ND Köpek Maması

N&D Köpek Maması

Nd köpek maması köpeklere uygun bir mama seçimi yaparken tamamen doğal içerikli ve yüksek besleyicilik oranına sahip olmasıyla en fazla tercih edilen mamalardandır.

N&D Farmina - ND Köpek Maması Çeşitleri En Uygun Fiyatlar

İşte bu noktada Türkiye’de en sevilen ve en fazla tercih edilen köpek mamalarından olan N&D köpek mamaları köpeklere besin değeri yüksek vitaminlerle beslenmesini sağlar. Tamamen hijyenik koşullarda üretilmiş, GDO, renklendirici ve zararlı kimyasallar içermeyen mamaların tüketilmesi köpek sağlığının uzun süre korunmasını sağlayan unsurlardır. N&D köpek mamaları köpeklerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde formüle edilmiştir. Yüksek oranda bulunan et içeriğiyle beraber tüm köpeklerin ihtiyaç duyduğu proteinleri almayı destekler.

N&D köpek mamaları genellikle düşük tahıl veya tahıl içermeyen formülü ile üretilmiş mamalardır. Tamamen doğadan ilham alınarak üretilen bu mamalarda yapay koruyucu içermez ve mamalar düşük glisemik indekse uygun olduğu için köpeklerin sağlığının devamlılığını sağlamada önemlidir. Veteriner hekim tarafından geliştirilen formülü tamamen doğal içeriklidir ve hayvanların refahına uygun şekilde üretilmiştir. Köpeklerin tüm besin ihtiyaçlarını tek bir mamada karşılayan N&D mamaları öne çıkan çeşitli içerikleriyle beraber tamamen doğal mamalardır.

N&D köpek mamalarının öne çıkan özelliklerine bakıldığı zaman içeriğinde yer alan vitaminler ve mineraller köpeklerin genel sağlığını korur.  Mamaların içeriğinde yer alan balkabağı, kinoa içerikleri veya balıklı takviyeler köpeklerin deri, tüy, mide ve genel sağlığını desteklerken köpeklerin genel ihtiyaçlarını gönül rahatlığı ile karşılar.

N&D köpek maması genel olarak üç farklı çeşitten oluşur bunlardan biri N&D Prime mamaları tahıl içermez ve içeriğinde takviye olarak nar bulunur. Et oranı genel itibariyle yüksek olan bu mamaların bir diğer çeşidi de balkabaklı içeriklidir. Mama içeriklerinde yer alan yaban mersini, kuş üzümü gibi içerikler mamaların uzun süre taze kalmasını sağlar. N&D İlkel tahıllı olan köpek mamaları da az miktarda ham tahıl içererek %90 oranında ham proteine sahiptir.

N&D Köpek Maması Özellikleri

N&D köpek maması genel özelliklerine bakıldığında en öne çıkanı tamamen doğal olmalarıdır. Bunun dışında tahıl içermeyen mamalar köpeklerin daha dengeli bir şekilde beslenme düzenine sahip olmasını sağlar. N&D yaş veya kuru mama içerikleri evcil hayvanlar için lezzetli bir öğün sağlar ve özellikle yaş mamalar yüksek et içeriğine sahiptir. Yaş mamaların pişirimi buharda yapılır bu sayede et vediğer besin değerleri korunarak konserve haline getirilir. N&D köpek maması özelliklerine bakıldığı zaman,
 

 • Meyveler ile desteklenen mamalar az işlem görerek pişirilir bu sayede lezzeti ve tazeliğini sürekli olarak. Ayrıca mamaların içeriğinde bulunan yüksek kaliteli et ve balık ürünleri ile köpeklerin daha rahat beslenmesini sağlar.
   
 • Mama içeriğinde yer alan yüksek kaliteli etlerle beraber meyvelerle desteklenmiş olan bu mamalar az işlem görerek pişirilir ve bu sayede lezzet ile tazelik sürekli korunur.
   
 • Mama içeriğinde kıvam arttırıcı çeşitli kimyasallar ve sakız içerikleri bulunmaz aynı zamanda konserve içerikleri ile üretilen konserveler geri dönüştürülebilir şekilde üretilmiştir. BPA içermez böylece evcil hayvanların sağlıkları korunurken doğaya saygılı bir üretim gerçekleştirilir.
   
 • 1965 senesinde kurulan N&D markası senelerdir sürdüğü başarı hikayesini desteklemektedir aynı zamanda sunduğu lezzet çeşitliliği ile tüm köpeklerin lezzet beklentilerini tam olarak kaşılar.

N&D Köpek Maması İçeriğinde Ne Var?
 

