Biokats

Kısa sürede ailemizin bir üyesi haline dönüşen, sevimli dostlarımız olan kedi ve köpek gibi evcil hayvanların bakımı dikkat gerektirmektedir. Sağlıklı besinlerin verilmesinin yanı sıra hijyenlerine dikkat etmek ve ten yapılarına en uygun ürünleri kullanmak önem kazanmaktadır. Yüksek nitelikli mama ve kedi kumu için en büyük dağıtıcı kurye mama aracılığıyla sipariş verebilmek mümkün olmaktadır.

Biokats markası, ülkemizde kedi kumu konusunda akla gelen en önemli güvenilir isimlerden bir tanesidir. Özel üretimleri ile can dostlarımızın yaşam kalitesini arttırmayı hedefleyen Biokats kedi kumları ile hijyenik ortam sağlayabilmek herkes için mümkün hale gelmektedir. Kullanım süresi konusunda avantaj sağlayan, hayvan sağlığına uyumlu bir kedi kumu arayışında olan herkese rahatlıkla önerilebilmektedir. Günümüzde fiyat artışının çok yüksek olduğu pek çok markaya kıyasla uygun fiyatlı ve kaliteli seçenekler sunan Biokats ürünleriyle evcil hayvan sahiplerinin yüzü gülmektedir.

Biokats Faydaları Nelerdir?

“Biokats faydaları nelerdir?” denildiğinde sayılabilecek pek çok artı özellik bulunduğuna dikkat çekmek gerekir. Öncelikle Biokats ürünleri kedilerin dışkılama aşamasında meydana gelen kokuyu aktif karbon içeriği sayesinde önlemektedir. Böylece evde yayılan kötü bir koku olması engellenebilmektedir. Evcil hayvanların da kendi hijyenine oldukça önem gösterdiği bilindiğinden daha rahat bir dışkılama imkanı da sunmaktadır. %500 kadar sıvıyı hapsetme niteliğine sahip olan bu ürünler sayesinde çok sayıda kullanıma imkan sağlanabilmektedir. Bu da bir paketin bile uzun süre boyunca kullanılabilmesi anlamına gelmektedir.

Markanın en önemli faydalarından bir tanesi Biokats kedi kumu sayesinde kedilerin pençelerine yapışmayan bir kum kullanılabiliyor olmasıdır. Kedilerin kendini güvende ve iyi hissedebilmesi için pençeleri büyük önem taşımaktadır. Hem sağlıklarını korumak hem de kötü kokunun pençelerle taşınmasını önleyebilmek açısından kum kalitesi önem taşır. Bu açıdan biokats kedi kumu faydaları şöyle sıralanabilir:

  • Dışarıya koku yayılımını önler.
  • Temizlenmesi kolaydır.
  • Kedi pençelerine yapışmayarak güvende hissettirmeyi sağlar.
  • Emilim gücü yüksek olduğundan tasarrufludur, uzun süre kullanılabilir.
  • Tozlanmaya karşı korur.
  • Doğal bitki lifleri bulundurarak rahat ve doğal bir ortam oluşturur.

Biokats faydaları böylece oldukça avantajlı görünmektedir. Evcil hayvan sağlığına özen gösterenler tarafından tam not almaktadır.

Biokats Kedi Kumu Nasıl Kullanılır?

“Biokats kedi kumu nasıl kullanılır?” noktasında her evcil hayvan sahibinin merak ettiği konular bulunmaktadır. Pek çok farklı ürün çeşidine sahip olan Biokats markası içerisinden seçim yapmak da bu aşamada önemlidir. Kedinin yaşı, hassasiyetleri ve dışkılama sıklığına bağlı ürün seçimi de çeşitlenmektedir. Bu noktada Biokat’s kedi kumu arasından seçim yaparken özel sebepleri göz önünde bulundurmak gerektiğine dikkat çekmek gerekir. Herkes için erişilebilir fiyatlarda kaliteli kedi kumu üretimi sağlayabilmek için çalışan Biokats hijyene büyük özen göstermektedir. Buna bağlı olarak ürünlerin sürekli geliştirilip çeşitlendirilmesi söz konusu olmaktadır. Biokats kedi kumu kullanımı için doğru aşamalar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Kedi kabına kumu doldururken 7 cm civarında derinliğe sahip kum havuzu meydana getirin.
  • Dışkılama sıklığına bağlı olarak gün içerisinde kabı kontrol edip topaklanma görülen tanecikleri temizleyin.
  • Topaklanan bölgenin temizlenmesinin ardından boşluğu dolduracak ölçüde kedi kumu takviyesi yapın. Kedi kumunu ideal sınırlarda tutmak, kediniz için önemlidir.
  • Atık olarak toplan topaklar aktif karbon içeriği ile kokuyu hapsedecektir. Bu atıkların kimyasal atıklarla beraber muhafaza edilmesinde sorun bulunmamaktadır.

Biokats kedi kumu kullanımı noktasında bu sürece dikkat ederek oldukça rahat bir süreç elde edilebilmektedir. Her ihtiyaç anında bu döngü tekrar edilebilir, böylece kediler için rahat bir ortam sağlanması mümkün hale gelir.