Aminosol

Aminosol

Evlerinizde beslediğiniz kedi, köpek, kuş ya da başka bir hayvan çocuklarınızdan farksızdır. Çocuklarınıza gösterdiğiniz aynı özeni evcil hayvanlarınıza göstermelisiniz. Evlerinizin bir ferdi haline gelen hayvanların hastalanması, yeterli beslenememesi ya da enerjisini kaybetmesi onları rahatsız ettiği kadar sahiplerini de rahatsız etmektedir. Bu durumun yaşanmaması için de evcil hayvanlarınız için vitaminler kullanmamız gerekmektedir. Bu vitaminlere de en büyük dağıtıcı kurye mama üzerinden sipariş vererek, sağlıklı bir şekilde elimize ulaşmasını sağlayabiliriz.

Sokak hayvanları da en az evcil hayvanlar kadar değerlidir. Onların bağışıklık sisteminin düşük olması, hasta olması ve enerjisinin düşük olması dikkat edilmediği sürece anlaşılamayabilir. Bu yüzden de sadece evcil hayvanlarınızın değil, sokak hayvanlarının da vitamin almasını destelemek gerekmektedir. Aminosol ile hem evcil hayvanların hem de sokak hayvanlarının vitamin almasını destekleyebilirsiniz.

Aminosol, bir vitamin takviyesidir. Bu vitamin takviyesi sayesinde de genellikle evcil hayvanların daha çok ihtiyaç duyduğu ya da genel olarak hayvanlarda eksik olan B vitaminini karşılamaktadır. Aminosol’a kurye mama ile güvenle ulaşabilirsiniz.

Aminosol Vitamin Ne İşe Yarar?

Hayvanlarının vitamin ihtiyaçlarını karşılamak isteyen hayvan severler, Aminosol vitaminini yaygın bir şekilde kullanmaktadır. Hayvanlarının vitamin ihtiyacını karşılamak isteyen ve Aminosol adını duyan hayvan sever Aminosol vitamin ne işe yarar? Şeklinde araştırmalar yapmaktadır.

Aminosol, sıvı bir çözelti içerisinde kombine edilmiş hidrofilik B vitaminleri, amino asitler ve tuz kompleksilerinden meydana gelmektedir. Bu kompleksler; hayvanınızın büyüme, üreme ya da iyileşme süreçlerinde mamalarının azaltılması ya da hayvanlarınızda görülen stres türleri sonucunda oluşan vitamin kaybını geri kazanmasını sağlar. 

Bunların yanında Aminosol şu durumlarda da kullanılmaktadır;

  • Akut ve kronik hastalıkların tedavisinde
  • Özellikle kuşlarda gelişmeyi etkinleştirmek 
  • Tüy dökme dönemi
  • Sindirim ve solunum sistemleri hastalıkları

Durumlarında Aminosol kullanılmaktadır. Aminosol vitaminler her hayvan için farklı miktarda uygulanmaktadır. 

Aminosol Kullanımı

Aminosol nedir ve ne için kullanılmaktadır? Sorusunun cevabını araştıran ve Aminosol kullanımının hayvanlar için oldukça önemli olduğunu gören hayvan sever, Aminosol kullanmaya karar verebilmektedir. Bu karardan sonra merak ettiği ilk şey Aminosol kullanımı olacaktır.

Hayvanlar için güçlü bir vitamin olan Aminosol, her hayvan için farklı kullanımlara sahiptir. Her hayvanın fizyolojik özelliklerine göre farklı ihtiyaçları bulunmaktadır. O yüzden de her hayvana farklı dozlarda verilmektedir. 

Köpek ve kedilerde Aminosol kullanımı, 2 – 3 ml/10 kg c.a düzeyinde kullanımı sağlanmalıdır.  Kanarya ve muhabbet kuşları için ise 1 ila 2 damla arasında kullanımı sağlanmalıdır. Güvercin, papağan gibi kuş türlerinde de 4 ila 5 damla arasında kullanımı sağlanmaktadır. Bunların dışında kanatlı hayvanlar içinse 1 lt/1000 lt ve at ile sığır için de 10 – 20 ml/ 100 kg c.a düzeyinde kullanılmalıdır.

Aminosol kullanımı, önerilen miktarın içme suyuna ya da mamaya karıştırılması ile sağlanmaktadır. Yoğun fiziksel çabalar ya da hastalık dönemlerinde kullanım günde 3 ila 5 gün içinde iki katına çıkarılabilmektedir. Verilecek miktarlar da veteriner tarafından belirlenmelidir.

Aminosol ; 30 ml, 250 ml ve 1000 ml miktarlarında plastik kutularda satışa sunulmaktadır. Aminosol kullanımı dışında 25 derecenin altında güneş ışığından uzak bir yerde muhafaza edilmelidir. Aminosol fiyat konusu da merak edilmektedir. Bu konuda Aminosol vitaminin satışı çok fazla site üzerinden sağlanabildiği için fiyatlar farklılık göstermektedir. Burada önemli olan fiyat değildir. Hayvanınızın sağlığı için en ucuz yerden değil, en güvenilir yerden temini sağlanmalıdır. Bu nokta da kurye mama üzerinden en uygun fiyatlar ile sipariş verebilir ve siparişiniz güvenle size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.