Acana Köpek Maması

Acana Köpek Maması Çeşitleri

Ülkemizdeki evcil hayvan sahipleri de, bu markanın uzun süreli tüketim ömrüne sahip olduğunu bildikleri için sıklıkla Acana köpek maması markasını tercih etmektedir.

Acana Köpek Maması Nedir?

Acana markası, evcil kedi ve köpek maması konusunda en kaliteli markalar arasında yer almaktadır. Gerek zengin içerikli besinleri, gerekse yüksek kalite standartlarına sahip olması nedeniyle Acana markasının ürünleri, kedi ve köpekler tarafından sevilerek tüketilmektedir.

Peki Acana markası gerçekten kaliteli köpek maması ürünleri mi üretmektedir? Gelin, Acana köpek maması ürünlerine dair bilmek istediğiniz her şeyi tek bir içerikte sizlere aktaralım. Bu sayede, aklınıza takılan soru işaretlerini kolaylıkla giderebilirsiniz.

Acana markası, Kanada merkezli Champion Pet Foods şirketine ait bir markadır.

Türkiye distribütörü ise Şadanlar’dır. Geniş ve kaliteli ürün yelpazesi nedeniyle, ülkemiz başta olmak üzere pek çok ülkede en çok tercih edilen evcil hayvan maması markalarından birisidir. Biraz sonra özelliklerinden de bahsederken Acana markasının neden bu kadar çok sevildiğine ayrıca değineceğiz. Gelin şimdi Acana köpek maması çeşitlerine göz atalım. Bu sayede köpeğiniz için satın alabileceğiniz Acana markalı ürünlere yakından göz atabilirsiniz.

Acana aynı zamanda dengeli karbonhidrat oranı ve yüksek glukozamin içeriğine sahip bir gıda markasıdır. Gulukozamin, çok güçlü bir anti-inflamatuardır. Yani ihtihaplanma karşıtı bir bileşen olarak karşımıza çıkmaktadır. Mamaların içerisinde yüksek miktarda yer alan bu bileşen, köpeklerin daha sağlıklı ve zengin bir şekilde beslenmelerini de mümkün kılmaktadır. Sonuç olarak köpekler, Acana markası ürünlerini tükettiklerinde hastalıklara karşı daha dirençli olurlar.

Acana Köpek Maması Çeşitleri

Acana köpek maması ürünleri, geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Acana köpek maması çeşitlerini başlıca şöyle sıralamak mümkündür:

 • Acana Grass-Fed Lamb Kuzulu Yetişkin Köpek Maması
 • Acana Ranchlands Yetişkin Köpek Maması
 • Acana Puppy & Junior Yavru Köpek Maması
 • Acana Puppy Small Breed Yavru Köpek Maması

Elbette yukarıda yer alan ürünlerin yanı sıra daha pek çok Acana markasına ait köpek maması ürünleri bulunmaktadır. Yukarıdaki ürünler, en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Bu nedenle bu ürünler hakkında kısaca bilgiler verelim. İlk olarak, Grass-Fed Lamb Kuzulu Yetişkin Köpek Maması ürünü hakkında bilgiler paylaşalım.

Grass-Fed Lamb Kuzulu Yetişkin Köpek Maması, beslenme hassasiyeti bulunan köpekler için özel olarak üretilmektedir. Zor yemek beğenen köpekleriniz, bu mama sayesinde daha rahat bir şekilde beslenme alışkanlığı kazanabilir. Özellikle de yüksek besleyici özelliği sayesinde bu ürün, daha az tüketimde bile köpeklerin zengin bir şekilde beslenmelerini sağlar. Hem siz tasarruf etmiş olursunuz hem de beslenme hassasiyeti olan köpekleriniz daha zengin ve doyurucu bir mama tüketmiş olurlar.

Bir de Acana Puppy & Junior Yavru Köpek Maması hakkında bilgiler verelim. Bu ürün, yavru köpekler için özel olarak geliştirilmiştir. Geliştirilmesinde veterinerlerin ve profesyonel yetiştiricilerin ortak çalışması da yer almaktadır. Bu ürün, içerisinde tahıl, pirinç veya patates gibi yüksek karbonhidrat barındıran içerikler bulundurmaz. Bu sayede köpeklerin protein açısından zengin bir şekilde beslenmelerine olanak sağlar. Taze ve bütün hayvanlar içerikler açısından zengin olan bu ürün, %60 oranında et içeriğinden oluşmaktadır. Diğer markalar ile kıyaslandığında Acana, en yüksek et içeriğine sahip köpek maması üretimi konusunda birinci sıradadır.

Acana Köpek Maması Özellikleri Nelerdir?

