Acana Kedi Maması

Acana Kedi Maması Marka Ürünleri Çeşitleri

Acana Kedi Maması , günümüzde oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu nedenle farklı markalar arasından seçim yaparken “kedinizin hangi mamayı yemesi gerektiğini” merak ediyorsanız, bu içerik sizlere yardımcı olacaktır.

Acana Kedi Maması Nedir?

Acana, Kanada merkezli bir markadır. Tahılsız ürün yelpazesi geniş olan Acana, günümüzde yüksek et içeriğine sahip pek çok ürünü imal etmektedir. Bu sayede birincil sınıf bir kedi maması arıyorsanız, Acana markası sizler için uygun markalardan birisidir.

Çünkü bu yazımızda, Acana markası hakkında merak ettiklerinizi paylaşacağız. Bu sayede, “Acana kedi maması iyi mi?” ya da “Acana kedi maması özellikleri nelerdir?” gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz. İlk olarak, Acana markası hakkında genel bilgiler ile başlayalım.

Acana kedi maması ürünlerinin Türkiye distribütörü, Şadanlar’dır. Şadanlar markası, günümüzde kaliteli ürünler ile özdeşleşen ve müşterilerine kaliteli ürünler sunan bir markadır. Acana ve Orijen gibi sektörde en iyi markaların da Şadanlar ile anlaşmış olması tesadüf değildir. Eğer sizler de kaliteli ürün temini konusunda endişe yaşamak istemiyorsanız, Şadanlar’a güvenebilirsiniz.

Acana Kedi Maması Çeşitleri

Acana kedi maması çeşitleri, geniş bir ürün yelpazesi barındırmaktadır. Acana markasının en bilindik ürünleri ise başlıca şunlardır;

 • Acana Bontiful Catch Somonlu Yetişkin Kedi Maması
 • Acana Pasifica Yetişkin Kedi Maması
 • Acana First Feast Tavuklu Yavru Kedi Maması

Yukarıdaki 3 popüler üründen de görüleceği üzere Acana markasında hem yavru hem de yetişkin kediler için farklı mamalar yer almaktadır. Bu sayede kedinizin tüm gelişim dönemleri içerisinde farklı tür Acana markasına ait ürünleri kullanabilirsiniz. Çünkü Acana markasına ait ürünler, kedinizin gelişim dönemleri içerisinde neye ihtiyaç duyduğunu bilir ve buna göre hazırlanmaktadır.

Acana Kedi Maması Özellikleri Nelerdir?

Acana kedi maması ürünlerin temel özelliklerini özetlemek gerekirse şunları söyleyebiliriz:

 • Acana kedi maması ürünlerinin tamamı, organik bileşenlerden oluşmaktadır. Bu durum, kedilerin sağlıklı ve dengeli beslenmesini de mümkün kılmaktadır.
   
 • Acana kedi maması ürünleri, içerisinde yeteri miktarda sebze barındırır. Bu durum, kedilerin zengin beslenmelerini mümkün kılmaktadır. Aynı zamanda ürünlerin içerisinde yer alan vitamin değerleri, kedilerin vitamin açısından zengin bir şekilde beslenmesini sağlar.

Acana Kedi Maması Nasıl Kullanılır?

Eğer Acana kedi maması ürününü eski ürün ile değiştirmek istiyorsanız, bu noktada bazı ipuçlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer kedinizi yeni mamaya alıştırmak istiyorsanız, aşağıdaki tavsiyelere göz atın:

 • Eski mama ile yeni mamayı bir anda değiştirmeyin. 1 haftalık süre içerisinde eski mamanın oranını azaltırken, yeni mamanın oranını da artırın. Bu sayede kediniz yeni mamaya daha kolay alışacaktır.
   
 • Eski mamadan yeni mamaya geçiş yaparken kesinlikle kedinize ev yemeği vermeyin veya mama içerisine ev yemeği katmayın. Acana kedi maması, zengin içeriği sayesinde zaten kedinize fazlası ile yetmektedir.
   
 • Eğer kedinizin yeni mamaya daha kolay alışmasını istiyorsanız, yeni mamaya geçişte mama içerisine çok az bir miktarda ılık su ekleyebilirsiniz. Bu sayede kedilerin yeni mamaya geçiş süreci hızlandırılabilir.
   
 • Eğer tıbbi bir rahatsızlığa sahip olan kediniz varsa, mutlaka veteriner eşliğinde yeni mamaya geçiş yapın. Bu noktada hassas olmanız gerektiği için kedinize sindirimi zor olan besinleri vermekten kaçının. Hekiminizle beraber kararlaştırdığınız kedi mamasını, yukarıda bahsettiğimiz şekilde diğer mamayla karıştırarak kademeli olarak verebilirsiniz.

Acana Kedi Maması Nasıl Saklanır?

