilir. Daha genç veya hasta evcil hayvanlar, topikal veya oral pire ve kene ilaçlarını kullanamayabilir ve ağır istilası olanlar, sorunu kontrol altına almak için birden fazla önlem gerektirebilir. Veterinerler bazen pire şampuanları, bahçe ve ev pire tedavileri veya evcil hayvan piresi ve kene kontrolü için pire taraması önerir. Veterinerinizin pire kontrol talimatlarını yakından takip edin ve pirenizdeki tüm talimatları okuduğunuzdan ve ürünleri dikkatlice işaretlediğinizden emin olun.

Köpek Parazit Kene Ürünleri, Mevcut Pire ve Keneleri Öldürür Mü?

Köpek parazit kene ürünleri, mevcut pire ve keneleri öldürür, ancak bazı ürünlerin ilerleme göstermesi ve kalıcı yeniden istila döngüsünü kırması zaman alır. Ağır istilalar için, durumu kontrol altına almak için başlangıçta birden fazla yöntem işe yarayabilir.

Topikal, tasma veya oral pire ürünlerine başlamadan önce evcil hayvan yataklarını yıkamak, elektrikli süpürgeyle süpürmek, evi ve bahçeyi tedavi etmek ve evcil hayvanınızı pire şampuanlamak önerilebilir. Veterineriniz size rehberlik edebilir ve durumunuz için en iyi köpek parazit kene ürünleri önerebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.