ND Kedi Maması

N&D Kedi Maması

Nd Kedi Maması en iyi kedi mamaları arasında bulunan yapılan bilimsel araştırmalarla geliştirilen ürünlerle beraber kedilerin doğasına göre üretilmiş ürünlerdir.

N&D Farmina Kedi Maması Çeşitleri

Tamamen kedilerin doğalarına uygun şekilde tasarlanan ve profesyonel bir besleme sağlayan bu mamalarda GDO bulunmaz ve %60 oranında yüksek kalitede bulunan hayvansal içerikli ham maddelerden ve daha az miktarlarda ilkel tahıllardan oluşan bir mamadır.Farmina Pet Foods tarafından üretilen N&D mamaları İtalyan formülü bir mamadır. Genel olarak düşük tahıllı ve tahıl içermeyen kedi maması üretmektedir.

Ürünleri tamamen GDO içermeyen ve açılımı da Natural andDelicious olarak tamamen doğal ve lezzetli ürünlerini kedilerin tüketimine sunmaktadır. N&D markası 1965 senesinden bu yana en fazla tercih edilen doğal mamalardan biridir. Kaliteli, taze ve son kullanma tarihi de ileri tarihli olan N&D kedi maması tamamen taze şekilde kedilerin kullanımı için uygun şekilde paketlenmiştir. Mama genelinde yaşlı, yetişkin, yavru kedi mamaları, kısırlaştırılmış kedi mamaları, özel ihtiyaçlara göre kedi mamaları yani sindirim, tüy, kilo kontrolü ve benzeri, ırklara özel kedi mamaları olarak üretilmektedir.

Çeşitli kategorilerde bulunan bu mamalar tamamen doğal ürünlerle zenginleştirilmiştir. Premium segmentte bir ürün olan N&D kedi maması içerikleri tüm kediler için benzersiz içeriklerini sağlar. Aynı zamanda yeme garantisi bulunan bu ürünler kedilerin günlük tüm gıda ihtiyaçlarını karşılar. Kedi sahipleri tarafından da en iyi kedi mamaları arasında bulunan N&D mamaları kullanan kişilerin yorumları ile en fazla önerilen mamalar arasında yer aldığı kanıtlanmıştır. Yüksek oranda besleyiciliği olan bu mamalar kedilerin bünyesine zarar vermez ve her öğünde tam doyuma ulaştırarak uzun süre tok kalmasını sağlar.

N&D Kedi Maması Özellikleri

N&D kedi maması özelliklerine bakıldığı zaman ürünlerde GDO, mısır, yapay koruyucular bulunmamaktadır. Düşük glisemikindexli mamalar üreten bu mamalar kedilerin kan şekerini yükseltmiyor ve uzun ömürlü bulunan vitaminlerle beraber tüm araştırmalar hayvan deneyleri yapılmadan üretilmektedir. Tüm hayvan sever kişiler için vazgeçilmez olan bu mamaların çoğu tahıl içermiyor bu sebeple tüm kedi sahiplerinin sevdiği içerikler haline gelmiştir.

N&D kedi maması özelliklerine genel olarak bakıldığında,
 

 • Birinci sınıf hayvansal maddeler, daha yüksek oranda sebze ve mineraller ile GDO’suz tahıllar bulunmaktadır.
   
 • Çeşitli vitaminlerle hazırlanmış olan N&D mama serileri, Ocean, Pumpkin gibi serileriyle tüm kediler için çeşitli kedi mama ürünlerini sunmaktadır.
   
 • En kaliteli etin yanı sıra bitkisel besinleri de içeren bu mamalar çeşitli vitaminleri de barındırmaktadır ve sağlık açısından yüksek vitamin içerikleri olarak kedilerin tüm besin ihtiyaçlarını karşılar.
   
 • Paketlerin üzerinde kedileri uygun şekilde beslemek için gramajlara göre beslenmesi gerekir bunun dışında kontrollü beslenme açısından da uygun bir beslenme sağlar.
   
 • Mamalar genel olarak kedilerde dışkı kokusunu tamamen bitiyor ve aynı zamanda kedilerin tüy ve deri sağlığını destekleyerek tüy dökülmesini de önlüyor.

N&D Kedi Maması İçeriğinde Ne Var?

N&D kedi maması içeriğine bakıldığı zaman yavru, yetişkin, kısırlaştırılmış ve özel hassasiyetleri olan kediler için farklı içeriklerle hazırlanmıştır. Yüksek kalitede et ve besinsel içeriklerle üretilen bu mamalar kedilerin genel bağışıklık sistemini güçlendiren vitamin ve minerallerle güçlendirilmiştir. Bunun dışında kedilerin daha rahat şekilde tüketebilecek özel kuru mama tane tasarımlarıyla beraber leziz soslu yaş mamalar olarak tüketime uygun bir mamadır. Böbrek sağlığını destekleyici olarak tasarlanan bu mamalar içerikleri ile birlikte kedilerin sağlık ömrünü uzattığı da görülmektedir.

