Brit Care

Brit Care

En sevimli dostlarımız olan kedi ve köpek gibi evcil hayvanların sorumluluğunu üstlenmek beraberinde sağlık açısından da hassas davranmayı gerektirmektedir. Yüksek besin değerleri, sağlıklı kuru ve yaş mamalar için en büyük dağıtıcı kurye mama en güvenilir seçeneklerden biridir.

Brit Care markası, dünya çapında kalitesi kanıtlanmış bir isim haline gelmiştir. Ülkemizde de popülerlik elde etmiş olan bu marka sayesinde patili dostların sağlıklı beslenebilmesi mümkün hale gelmektedir. Yüksek nitelikle evcil hayvan maması arayışında olanlar için Brit Care en iyi tercihlerden bir tanesidir.  Kedi ve köpek olmak üzere iki kategoride mama üretimi gerçekleştiren marka, az tahıl kullanmasıyla hayvan severlerden tam not almaktadır. Özel olarak formüle edilen içeriği sayesinde Brit Care mamaları doğru ve sağlıklı yaşam olanağı sunmaktadır. Paketlemesi ve üretiminde hijyen konusundaki hassaslıkları ile de güven veren bir isimdir.

Brit Care Özellikleri Nelerdir?

“Brit Care özellikleri nelerdir?” konusunda hayvan severleri tatmin edecek nitelikler saymak mümkündür. Brit Care yalnızca hayvanların karnının doymasını değil, besleyici ve sağlıklı bir içerik sunmayı hedeflemektedir. Bu noktada gerekli ölçüde temel besin sağladığına dikkat çekmek gerekmektedir. Gönül rahatlığıyla dünya çapında evcil hayvan sahiplerinin kullanmakta olduğu marka, ülkemizde de büyük bir popülerliğe sahiptir. Brit care mama özellikleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Doğal bir amino asit kaynağı olması bakımından besleyicidir.
 • Yerel kaynaklardan sağlıklı içerikler ile oluşturulmuştur.
 • Günlük temel besin ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olur.
 • En seçici köpeklerde bile yüksek besin alımı sağlar.
 • Kuru mama seçeneklerinde %40 taze et içeriğine sahiptir.

Patili dostlarımızın sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için zengin besin kaynaklarından yararlanan Brit Care mamalar, gıda alımında iyileştirme sağlamasının yansı sıra hipoalerjenik olması bakımından da ilgi çekmektedir. Pek çok kedi ve köpeğin alerjiye yatkınlığı bulunmaktadır. Bu nedenle mama üreticilerinin bu konuda hassas yaklaşması önem kazanmaktadır. Kaliteli mama üretimi konusunda son derece hassas olan Bit Care, bu bağlamda tipik alerjenlerin içerikten çıkarılmasını sağlamıştır. Böylece kedi ve köpek mamalarıyla oluşan gıda intoleransı engellenmiş olmaktadır.

Brit Care Faydaları Nelerdir?

“Brit Care faydaları nelerdir?” sorusu, markanın diğer pek çok markadan ayrılmasına neden olan özellikleri içermektedir. Alanında kalite bakımından fark yaratan Brit Care özel formüle edilmiş bir içeriğe sahiptir. Bu mamayı tüketen kedi ve köpeklerin sağlıklarında gelişim gözlemlenmiştir. Tahılsız, kuzu etli, somonlu, tavuk ve hindili, kuzu etli gibi pek çok farklı çeşidi bulunmaktadır. Aynı zamanda bunlar küçük ya da büyük ırk olmalarına göre de çeşitlenmiştir. Temelde protein, vitamin ve mineral açısından denge sağlanılmasına önem gösterilmektedir. 

Kedi ve köpek mamalarının özel formüllerinin hayvanların cinsine ve ihtiyaçlarına uygun hazırlanması oldukça önemlidir. Kedi ve köpek mamalarının içeriği farklıdır. Brit Care kedi ve köpek maması faydaları genel olarak şu şekilde ifade edilebilir:

 • Deri ve tüy gelişimine katkı sağlar.
 • Sindirim sistemi sağlığını güçlendirir.
 • Ek koruyucu içermez, ek kimyasallarla vücut dengesini bozmaz
 • Lezzet açısından geliştirilmiş aromaya sahiptir.
 • Dışkı kokusunun azalmasına yardımcı olacak bileşenler içerir.
 • İçeriğinde bitkisel olarak geleneksel otlar yer alır.
 • Vücut gelişimine katkı sağlar.
 • Eklemlerin güçlenmesine yardımcı olur.
 • Yüksek protein içeriğiyle günlük ihtiyaçları karşılar.

Pek çok farklı avantajlı özelliğinin yanı sıra fiyat açısından da bütçe dostu kabul edilmektedir. Mama niteliklerine göre orta düzeyde bir fiyatlandırma yaparak fiyat performans değerlendirmesi açısından beğenilen bir mama haline gelmiştir. 70 farklı ülkeye ihracat yapmasıyla da Brit Care mamaları başarısını kanıtlayan bir isim olmuştur.