Bozita

Bozita

Ailenin en sevimli üyesi olan patili dostlarımızın bakımını üstlenmek, onlar için sağlıklı besin tercihlerini yapmayı da gerektirmektedir. Bu noktada dengeli beslenmelerine önem vermek, besin değeri yüksek mamaları tercih etmek önem kazanmaktadır. Pek çok farklı kategoride, çeşitli cins ve büyüklükteki evcil hayvanlara en büyük dağıtıcı kurye mama aracılığıyla en güvenilir şekilde mama alabilmek mümkün olmaktadır.

Bozita markası, veterinerler ve profesyonel yetiştiriciler tarafından en çok önerilen isimlerden biri haline gelmiştir. Ürün içerik kalitesine oranla uygun fiyatlı mama imkanı da sunmasıyla tercih sebebi olmaktadır. Kaliteli mama arayışında olanlar için Bozita mama sıkça önerilmektedir. Dünya çapında nitelikli besin içeriğine sahip olduğu bilinen bu marka, evcil dostların sağlıklı yaşam sürmesini kolaylaştırmaktadır. Tıpkı insan gıdalarına gösterilen hassasiyet gibi hayvan gıdalarına da hassasiyet gösterilmesini önemseyen Bozita böylece kaliteli mama üretimi gerçekleştirmektedir.

Bozita Mama Faydaları Nelerdir?

“Bozita mama faydaları nelerdir?” noktasında ürünün içeriği, lezzeti, besin değeri gibi pek çok farklı kategoriyi değerlendirmek gerekmektedir. Her hayvan cinsinin farklı ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu ihtiyaçları karşılayabilmek için uygun çeşitte ürün tercihi yapmak önemlidir. Yavru, genç ve yetişkin kediler için farklı çeşitleri bulunan Bozita mama, kategorisi içinde eksiksiz bir içerik sağlamaktadır. Enerji ihtiyaçlarının yüksek nitelikle sağlanmasına önem verilmektedir. Güvenilir ve hijyenik bir şekilde üretimin gerçekleştirilmesine büyük önem verilmektedir.

Kedi ve köpek mamaları içerisinde profesyoneller tarafından en çok önerilen markalardan biri olan Bozita, İsveç kökenlidir. 1903 senesinden itibaren İsveçli çiftçiler tarafından özenle üretilerek çalışmalar yapılmaktadır. Taze ve yüksek nitelikli hammaddeler ile üretilen mamalar, önemli miktarda İsveç eti içermektedir. Bozita kedi ve köpek maması, lezzet garantisi de vererek ek bir artı özellik sunmaktadır. Evcil hayvanın mamayı beğenmemesi durumunda rahatlıkla iade edilebilme imkanı sunması da güvenilirliğini arttırmaktadır. Bozita mama faydaları genel olarak şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Az tahıl içermektedir. Kedi ve köpeklerin sağlığı açısından tahıl oranının düşük olması oldukça önemlidir.
  • Lezzet garantisi vermektedir. Ürün, pek çok kez denenmiş ve her seferinde evcil hayvanların keyifle yediği gözlemlenmiştir.
  • Kedi ve köpek sağlığını iyileştirmek için bilimsel olarak hazırlanmıştır.
  • Günlük besin ihtiyacının tamamını karşılamayı hedefler. Böylece patili dostların yaşam süresini ve kalitesini maksimum düzeye çıkartmaktadır.

Bozita Mama Özellikleri Nelerdir?

“Bozita mama özellikleri nelerdir?” sorusu, hayvan sever bir marka olan Bozita tarafından şeffaf bir şekilde sunulmaktadır. Doggy AB’nin bir parçası olan Bozita böylece kalitesi sertifikalanmış bir mama markası haline gelmiştir. Düzenli olarak kontrol edilen ürünlerin sağlıklı olduğu tespit edilmiştir. İsveç’in en büyük evcil hayvan maması olan Doggy AB, dünya çapında güvenilirliğiyle dikkat çekmektedir. Farklı çeşitleriyle pek çok ihtiyacı karşılayabilmek için özel tasarlanmıştır. Bozita mama çeşitleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Tahıl oranı: normal ya da düşük tahıllı olmak üzere ayrılmıştır.
  • Yaş grubu: yavru, yetişkin ya da yaşlı olmak üzere üç farklı kategoride ürün sunulmaktadır.
  • Özel ihtiyaç durumları: sindirim hassasiyeti, stres, hamilelik, deri ya da tüy hassasiyeti gibi özel durumlara uygun çeşitler geliştirilmiştir.
  • Irklara özel: Büyük ırk, küçük ırk ve tüm ırklara uygun farklı çeşitleri söz konusudur.

Kedi ve köpek olmak üzere 2 kategoride mama üretimi gerçekleştiren Bozita markası yukarıda sayılan çeşitlerde farklı ürünlere sahiptir.  İsveçli mühendis ve uzmanlar tarafından özenle formüle edilen bozita kedi ve köpek maması içeriğiyle birlikte sağlıklı tüy, sağlıklı vücut, ideal kilo koruma, kolay sindirim gibi pek çok avantajlı özelliğe sahiptir.