İçerdiği vitamin değerleri bakımından tamamen kediler için üretilen bu mamalar kedilerin kemik sağlığı, diş sağlığı ve göz sağlığı için zengin vitaminlerle birlikte tüy ve deri gelişimleri içinde uygun bir mamadır. Alerjik reaksiyonlar gösteren kedi sahipleri için de N&D kedi mamaları, kedilerin bünyesini rahatsız etmez. N&D mamaların en iyi özelliklerinden biri her yaş grubuna özel besin ve çeşitli ihtiyaçları desteklemesidir. Bu sebeple kedilerin her yaşına uygun ve yaşının gereksinimlerini karşılayacak mamaların seçilmesi önemlidir.

N&D kedi maması bakıldığı zaman özellikle hassasiyetlerine göre içerikleri bulunmaktadır. Kedilerin birçok hassasiyeti için özel şekilde üretilen bu mamalar kedilerin seçici iştahı için de uygundur ve tüm kedilerin dikkatini çeken lezzeti de kedilerin damak tadına uygun bir mamadır. Tüm bu kriterlerin yanı sıra kedi ırklarına özel mama içerikleriyle beraber en sevilen mamalardan biridir.

N&D Kedi Maması Nasıl Seçilir?

Her kedinin günlük besin ihtiyaçları farklıdır bu sebeple alması gereken mama içeriklerine özel şekilde mama seçimi gerekir. Özellikle yavru kedilerin gelişimlerini destekleyecek mamalar tüm yavru kediler için uygundur. Kedilerin doğru beslenmeye en ihtiyaç duyduğu dönem yavru dönemleridir ve kedilerin yetişkinlik dönemlerinin de sağlıklı geçebilmesi için yavru kedi mamalarını tercih etmek gerekir. Kısırlaştırılmış olan kedilerin de günlük besin ihtiyaçları diğer kedilerden tamamen farklıdır bu sebeple kısırlaştırılmış kediler için özel üretilen bu mamalar kedilerin günlük ihtiyaç duyabilecekleri, enerji, protein oranı özel şekilde ayarlanmıştır.

N&D Kedi maması seçimi konusunda,
 

 • Yetişkin kedi mamaları ve ırklara özel hazırlanmış mamalar tamamen kedilerin özel hassasiyetleri göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Bu sebeple kedilerin tüketiminde ırka özel ve yetişkin kedi mamalarının seçilmesi gerekir.
   
 • Kedi mamalarının seçiminde en önemli püf nokta kedilerin yaşı, cinsi, kilo ve kısırlık durumudur. Kedilerin yaşına göre mamalarda belirtilen yetişkin, adult, kitten yavru, şekilde mamalar seçilebilir.
   
 • Kısırlaştırılmış kediler, kilo alma eğilimi olan kediler veya sindirim sorunları olan kediler için N&D kedi mamaları tüketime uygundur.
   
 • Kedilerin genel tüy sağlığını iyileştirmek ve daha dayanıklı bir tüy yapısı sağlamak amacıyla N&D Skin Coat mamaları tercih edilebilir böylece kedilerin genel sağlığına katkı sağlanır.

N&D Kedi Maması Nasıl Saklanır?

Türkiye’de en fazla satılan ve birçok kedi sever tarafından da sağlıklı olduğu düşünülen bu mamaların saklama koşulları genel olarak ambalajında belirtilmiştir. Bunun dışında kuru ve yaş mamaların saklanması farklıdır. Kedi mamalarını açtıktan sonrasında ağzı kapalı, kuru ve hava almayacak şekilde saklanması gerekir.

N&D kedi maması ambalajları tamamen sağlığa uygun şekilde üretilmiştir ve mamaları son ana kadar kedilere taze şekilde ulaştırabilir. Kediler için en iyi mama içeriklerini barındıran N&D mamaları mutlaka serin ve kuru yerde saklanmalıdır, sıcak ve nemli yerlerde saklanan mamalarda bakteri üretimi, vitamin kaybı, sertleşme ve küflenme gibi olumsuz gelişmeler görülebilir.

Kedi mamaları açıldıktan sonrasında hava almaması için kilitli poşet içerisinde saklanmalıdır. Her zaman taze olabilmesi için hav aile temasın aç olması gerekir. Genelinde kilitli sistem olan N&D kedi mamaları kendi ambalajlarında saklanabilir. Yaş mamalar için açılmadığı sürece yine serin ve kuru yerlerde muhafaza edilir. Yaş ve konserve mamaları açıldıktan sonrasında bozulmaması için buzdolabı içerisinde saklanabilir ve mamayı buzdolabından çıkardıktan sonra kedilerin soğuk sevmeme ihtimaline karşı mikrodalga içerisinde hafif ısıtılarak kullanılabilir.