Acana kedi maması ürünlerini, son tüketim tarihine kadar karanlık ve nemden arındırılmış bir ortamda saklayabilirsiniz. Yüksek ısı ve nem değeri, kedi mamalarına zaman içerisinde zarar verebilir ve çabucak bozulmalarına neden olabilir. Özellikle de yaş mamaların saklanması konusunda ayrıca dikkat etmeniz gerekmektedir. Dileyenler buzdolabı içerisinde kedi mamasını saklayabilirler.

Neden Acana Kedi Mamasını Tercih Etmelisiniz?

Yukarıda, Acana kedi maması ürünlerinin özelliklerinden bahsetmiştik. Gelin bir de bu özelliklerin avantajlarına değinelim. Bu sayede, neden Acana kedi maması ürünlerini tercih etmeniz gerektiğini daha net kavrayabilirsiniz. İlk olarak, özet şeklinde avantajlara göz atalım:

 • Acana kedi maması, sebze bakımından zengin içeriklere sahip ürünler barındırmaktadır. Sebze açısından zengin kedi mamaları, kedilerin sindirim sistemine destek olur ve bu sayede yediklerini daha rahat sindirmelerini sağlar.
   
 • Acana kedi mamaları içerisinde yer alan etler, büyük dondurucularda saklanmaktadır. Bu sayede kedi mamaları içerisinde bulunan etler, taze ve yüksek protein değerine sahiptir.
   
 • Her ne kadar Acana kedi maması ürünlerinin fiyatları diğer markaların ortalama değerlerine göre yüksek olsa da, içerisindeki besin değerleri nedeniyle bu durum göze batmaz. Ayrıca Acana markasının güncel olarak yayınladığı kampanyalar sayesinde daha uygun fiyatlara kedi maması satın alabilirsiniz. Unutmayın, söz konusu canlı yaşamı olduğunda paradan önce sağlıklı gıda gelmektedir.

Yukarıdaki avantajlar, Acana kedi maması ürünlerini ülkemizde en çok kullanılan ürünler arasına sokmaktadır. Çünkü Acana kedi maması içerisinde yer alan ham maddeler tamamen güvenilirdir. Eğer sizler de kedilerinizin daha sağlıklı bir şekilde beslenmesini istiyorsanız, gelişim dönemlerini dikkate alarak özel mama ürünlerinden satın alabilirsiniz. Acana kedi maması ürünleri, kedilerin tüm gelişim dönemlerine uygun ürün çeşitliliğine sahiptir. Bu sayede;

 • Yavru kedi maması
 • Yetiştin kedi maması
 • Kısırlaştırılmış kedi maması gibi farklı tür ürünleri satın alabilirsiniz.

Acana Kedi Maması Fiyatları

Acana kedi maması fiyatları, pazarın genel fiyatlarına göz attığımızda bir miktar daha fazladır. Çünkü kaliteli ürün her zaman hak ettiği fiyata sahip olur. Ucuz olduğunu bilerek aldığınız ürünlerin içerisinde ne olduğundan emin olamazsınız. Özellikle de sağlıksız besin tüketimi, kedilerinizin hastalanmasına ve özellikle de sindirim sistemini kötü çalışmasına neden olur. Bu durumda kedilerin gelişim hızları yavaşlayabilir ve hastalıklara da daha kolay yakalanabilirler.

Eğer kaliteli ve içerisinde yüksek besin değeri olan kedi mamalarından tercih etmek istiyorsanız, Acana markası sizler için altın bir fırsattır. Elbette farklı bir kedi maması ürünü kullanıyorsanız, kedinizin yeni mamaya alışması zor olabilir. Bu nedenle yeni satın aldığınız kedi maması ürünlerini ilk olarak tüketen kedilerde isteksizlik ya da boşaltım alışkanlıklarında bir anormali söz konusu olabilir. Bu durum, yeni mamaya geçen kedilerde genellikle olağan karşılanan durumlar arasındadır.

Acana kedi maması fiyatları, güncel olarak yayınlanan kampanyalar sayesinde belirli süreler içerisinde daha uygun olmaktadır. Bu sayede kedilerinize hem uygun fiyatlı hem de zengin içerikli mamalar yedirebilirsiniz. Eğer yavru kedileriniz varsa ve beslenmelerine özellikle dikkat etmek istiyorsanız, Acana yavru kedi maması ürünlerinden satın alabilirsiniz.

Acana kedi maması, zengin besin değerlerine sahiptir. Bu durum, kedilerin daha az besin tüketerek doymalarını sağlar. Böylece diğer mama türlerine göre kedileriniz doyurucu bir mamayı tercih etmiş olacaktır. Sonuç olarak daha az ancak daha zengin besinle doyan kediler, bir mamayı daha uzun sürede tüketmektedir. Böylece zaman açısından bakıldığında Acana kedi maması ürünleri daha uzun süre kullanılmaktadır. Yani fiyat bakımından yine kalitesi düşük kedi maması türlerine göre aynı değere sahip olmaktadır. Ucuz ve kalitesiz bir mamayı 10 günde tüketen kedi, zengin içerikli ve aynı ağırlığa sahip mamayı daha uzun sürede tüketecektir.