ND Yavru Kedi Maması

N&D Yavru Kedi Maması

Nd yavru kedi maması çeşitleri genel olarak beslenme uzmanları ile formüle edilen ve geliştirilen mama markasıdır. Tamamen yavru kedilerin doğasına uygun şekilde üretilen bu mama çeşitleri kedilerin doğasına uygun şekilde tasalanmıştır Ve formüle edilmiştir.

N&D Farmina - ND Yavru Kedi Maması Çeşitleri


Tüm yavru kediler iin yüksek besinsel içerilerle beslenmeyi sağlayan bu mamalar kedilerin doğasına uygun bir beslenme sağlar, mamalarda GDO bulunmaz. %60 oranında yüksek kalitede bulunan hayvansal içerikli hammaddelerle ve daha az tahıl veya tamamen tahıl içermeyen ürünleri ile öne çıkan bir markadır.

N&D yavru kedi mamaları FarminaPet Foods tarafından üretilen N&D mamaları İtalyan formülü bir mamadır. Natural andDelicious olarak tamamen doğal ve lezzetli ürünleri kedilerin tüketimine sunulur. N&D markası 1965 senesinden bu yana en fazla tercih edilen doğal mamalardan biridir. Kedilerin yavru olduğu dönemlerde beslenme oldukça önemlidir ve yavru kedi mamaları çeşitleri de bu durum baz alınarak üretilen mamalardır. Yavru kedilerin bünyesine özel şekilde üretilen bu mamalar tüm yavru kedilerin daha sağlıklı bir gelişim göstermesi için formüle edilmiştir.

N&D yavru kedi mamasıarasında yer alan yüksek besleyicilik özellikli yavru kedi mamaları tamamen kedilerin genel sağlık durumu, alerjik reaksiyonları ve benzeri dış etkenler göz önünde bulundurularak üretilmiştir. Aynı zamanda yavru kedilerin büyüme hızları da oldukça yüksek olduğundan enerji ihtiyaçları da fazladır. Bu enerjiyi karşılayabilecek şekilde beslenmesi gerekir. Yavru kedilerin sağlıklı bir büyüme dönemi ve yetişkinliğe ulaşması için sağlıklı beslenmeli ve ihtiyacı olan besinleri yeteri kadar alıyor olması gerekir bunun sağlanması için N&D yavru kedi mamaları tüketilebilir.

N&D Yavru Kedi Maması Özellikleri

N&D yavru kedi maması özellikleri ile tüm yavruların sağlıklı gelişimini destekler. Özellikle protein kaynağı olarak önemli bir kriterdir ve beslenmede proteinin et ürünlerinden elde edilmesi önemlidir. Yavru kedi maması seçerken kedilerin tavuk, sığır, kuzu, hindi veya balık eti gibi protein kaynaklarını içeren mamalar tercih edilebilir. Tahıl oranından az olan veya hiç bulunmayan N&D yavru kedi mamaları yüksek kalitede olan yavru kedi mamaları tercih edilebilir.

Aynı zamanda karbonhidrat konusunda da dengeli bir karışım sağlar. N&D yavru kedi maması özellikleri bakıldığı zaman,

 • Çeşitli vitamin ve mineraller yavru kediler için oldukça önemlidir, olmazsa olmaz olan vitamin ve minerallerin mama içeriğinde olması da önemli bir kriterdir. Özellikle A, B, C ve B12 vitaminlerinden alınacak yavru kedi maması içeriği N&D mamalarda bulunmaktadır.
   
 • Kediler için en önemli içeriklerden biri taurin olmaktadır. Kediler taurini kendi üretmez bu sebeple besinler yardımıyla alması gerekir gözler beyin, kalp, bağışıklık sistemi ve sindirim sistemleri de bu sayede güçlenir.
   
 • Yavru kediler için mama üretimi yapan N&D mamaları tamamen kedilerin beslenme kriterleri göz önüne alınarak üretilmiştir ve kedilerin cinsine, hassasiyetine göre üretilmiştir.
   
 • N&D kedi mamaları İtalyan ürünü bir mamadır ve kediler için benzersiz bir lezzet sağlayarak her geçen gün ismini daha fazla duyurmaktadır bu sebeple en sevilen mama içerikleri olarak destekleniyor.

N&D Yavru Kedi Maması İçeriğinde Ne Var?

