Acana Yavru Kedi Maması

Acana Yavru Kedi Maması Çeşitleri

Acana yavru kedi maması , Yavru kediler dünyadaki en tatlı canlılar arasındadır. Ancak yavru kediler bakımı da bir o kadar zor olan canlılardır. Çünkü yavru kediler, beslenme ve bakım özelinde çok dikkat edilmesi gereken evcil hayvanlardır.

Acana Yavru Kedi Maması Nedir?

Eğer yavru kedilerinizin sağlıklı ve hızlı gelişimini desteklemek istiyorsanız, mama seçiminde de dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu nedenle, Acana yavru kedi maması ürünleri hakkında sizlere bilgi vermek istedik. Böylece, kedileriniz için en iyi beslenme koşullarını sağlayabilirsiniz.

Acana yavru kedi maması ürünleri, özel bir diyete ihtiyaç duyan yavru kediler için özel olarak üretilmektedir. Acana yavru kedi maması ürünlerini üreten şirket, Kanada merkezli Champion Pet Foods şirketidir. Şirketin temel misyonu, evcil hayvanların en kaliteli ve dengeli bir şekilde beslenmelerini sağlamaktır. Bu nedenle, ürettikleri kedi ve köpek mamalarında yüksek oranda protein yer almaktadır. Aynı zamanda, ürünlerin içerisinde; patates, pirinç ya da tahıl yer almamaktadır. Kısaca evcil hayvanlarınız protein açısından zengin ve karbonhidrat açısından düşük mamalar tüketirler.

Acana yavru kedi maması, Şadanlar güvencesi ile satışa sunulmaktadır. Acana’nın yetkili satış distribütörü olan Şadanlar, geçmişten günümüze en kaliteli petshop ürünlerinin temininde birinci sıralarda yer almaktadır. Bu durum, markaların da kaliteli olmasını ve güvenle alışveriş yapabileceğinizi kanıtlamaktadır.

Acana Yavru Kedi Maması

Acana yavru kedi maması çeşitleri, geniş bir yelpazede incelenmelidir. Zira her bir mama çeşidi, farklı ihtiyaçlar üzere üretilmektedir. Eğer özel bakıma muhtaç kedileriniz varsa ya da yetersiz beslenmekte olan kedileriniz varsa, Acana yavru kedi maması ürünlerini tercih edebilirsiniz. En çok tercih edilen Acana yavru kedi maması çeşitleri ise başlıca şunlardır:

 • Acana Grasslands Tahılsız Tavuk Ördek Ve Sebzeli Kedi Maması
 • Acana Kitten First Feast Tavuklu Ve Ringa Balıklı Yavru Kedi Maması
 • Acana Pacifica Balık ve Sebzeli Yavru Ve Yetişkin Kedi Maması

Yukarıda yer alan kedi mamalarının temel özelliği, tahılsız olmaları ve aynı zamanda tamamen taze balıklardan üretilmeleridir. Bu sayede kedileriniz daha sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenmektedir. Elbette bu tarz içeriğe sahip kedi mamaları, kedilerinizin güçlenmesine, bağışıklık sistemini gelişmesine ve hastalıklara daha zor yakalanmalarına neden olur. Eğer sizler de kedilerinizin sağlıklı ve bir o kadar da güçlü olmalarını istiyorsanız, tahıl içermeyen ve yüksek protein değerine sahip bu mamalardan satın alabilirsiniz.

Acana Yavru Kedi Maması Özellikleri

Acana yavru kedi maması ürünleri, kedilerin fizyolojik gelişimini desteklemektedir. Bu sayede, kedilerin daha sağlıklı bir şekilde büyümeleri mümkün olmaktadır. Acana kedi maması ürünlerinin özellikleri sıralamamız gerekirse, başlıca şu özelliklerden bahsedebiliriz:

 • Acana yavru kedi maması ürünleri, anti-infulamatuar özellikler taşımaktadır. Yani Acana kedi maması içerisinde yer alan bileşenler, iltihap karşıtı özellikler taşımaktadır. Bu sayede yavru kedileriniz, çeşitli hastalıklardan ve enfeksiyon kapma durumlarından da korunmuş olur.
   
 • Acana kedi maması ürünleri, kolay sindirilebilir özelliklere sahiptir. Bu sayede kedilerinizin dışkısında yoğun bir koku oluşmaz. Bu durum özellikle de kedi bakımında rol üstlenen kişiler için hayat kurtarıcı bir özelliktir.
   
 • Acana yavru kedi maması fiyatları, paket bazında diğer ürünlere göre daha uygundur. Zira daha az besinle daha zengin beslenen yavru kedi, diğer mamalara göre daha az tüketir. Bu sayede bir paketin kullanım süresi, aynı boyutta farklı bir markanın paketine göre daha uzun sürmektedir.
   
