Benefit

Benefit

Evlerinizde beslediğiniz kedi, köpek, kuş ya da başkan bir hayvan veya birkaç hayvan da evlat gibidir. Evlatlara gösterilen özeni aynı şekilde evcil hayvanlara için de gösterilmektedir. Evlerin bir ferdi olan evcil hayvanların sağlıklarının bozulması, yeterli düzeyde besin alamamaları ya da enerjilerini kaybetmelerine yol açan sorunlar hayvanları rahatsız ettiği kadar sahiplerini de rahatsız etmektedir. Böyle durumların yaşanmaması için hayvanların düzenli bir şekilde beslenmeleri gerekmektedir. Alınan mamaların içeriklerinin doğal olması, onların sevdikleri tatta olması ve katkı maddesi içermemelidir. Bu tarz mamalara da en büyük dağıtıcı kurye mama üzerinden sipariş verebilirsiniz. 

Sokak hayvanları da en az evde beslenen hayvanlar kadar düzenli beslenmeye ihtiyaçları vardır. Sokak hayvanlarının bağışıklık sisteminin düşük olması, hasta olması ve düşük enerjide olması dikkatli bir şekilde incelenmediği sürece anlaşılamayabilir. Bu yüzden de evcil hayvanlarınızın beslerken, sokak hayvanlarını da unutmamız gerekir. Benefit köpek maması ile hem bakımını üstlendiğiniz köpeğin hem de sokak köpeklerinin beslenmesini sağlayabilirsiniz. 

Benefit markası köpekler için mama üretimi yapmaktadır. Uzman hekimler tarafından, steril ortamlarda ve doğal ürünler ile de üretimi sağlanmaktadır.

Benefit Ne Zaman Kuruldu?

Köpekler için mama üreten Benefit markasının Türk markası olan Benefit Pet ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Benefit Pet yani Benefit Evcil Hayvanlar Ürünleri San ve Tic. A.Ş., Veteriner Hekim Taner Güner ve ortağı tarafından 2014 yılında İstanbul’da kurulmuştur. 

Türk markası Benefit Pet ile bir isim benzerliği olunca da Benefit marka kullanıcıları Benefit ne zaman kuruldu? Sorusunun cevabını araştırmaktadır. Benefit, 1976 kurulmuştur.

 Benefit köpek mamaları, yetişkin köpekler için kullanılmalıdır. Kısırlaştırmaya özel değildir, yani kısırlaştırılmış köpek de kısırlaştırılmamış köpek için de kullanılabilir. Her ırk için kullanılabilir.

Benefit Köpek Maması İçeriği

Köpeklerimiz için alınan her mamanın içeriği merak edilmektedir. Can dostlarımıza verilecek her mamanın içeriğinin merak edildiği gibi Benefit köpek maması içeriği de merak edilmektedir. Hayvan sahipleri köpeklerine ne yedirmek istediklerini bilmek isterler. Aynı şekilde sokak hayvanlarını besleyen hayvan severlerde mama içeriğini merak eder. İçeriklerin öğrenilerek pat ili dostlarımız için en güzel, en taze ve en doğal içeriklerin bulunduğu mamalar tercih edilmektedir. 

Benefit köpek mamasının içinde bulunan bütün malzemeler kalite kontrol süreçlerinden geçmektedir. Benefit köpek mamasının içeriğinde bulunanlar;

 • Kurutulmuş kuzu eti
 • Hayvansal protein
 • Kurutulmuş şeker pancarı
 • Taze kuzu eti

Malzemelerinin yanı sıra pirinç, bezelye, mısır, buğday, tavuk yağı, keten tohumu, hayvansal ve bitkisel protein ekstraları, mayalar, aromalar, antioksidan, koruyucular, E vitamini, B vitamini, biotin, selenyum, çinko, magnezyum, minarel probiyotik, glukozamin ve kondroitin sulfat ürünleri de Benefit köpek mamasının içeriğinde bulunmaktadır. 

Ayrıca Benefit köpek mamasının besin değerleri de şu şekildedir;

 • Yüzde 28.30 protein
 • Yüzde 12.30 yağ
 • Yüzde 7.10 ham kül
 • Yüzde 2.8 selüloz

Benefit köpek maması, besin değerlerine sahiptir. Ayrıca yüzde 8 nem, yüzde 1.13 kalsiyum, yüzde 0.83 fosfor, yüzde 0.38 sodyum besin değerlerine sahiptir. Ayrıca olarak da A, D ve E vitaminlerini de içermektedir. Benefit köpek mamasının kurye mama üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Benefit köpek mamasının köpeğiniz kilosuna göre kullanım oranları değişmektedir. Buna göre;

 • 25 kg ağırlığa günlük tüketim 365 – 395 gr
 • 30 kg ağırlığa günlük tüketim 450 – 475 gr
 • 35 kg ağırlığa günlük tüketim 525 – 550 gr
 • 40 kg ağırlığa günlük tüketim 600 – 625 

Şeklinde tüketilmelidir. Ayrıca 50 kilograma 750 – 800 gr ve 50+ kilograma 15 – 20 kg şeklinde tüketimi sağlanır. Benefit köpek mamasına kurye mama üzerinden en uygun fiyatlarla sipariş verebilir ve siparişiniz güvenle size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.