Light diyet köpek maması çeşitleri

Sırala
Filtrele
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Köpeğinizi sağlıklı bir kiloda tutmak, hassas bir diyet ve egzersiz dengesi gerektirir. En dikkatli köpek sahiplerinin bile yanlış anlaması ve aşırı kilolu bir köpekle sonuçlanması kolaydır. Bununla birlikte, kilo vermesine yardımcı olmak için dört ayaklı arkadaşınızı daha küçük porsiyonlarla beslemek zor olabilir. Sadece onu mahrum bıraktığınızı hissetmekle kalmıyor, aynı zamanda aç hissedebilir. Bunun yerine, onu light diyet köpek maması ile beslemeyi deneyin. Bu yiyecekler, normal köpek mamalarından daha düşük yağ ve kaloriye sahiptir, bu da köpeğinizin yetersiz porsiyonlara başvurmadan zayıflamasına ve sağlıklı kilosunu korumasına yardımcı olur.

Sevimli dostunuzun fazla kilo sorunları olduğu zaman başvurabileceğiniz light diyet köpek maması ürünlerini sizler için bir araya toparladık ve konu hakkında ayrıntılı bilgiyi sayfamızın sonunda paylaşıyoruz.

Light Diyet Köpek Mamasını Kimler Almalı?

Light diyet köpek mamasına geçmeyi düşünüyorsanız, kimin buna ihtiyacı olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Tüm köpeklerin bir light diyet köpek mamasına ihtiyacı yoktur, ancak bazı köpeklerin aşırı kilolu olduğundan, çoğu buna ihtiyaç duyar. Köpeğinizin fazla kilolu olduğunu ve birkaç kilo vermesi gerektiğini biliyorsanız, light diyet köpek maması bariz bir seçimdir.

Bununla birlikte, henüz fazla kilolu olmayan ancak biraz almaya başlayan köpekler bile, düşük kalorili veya düşük yağlı bir gıdada (mümkünse daha fazla egzersize ek olarak) daha iyi şeyler yapabilirler ve daha sağlıklı olmalarına yardımcı olabilirler.

Bazı yaşlı köpekler, özellikle yavaşlamaya başladıklarında, yaşlandıkça biraz kilo alma eğiliminde olduklarından light diyet köpek maması yemelidir. Bir hastalık veya yaralanma nedeniyle normalden daha az aktif olan köpekler, iyileşirken kilolarının kaymasını önlemeye yardımcı olmak için bir diyet yemeğinden de yararlanabilir.

Dikkate Alınması Gereken Önemli Özellikler

Bir light diyet köpek maması seçerken, bir dizi faktöre bakmalısınız. Light diyet köpek maması seçerken dikkat edilmesi gerekenler;

• Kalori içeriği. Diyet köpek mamaları, fincan başına 250 ila 400 kalori arasında herhangi bir yer içerebilir. Düşük kalorili seçenekler, daha az aktif köpekler veya kaybedecek çok şeyi olanlar için daha iyidir, oysa kilolarını koruması gereken veya biraz kilo vermesi gereken daha aktif köpekler için biraz daha yüksek kalorili seçenekler tercih edilir.

• Malzeme kalitesi. Malzemelerin kalitesi, bir bütün olarak yemeğin kalitesine ışık tutar. Adlandırılmış etler ve et yemekleri, tam tahıllar veya diğer sağlıklı karbonhidrat, meyve, sebze, vitamin ve mineral kaynaklarını içeren diyet köpek mamalarına bakın.

• Köpek türü. Çoğu yetişkin köpek, genel bir yetişkin formülü üzerinde gelişirken, bazı özellikle küçük veya büyük köpekler, belirli bir küçük cins veya büyük cins formül üzerinde daha iyi sonuç verebilir.

• Köpek yaşı. Yaşlı köpeklerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak özel olarak tasarlanmış kıdemli diyet köpek mamalarını bulabilirsiniz. Aksi takdirde, normal bir yetişkin formülüne bağlı kalın. Yavruların, büyürken bol miktarda kaloriye ve besine ihtiyaç duydukları için az yağlı veya düşük kalorili diyetlere girmemesi gerektiğini unutmayın. Yavru köpeğinizin fazla kilolu olduğunu düşünüyorsanız, veterinerinize danışın. Biraz daha az yemeleri gerekebilir, ancak sadece bir büyüme atağı nedeniyle olabilirler.

• Yapay katkı maddeleri. Genellikle tatlandırıcılar ve koruyucular gibi yapay katkı maddeleri içeren gıdalardan kaçınmanızı öneririz. Kaliteli bir köpek mamasında sadece gereksiz olmakla kalmaz, bazıları evcil hayvanınızın sağlığına zararlı olabilir.

Bir Köpek İçin İdeal Diyet Nedir?