Yukarıda, bazı Acana köpek maması ürün incelemelerine yer verdik. Ancak yukarıdaki ürünlerin dışında daha pek çok ürün bulunmaktadır. Bu nedenle, daha geniş bir açıklama yapmak adına tüm ürünlerin ortak özelliklerine değinelim. Bu sayede neden Acana markasını tercih etmeniz gerektiğini daha net anlayabilirsiniz. Acana köpek maması ürünlerinin başlıca özellikleri şunlardır:

 • Daha önce de bahsettiğimiz gibi Acana köpek maması ürünleri, yüksek oranda protein içermektedir. %60 değerine et içeren mamalar, köpeklerin daha zengin ve taze içeriklerle beslenmelerini sağlar.
   
 • Acana köpek maması ürünlerinde yüksek karbonhidrat içeren ürünler yer almamaktadır. Özellikle de pirinç veya patates gibi bileşenler yoktur. Bu sayede, düşük karbonhidrat ve yüksek protein oranı söz konusudur. Aynı zamanda mama içerisinde sebze oranı da oldukça dengelidir.
   
 • Acana köpek maması ürünleri, doyurucu ve besleyicidir. İçerisinde yer alan yüksek miktarda vitamin, köpeklerin bağışıklık sisteminin güçlenmesini destekler. Aynı zamanda köpeklerin daha düşük porsiyonlarla doymalarını sağlar. Bu durum, ekonomik bir tablo çizmektedir. Yani hem köpekleriniz daha kaliteli bir mama tüketir hem de siz daha uygun fiyatlara köpek maması satın alabilirsiniz.

Bilindiği üzere köpekler etobur hayvanlardır. Yani yüksek protein içeriğine sahip mamalar tüketmeleri gerekmektedir. Tahıl açısından zengin içerikli mamalar ise köpeklerin fazlaca ve yetersiz beslenmelerine neden olur. Bu durumda köpeklerin kondisyonu zayıflar ve fiziksel gelişimi de yavaşlamış olur. Eğer Acana markasına ait yüksek protein içerikli köpek mamalarından tercih ederseniz, köpeklerin beyin ve bağışıklık sistemi gelişimine de katkıda bulunursunuz. Aynı zamanda köpeğinizin tüy dökme ve dışkılama düzenini de kontrol altına alabilirsiniz. Unutmayın, kötü beslenen bir canlı pek çok hastalığa yakalanma konusunda daha hassastır. Eğer köpeklerinizin daha güçlü ve dirençli olmasını istiyorsanız, yüksek protein değerine sahip mamaları mutlaka tercih etmelisiniz.

Acana Köpek Maması Nasıl Kullanılır?

Acana köpek maması ürünleri, farklı yaş gruplarındaki köpeklere özel mamalara sahiptir. Bu sayede yavru köpekleriniz ve yetişkin köpekleriniz için ayrı ayrı mamalar satın alabilirsiniz. Eğer köpeğinizin mamaya sorunsuz bir şekilde alışmasını istiyorsanız, mutlaka aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir:

 • Eğer mama değişimi yapacaksanız, bunu ani bir şekilde yapmayın. Eğer ani mama değişimi yaparsanız, köpeğinizde alerji, tüy dökme ya da dışkılama sorunları meydana gelebilir.
   
 • Eğer köpeğinizi yeni mamaya alıştırmak istiyorsanız, bunu kademeli olarak gerçekleştirin. Bu sayede köpekleriniz yeni mamaya daha iyi bir şekilde alışacak ve olası sorunların da önüne geçilmiş olacaktır.
   
 • Köpek mamaları arasında geçiş yaparken, en azından 1 haftalık bir süre ayırın. Bu süre zarfında eski mamanın oranını azaltırken, yeni mamanın oranını da artırın. Bu süreçte köpeğinizin dışkılama ya da ani tüy dökme gibi sorunları oluşabilir. Bu tür durumlarda veterinere giderek destek alabilirsiniz. Zira bazı köpeklerde farklı tür mamalar alerjiye neden olabilir. Bu tür durumlarda vakit kaybetmeden uzman desteği almanız yararınıza olacaktır.

Acana Köpek Maması Fiyatları

Acana köpek maması ürünleri, genel fiyatlara göre bir miktar yüksek görünmektedir. Ancak bu durum sizleri yanıltmasın. Zira eşdeğer ağırlığa sahip sıradan bir markanın köpek maması ürününe göre Acana köpek maması daha uzun süreli kullanıma sahiptir. Yani normal bir köpek mamasını 30 günde kullanıyorsanız, Acana markası köpek maması bu süreden çok daha uzun bir süre boyunca yetecektir. Yani köpeğiniz daha az besinle daha doyurucu öğünlere sahip olacaktır. Zira diğer markalara göre Acana, yüksek doyuruculuğa sahip ürünler üretmektedir. Eğer sizler de hem uygun fiyatlı hem de kaliteli bir köpek maması arıyorsanız, şimdi Acana ile tanışabilirsiniz. Böylece, Acana köpek maması ürününü tercih eden milyonlarca mutlu bakıcıyla bu büyük aileye katılabilirsiniz.