N&D köpek maması içerikleri tamamen etobur canlılar olan köpekler için özel şekilde üretilmiştir. GDO bulunmayan ve yüksek kaliteli hayvansal içerikli olarak ham maddelerden oluşan ürünlerle genel olarak köpeklerin sindirim, iskelet ve kas sistemleri açısından gerekli olan bileşenler bulunur. Aynı zamanda köpeklerin cilt ve tüy sağlığı da desteklendiği için köpeklerin gelişim süreçleri en iyi şekilde devam edebilmektedir. Yavruluk, yetişkinlik ve yaşlılık dönemlerine uygun içerikleri sunan N&D köpek mamaları tamamen köpeklerin ihtiyaçlarına özel şekilde üretilmiştir.

Hem Türkiye’de hem de dünya genelinde en fazla tercih edilen mama markalarından olan N&D mamaları tüm köpeklerin lezzet beklentilerini karşılarken sıra dışı içeriklerini de hazırlıyor. Tüm besinlerinde yüksek oranda protein ve çeşitli vitamin, mineral katkılarını da sağlayan bu mamalar düşük tahıllı ve tahıl içermeyen mamaları iki ayrı ürün grubunda incelemektedir. Bu sebeple köpek sahipleri tamamen köpeklerin beslenme gereksinimlerine uygun şekilde bu mama içeriklerini tercih edebilir.

N&D Köpek Maması Nasıl Seçilir?

Köpek mamaları genel olarak yavru köpek maması , yetişkin, yaşlı ve diyet mamalar olarak farklı gruplara ayrılır ve köpeklerin yaş ve ihtiyaçlarına göre bir mama seçerken dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer almaktadır. Bunun dışında N&D mamaları küçük ırk, orta ırk, büyük köpeklerin fiziksel ihtiyaçlarına göre mamaları üretmektedir. Köpekler, veteriner hekim tarafından teşhis edilen bir mide, eklem, deri, diş ve sindirim rahatsızlıkları gibi problemleri varsa o zaman ırk ve yaşına ek olarak sağlık sorunlarına göre uygun mama tüketmesi gerekir. N&D köpek mamaları tüm köpek ihtiyaçlarına göre üretilmektedir ve içeriğinde bulunan doğal koşullarda üretilen, paketlenen et içerikleri köpeklerin ihtiyaç duyduğu besin değerlerini alarak beslenmesini sağlar.

N&D köpek maması nasıl seçilir genel olarak,
 

 • N&D köpek mamaları tamamen köpeklerin ırkı düşünülerek üretilmiştir ve farklı diyetlere uygun üretilir bu sebeple köpeklerin ihtiyaç duyduğu beslenme düzeni rahat bir şekilde üretilir.
   
 • N&D yaş ve kuru mamalarının seçiminde tamamen köpeklerin ırkı ve yaşı baz alınarak onların seveceği N&D lezzetleri seçilebilir.
   
 • Köpeklerin uzun, sağlıklı ve her döneminde aktif bir hayat yaşayabilmesi için mamaların düzenli şekilde verilmesi gerekir bu sebeple sürekli olarak mama değişimlerinden kaçınmalıdır.
   
 • Gün boyu köpeklere kademeli olarak enerji sağlayan N&D mamalarının seçiminde köpeklerin hassasiyetlerine göre bir seçim yapılır bunun dışında daha yavru olan köpekler için yaş mama içerikleri de tercih edilebilir.

N&D Köpek Maması Nasıl Saklanır?

N&D köpek maması saklama koşullarının sağlanması özellikle açıldıktan sonraki kalite ve tazeliği korumak açısından büyük bir fark yaratır. Bunun dışında mama kabında yer alan saklama koşullarına uyum sağlanması gerekilir. N&D markası tarafından üretilen tüm kuru ve yaş köpek mamalarının saklanması serin ve kuru yerlerde olmalıdır. Kuru mamalar 38 derece altında yer alan serin ve kuru alanlarda saklanmalıdır. Buradaki genel amaç vitaminlerini yapısının değiştirilmeden mamaların bozulmasını önlemektir.

Mamaların saklanmasında genel olarak serin ve kuru ortam gerekir ve insan gıdalarıyla aynı yerde muhafaza edilmemelidir. Bunun dışında mamalar koku yapmayan plastik kaplarda veya cam kavanozlarda muhafaza edilebilir. Açılmış olan konserveler için özellikle açık havayla maruz kalmayı en aza indirmek için buzdolabında saklanması önerilir. Açılmış olan konserve mamalar içinde kısa sürede tüketilmesi önerilir.

N&D köpek mamaları genel olarak en sevilen mama içeriklerini barındırır. Bunun dışında tercih edilecek farklı içerikleri de bulunduğu için kişiler köpeklerin ihtiyaç ve seveceği besinlere göre mamaları seçebilirler. Fakat mamaların son ana kadar taze kalması için saklama koşullarına uyulması önemlidir. Mama kabını serin, kuru ve doğrudan güneş ışığından uzak tutacak şekilde böcek ve haşere istilasında maruz kalmayacağı şekilde tutulması gerekir. Bunun dışında köpek mama kaplarının her gün yıkanarak doldurulması tavsiye edilir.