 • Acana yavru kedi maması ürünlerinde kesinlikle yapay tatlar ya da koruyucular bulunmamaktadır. Aynı zamanda; soya, buğday ve benzeri katkı maddesi de Acana yavru kedi maması ürünlerinde yer almamaktadır. Bu sayede, içerisinde ne olduğunu bildiğiniz kedi maması ürünlerini kedilerinize gönül rahatlığı ile verebilirsiniz.
   
 • Acana yavru kedi maması ürünleri, sebze ve meyvelerle dengelenmektedir. Bu sayede kedilerin ihtiyaç duydukları tüm besin içeriği, tek bir paket içerisinde yer almaktadır. Bunun yanı sıra özel bir besine ihtiyaç kalmaz. Elbette ürünlerin içerisinde yer alan vitaminler de, kedinizin vitamin ihtiyacınızı kesinlikle karşılamaktadır ve özel bir durum olmadığı sürece takviye ürüne gerek kalmaz.

Görüldüğü üzere, Acana yavru kedi maması ürünleri hem ekonomik hem besleyici hem de koruyucudur. Eğer kedinizin güven içerisinde ve sağlıklı bir şekilde büyümesini izlemek istiyorsanız, Acana yavru kedi maması ürünlerini tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Acana Yavru Kedi Maması Nasıl Kullanılır?

Acana yavru kedi mamasına geçiş yapılacaksa, bu geçiş kademeli olmak zorundadır. Ani mama değişimleri, kedinizin dışkılama sıklığında bir anormaliye neden olabileceği gibi, kedinizin rahatsızlanmasına da neden olabilir. Bu nedenle aşağıdaki kullanım tavsiyelerine dikkat ediniz:

 • Acana yavru kedi mamasına geçiş yapacak yavru kedide herhangi bir hastalık olup olmadığını veterinere götürerek kontrol ettiriniz. Eğer veterineriniz özellikle belirtmediyse, dilediğiniz mamayı kullanabilirsiniz.
   
 • Yeni mamaya geçişte, eski mama ile karıştırarak vermek faydalı bir yöntemdir. Bu sayede kediniz kademeli bir şekilde yeni mamaya alışmaktadır. Eğer ani bir değişiklik olursa, kedinizin sindirim sistemi dengesiz çalışabilir. Bu nedenle yavaş ve kademeli bir geçiş önemlidir.
   
 • Eğer yeni mamaya geçiş sonrasında kedinizde bir alerji meydana gelirse, bu durumda mutlaka tıbbi destek almak gerekmektedir. Aynı zamanda yaş ve kurum mama dengesinin de ölçülü olması gerekmektedir. Özellikle de yavru kedilerde bu ayrıma dikkat edilmeli ve veterinerden bilgi almak gerekmektedir.

Neden Acana Yavru Kedi Maması Ürünlerini Tercih Etmelisiniz?

Acana Yavru Kedi Maması Fiyatları

Acana yavru kedi maması ürünleri fiyatları, daha önce de belirttiğimiz gibi toptan düşünüldüğünde uygun fiyatlara gelmektedir. Zira aynı ağırlığa sahip ucuz bir mamaya göre Acana yavru kedi maması ürünleri daha uzun bir süre kullanılabilir. Bu sayede kediniz hem daha uzun süre beslenir hem de daha kaliteli bir gıdayı tüketir. Siz de sürekli olarak yeni mama arayışı içerisine girmek zorunda kalmazsınız.

Acana yavru kedi maması ürünleri, çeşitliliğe sahiptir. Bu nedenle fiyatlar konusunda da çeşitlilik söz konusu olabilir. Her mamanın fiyatı aynı olmadığı gibi, içerisindeki özel bileşenler de fiyata etki edebilir. Aynı zamanda, daha büyük boy ürünler daha ekonomik seçenekler sunmaktadır. Ancak yavru kedi maması söz konusu olduğunda daha ölçülü olmak gerekmektedir. Kedinizin yüksek oranda beslenmesi, tıpkı az beslenmesi gibi zararlı olabilir. Bu nedenle belirtilen miktarlardan fazla kedinize yemek yedirmeye zorlamamanız faydalı olacaktır.

Acana Yavru Kedi Maması Kullanıcı Yorumları

İnternet üzerinde, Acana yavru kedi maması yorumlarına göz attığınızda, en kaliteli kedi maması ürünleri içerisinde yer aldığını görebilirsiniz. Aynı zamanda pek çok kedi blog sitesinde ya da evcil hayvan bakım forumunda, Acana markasının kalitesini görebilirsiniz. Acana markası, pek çok yorumda aşağıdaki genel özellikleri nedeniyle beğeni toplamaktadır:

 • Karbonhidrat içermeyen kedi maması
 • Yüksek proteine sahip kedi maması
 • Besleyici ve doyurucu kedi maması

Yukarıda yer alan ve çok beğenilen özelliklerin yanı sıra, Acana yavru kedi maması ekonomik seçenekler sunmaktadır. Bu nedenle Acana yavru kedi maması alarak kedinizi ödüllendirebilir ve ekonomik açıdan tasarruf edebilirsiniz