İnsanlar, bir köpek için ideal beslenmenin ne olduğu konusunda onlarca yıldır tartışıyorlar. Bazı insanlar çiğ etin bir köpek için biyolojik olarak uygun tek diyet olduğunu iddia ediyor, bazıları köpeklerin omnivor olduğunu ve tüm doğru besinleri içerdiği sürece her şeyi yiyebileceğini savunuyor ve diğerleri tahılsız gıdanın gitmenin yolu olduğunu söylüyor.
Gerçek şu ki, köpekler için tek bir ideal yiyecek yoktur. Çoğu köpeğin beslediği yiyecekler, bir avuç köpeği hasta edebilir ve bunun tersi de geçerlidir. Yapabileceğiniz tek şey, doğal içerikli sağlıklı bir köpek maması aramak ve en iyisini ummaktır. Köpeğiniz için doğru mamayı bulmak bazen biraz denme yanılma gerektirebilir.

Köpeğimin Kilo Vermesini Nasıl Sağlarım?

Köpeğinizin kilo vermesini sağlamak roket bilimi değildir. Ek tıbbi ihtiyaçları dışında, köpeğinizin kilo vermesi için gereken tek şey daha az kalori ve daha fazla egzersizdir. Onu daha uzun yürüyüşlere çıkarın ve diyet köpek maması ile besleyin, yakında birkaç kilo vermeye başlayacaktır.

Köpeğimin Ne Kadar Yemesi Gerekiyor?

Köpeğinizin yemesi gereken miktar, köpeğinizin büyüklüğüne ve ağırlığına, ne kadar aktif olduğuna, yiyeceğindeki kalori miktarına ve kilo vermesi mi yoksa kilosunu koruması mı gerektiğine bağlı olarak değişecektir. Seçtiğiniz köpek mamasının ambalajını kontrol edin, çünkü size köpeğinizin boyutuna göre ne kadar beslemeniz gerektiğini söyleyen beslenme yönergeleri verecektir. Bununla birlikte, bunlar yalnızca yönergelerdir, bu nedenle, yiyecekleri değiştirdikten birkaç hafta sonra köpeğinizin ağırlığını izlemelisiniz. Yönergelerdeki miktardan biraz daha az veya biraz daha fazla beslemeniz gerektiğini görebilirsiniz.

Bir Köpeğin Diyetinde Neler Olmalıdır?

Köpekler omnivordur, bu da hem et hem de bitki bazlı gıdalar üzerinde gelişebilecekleri anlamına gelir, ancak doğru besin dengesini bulmak kolay değildir. Köpek beslenmesinde uzman değilseniz, dört ayaklı arkadaşınızın dengeli beslenmesini sağlamanın en iyi yolu, onu besleyici olarak eksiksiz bir ticari köpek maması ile beslemektir. Bu kuru mama, ıslak mama veya ikisinin karışımı olabilir.

Köpeğinizin ağırlığını düşük tutmaya çalışıyorsanız, ikramlar mutlak minimumda tutulmalıdır. Düşük kalorili ticari köpek mamaları satın alabilir veya yavrularınızı çiğ havuç veya küçük elma parçaları gibi sağlıklı insan gıdaları ile beslemeyi deneyebilirsiniz. Bununla birlikte, dikkatli olun çünkü bazı insan yiyecekleri köpekler için tehlikelidir (örneğin, üzüm ve kuru üzüm köpekler için ölümcül derecede toksik olabilir), bu nedenle köpeğinize asla yemesinin güvenli olup olmadığını kontrol etmeden asla bir şey vermeyin.

Light Diyet Köpek Maması Beslenme Özellikleri ve Faydaları

Light diyet köpek maması, hem ağırlığı kontrol etmek hem de kas kütlesini korumak için özel olarak formüle edilmiştir. Light diyet köpek maması besleyici özellikleri şunlardır:;

• Düşük yağ içeriği: Gıdaların enerji içeriğini azaltmaya yardımcı olur. Ama aynı zamanda, köpeğinizin yemeklerinin tadını çıkarması için her zaman mümkün olduğunca lezzetli olduğundan emin olun.

• Yüksek protein içeriği: Proteinler, kas kütlesinin gelişimini ve korunmasını destekleyen ve çoğu organizma için gerekli olan amino asitlerin kaynağı olan proteinlerdir.

• Yüksek bitkisel lif içeriği: iyi sindirime katkıda bulunur ve ayrıca doyurucudur, bu da köpeğinizin kilo almasını önlemeye yardımcı olmak için harikadır.

• Yağ asitlerinin parçalanmasını hızlandıran besinler: Örneğin yağ yakıcı özelliklere sahip L-karnitin.

• Vitaminler ve mineraller: dengeli beslenmenin temel bir parçasıdır.

Köpeğinizin kilo alma eğiliminde olduğunu düşünüyorsanız, nedenini belirlemek için veterinerinizle konuşmanız en iyisidir ve böylece dört ayaklı arkadaşınız için uygun bir diyet ve egzersiz planı önerebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.