Casaluna

CasaLuna

Evimizdeki boş yada atıl durumdaki yerleri kedilerimize ayırıyor olmamız onların nasıl etkiliyor? İşte Selen Babacan Erdem bu soru üzerinden yola çıkarak “patiler için paylaşımcı tasarımlar” sloganını bularak CasaLuna’yı kurmuştur. CasaLuna markası, evcil hayvanlar ve sahipleri için çok amaçlı mobilya tasarlamakta ve bunları üretmektedir. 2019 yılından beri üretim yapan CasaLuna bugün bir çok kedi sahiplerinin birinci tercihidir.

CasaLuna ismi aslında Selen Babacan Erdem’in köpeği Luna’dan gelmektedir. Köpek Luna uzun süre terkedilme korkusu yaşadığı için Erdem her türlü yurtiçi ve yurtdışı seyahatinde köpeği Luna’yı da yanında götürmekteydi evin içerisinde de Luna ile birlikte vakit geçirme isteği duyan Selen Babacan Erdem evcil hayvanların herhangi bir nesneymiş gibi bir köşede durmalarının doğru olmadığı bizlerle aynı ortamı paylaşmaları gerektiğini düşünerek evcil hayvanlar ile ortak kullanılabilecek eşya tasarımları yapmıştır. 

Bu tasarımlar daha sonraları Avrupa’da da büyük ilgi uyandırmıştır. Darbelere ve ısırmalara karşı dayanıklı olarak üretilen CasaLuna mobilyalar her yönden kullanışlıdır. İstediğiniz her yöne hareket ettirebileceğiniz güvenlikli bir tekerlek sistemi de mevcuttur. 

Eşyalarımızı etrafımızda kendi türümüzden olan birçok insanla paylaşmaktayız bunu neden diğer canlı türleriyle de yapmayalım. 

Ülkemizde en çok tercih edilen hayvanlar birisi kedilerdir. Evlerimizde beslediğimiz can dostlarımız, minik arkadaşlarımız olan evcil hayvanlarımızın bakımı için çeşitli birçok malzemeye ihtiyaç duymakta Kedi bakımı için gerekli malzemeler ise şöyledir;

 • Kedi maması
 • Kedi kumu
 • Kedi tasması
 • Kedi tuvaleti
 • Kedi yatağı
 • Kedi mama kabı 
 • Yavruluk

Tüm bu ihtiyaçları nereden bulacağım diye düşünüyorsanız en büyük dağıtıcı kurye mama birinci tercihiniz olmalıdır. En büyük dağıtıcı kurye mama üzerinden ihtiyacınız olan her türlü evcil hayvan malzemelerine ulaşmanız mümkündür. 

CasaLuna markası, Türkiye’de evcil hayvan besleyicilerinin en çok tercih ettiği markalar arasında bulunmaktadır. Yaşadığımız mekânda onlara küçük bir alan ayırmak minik dostlarımız için biraz haksızlık olmaktadır. İşte CasaLuna minik dostlarımıza özel yaşam alanları oluşturmak için çeşitli ürünler üretmektedir. Evcil hayvanınız ile aynı ortamda vakit geçirebilmek istiyorsanız CasaLuna markasını tercih etmelisiniz. 

Kahvemizi yudumladığımız sehpanın aynı zamanda evcil hayvanımızın yatağı olduğunu bilmek içimizi ısıtmaktadır. İçerisinde yıkanabilir kılıflı bir adet minder bulunduran bu sehpa aynı zamanda yanlarında kitaplık rafları da bulundurmaktadır. En kullanışlı kedi yatağı olarak kabul edilen CasaLuna kedi yatakları hem estetik hem konfor açısından birinci sıradadır. 

Kedi Yatağı Nasıl Olmalıdır?

Kediler günlerinin büyük bir çoğunluğunu uyuyarak geçirirler uyudukları yerleri yumuşak ve sıcak nesneler olarak seçerler çoğu zaman kanepede, yatakta veya yumuşak yorganlar üzerinde uyumayı tercih ederler. Bu alanlara yönelik tercihlerini değiştirmek için kedinize en uygun yatağı seçerek ona alıştırmanız önemlidir. 

Fakat kedinize alacağınız yatak ona uygun olmalıdır. Eğer kediniz yatağına alışamazsa tercih ettiği bu yerlerden onu vazgeçirmeniz imkânsızdır. İşte tam bu noktada CasaLuna yatakları tercih etmeniz ve bu yatakları en büyük dağıtıcı kurye mama üzerinden sipariş etmeniz hem vaktinizi hem de ekonominizi koruyacaktır. 

Kedi yatağı tercihinizde önceliğiniz şunlar olmalıdır;

 • Yıkanabilir olması en önemli özelliklerinden biridir. Çünkü hijyen evcil hayvanlarımızın ve bizlerin sağlığı için en önemli unsurdur. 
 • Boncuklu yataklar tercih edilmemelidir. Kediler etraflarında gördükleri parlak cisimlere karşı ilgi duyarlar boncuk yatak tercihinde bu boncukları gevşeterek yutma tehlikesi oluşabilir.
 • Kedinizin boyutuna göre bir yatak tercih ederseniz daha huzurlu yatacaktır.
 • Kedi yatakları yerden çok yüksekte bulunmamalıdır.
 • Kule biçiminde yatak tercih ederseniz kediniz için doğal bir ev ortamı hissi uyandırabilir.