Friskies

Friskies

Kedi ve köpekler, uzun yıllar önce evcilleştirilmiş ve günümüzde pek çok kişinin evinde yer edinen özel varlıklardır. Bununla beraber evcil hayvan sahiplenmek beraberinde önemli sorumluluklar gerektirmektedir. Mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürebilmelerini sağlamak için kaliteli mama tüketmelerine özen göstermek mühimdir. En kaliteli ve güvenilir markalara ulaşabilme imkanı sunan en büyük dağıtıcı kurye mama, evcil hayvan bakımında en doğru adreslerden biridir.

Friskies markası, Nestle ve Nestle Purina Petcare katkılarıyla üretilmekte olan, kaliteli mama denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri olmuş isimdir. Öncelikli olarak Carnation Company ile 1930’lu senelerde yalnızca köpek maması olarak piyasaya sürülmüştür. İlerleyen süreçte Friskies kedi maması 1950’li yılların başında piyasaya çıkmıştır. En çok da kedilere yönelik kuru evcil hayvan yemi ürünü olmasıyla dikkat çekmiştir. Friskies, 1985 senesi itibariyle Nestle markasına dahil olmuştur. 1934 senesinden bugüne kadar büyük bir gelişim göstermiş ve tüm dünyada en başarılı mama markalarından biri olmuştur.

Friskies Mama Faydaları Nelerdir?

“Friskies mama faydaları nelerdir?” açısından sayılabilecek çok fazla konu bulunmaktadır. Sektörde adından söz ettiren ve hemen herkes tarafından duyulur hale gelmiş olan marka, faydalarıyla dikkat çekmektedir. Kedi ve köpek sağlığının en önemli etmeni olan mamaların sağlığa faydalı olması son derece önemlidir. İnsan sağlığında olduğu gibi hayvan sağlığında da beslenmenin yeri büyüktür. Bunun bilincinde olan Friskies markası, hayvan severleri memnun edecek yüksek besleyici içerikte mamalar üretmektedir. Böylece kaliteyi ulaşılabilir kılmayı hedeflemektedir. Friskies mama faydaları genel olarak şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Parlak, sağlıklı ve daha az dökülen tüy yapısının oluşmasına katkıda bulunur.
 • Sindirimi kolay olan ham maddelerden oluşmaktadır. Böylece hazımsızlık sorunu yaratmaz. Rahat sindirim olanağıyla hayvanlarda huzurlu bir ruh hali oluşturur.
 • İdeal kilo korunmasını desteklemeye yardımcıdır. Özel içeriği sayesinde yeterli kaloride günlük besin ihtiyacını karşılayabilecek niteliktedir. Protein, mineral ve vitamin açısından zenginleştirilmiş özel içeriği bulunmaktadır.
 • Sağlıklı vücudun korunması ve kas kondisyonunun sağlanmasına katkıda bulunur. Bu sayede kedi ve köpeklerin yaşam süreçlerinin daha kaliteli olmasını mümkün kılar.
 • Özel hassasiyetlere uygun çeşitleri bulunmaktadır. Böylece alerjik problemlere karşı koruma sağlar.

Friskies mamalar, ABD’de üretilmekte ve güvenli bir şekilde dünyanın dört bir yanına satışı gerçekleştirilmektedir. Dünya çapında popülerlik kazanan marka, ülkemizde de en sık tercih edilen isimlerden biri olmuştur. Kalite standartlarına uygun olarak özel geliştirilmiş formüle sahiptir.

Friskies Mama Çeşitleri Nelerdir?

“Friskies mama çeşitleri nelerdir?” noktasında pek çok farklı kategoriden söz etmek mümkündür. Buna karşın bazı seçenekler diğerlerinden daha çok rağbet görmektedir. Kimisi uygun fiyat seçenekleri kimisi de sağlıklı içeriği nedeniyle tercih sebebi olmaktadır. Sürekli olarak yenilenen ve farklı ihtiyaçlara karşı ürünler geliştiren Friskies markasının çeşitleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Friskies Etli Tavuklu ve Sebzeli Yetişkin Kedi Maması
 • Friskies Sterilised Somonlu ve Sebzeli Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Maması
 • Friskies Active Vitafit Biftekli Köpek Maması
 • Friskies Junior Tavuklu ve Sütlü Kedi Maması
 • Friskies Kedi Konserve Maması
 • Friskies Junior Tavuklu ve Sütlü Yavru Kedi Maması
 • Friskies Active Etli Yetişkin Köpek Maması
 • Friskies Purina Sığır Etli, Tavuklu ve Sebzeli Dostluk Maması en çok tercih edilen çeşitlerden bazılarıdır.

Friskies mamaları, güvenilirliği ve kalitesi kanıtlanmış bir markanın ürünleridir. Paketlemesi ve üretiminde hijyenik kurallara özen gösterilmiştir. Bununla beraber ürünün güvenilir ve hızlı teslimatı için doğru alışveriş firması seçmek önemlidir. Kurye Mama, herhangi bir sorun durumunda iade garantisi veren, hızlı teslimat olanağı sunan bir firma olmasıyla mama alışverişi için güvenilir bir adrestir.