N&D yavru kedi maması içerikleri tüm yavru kedilerin gelişimleri göz önüne alınarak üretilmiştir. Kediler için benzersiz bir lezzet sağlayan bu mamaların içeriğinde yüksek oranda et bulunur ve kedilerin lezzetle tüketeceği mamalar kedilerin günlük tüm besin değerlerini karşılar. Sebze ve meyveler aracılığıyla doğal yoldan üretilen vitaminleri içerir ve kedilerin vitamin ve mineral ihtiyacı için yeterlidir. Mamalar genel olarak düşük glisemik indekslidir ve bu sebeple kedilerin kan şekerini yükseltmez ve hayvanların sağlığı için bir tehdit unsuru oluşturmaz. En önemlisi de hayvanlar üzerinde neye yapmadan üretilme sunulmaktadır.

En iştahsız yavru kedileri bile kendine çeken N&D yavru kedi mamasıtüm önemli vücut fonksiyonlarının çalışmasına katkı sağlar. İçeriğinde bulunan vitaminler kedilerin sindirimine, deri ve tüy sağlığına ve aynı zamanda bağışıklığını güçlendirir. Vitaminlerin olmadığı mamalar kedilerin hastalanmasına, bitkin düşmesine ve sağlıklı gelişememesini sağlar. Bu sebeple N&D mamaları içeriğinde bulunan onlarca besin kaynağı ile tam bir besin deposudur bu sebeple kedilerin tüketimi için N&D mamaları kullanılabilir.

N&D Yavru Kedi Maması Nasıl Seçilir?

N&D yavru kedi maması nasıl seçilir bakıldığı zaman genel olarak bu mamalar kedilere en iyi besini sağlar ve N&D mama serilerinden biri seçilebilir. Kedilerin damak tadına göre üretilen bu mamalar her kedi cinsine ve türüne farklı alternatifler sağlar. Genel olarak yavru kedi mamaları kedilerin gelişimleri göz önüne alınarak üretilmiştir ve vitamin, mineral katkıları olan bir mamadır. Kediler için en iyi mama seçilirken kedilerin sevdiği tatlarda bir mama içeriği N&D mama serilerinde mutlaka bulunur.

N&D yavru kedi maması nasıl seçilir konusunda,

 • Yavru kedi mamaları seçilmesinde örnek olarak kuzu etli kedi mamalar kuzu eti lezzetini seven kediler için üretilirken balıklı olan mamalar da seçilebilir.
   
 • Kedilerin günlük beslenme ihtiyacını karşılama noktasında son derece etkili olan yavru mamalar GDO içeriği düşük ve protein bakımından zengindir bu sebeple tüm N&D mamaları tüketilebilir.
   
 • Kedilerin daha rahat tüketmesi için yaş mama seçenekleri de özellikle leziz soslarla sunulmaktadır. Bunun dışında çeşitli meyve ve sebzelerle üretilen bu mamalar farklı seçenekleriyle tercih edilebilmektedir.
   
 • Yavru kedi maması seçimlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da kedilerin ne kadar aktif olduğu ve kilosudur. Eğer kediler fazla hareket etmeyi sevmiyorsa ve kilosu faydaysa ona uygun bir mamanın seçilmesi gerekir.
   
 • Kedilerin cinsine göre besleme ihtiyaçları farklılık gösterebilir. Bu ihtiyaçlar arasından en önemli faktör de tüy uzunluğudur. Kediler kendilerini temizlerken tüy yumakları yutabilir bu sebeple sindirim sorunları olan kediler için mama tercihleri farklı olabilir.

N&D Yavru Kedi Maması Nasıl Saklanır?

N&D yavru kedi mamasısaklanmasında genellikle kuru ve serin yerlerde muhafaza edilmesi gerekir. Bunun dışında saklanma önerisi kuru ve yaş mamaya göre değişiklik göstermektedir. Mamaların saklanmasında ambalaj üzerinde yer alan saklama koşullarına bakılması gerekir. Aksi takdirde mamalarda küflenme, oksitlenme, bakteri oluşumu, tadında azalma görmek ve vitamin kaybı meydana gelmektedir. Tüm bunları önlemek için kesinlikle sıcak ve nemli alanlarda saklanmaması gerekilir. Evlerdeki kilerlerde veya insan gıdaları ile karışmayacak alanlarda tutulması gerekir ve kedilerin maması insan gıdaları ile aynı yerde saklanmamalıdır.

Yaş mamaların saklanması da açıldıktan sonraki günlerde hızlı bir şekilde tüketilmesi gerekilir ve açıldıktan sonra buzdolabında muhafaza edilmelidir. Tekrar tüketiminde ise hafi ısıtarak kedilerin tüketimine verilir. Buzdolabını yeterli soğuklukta olduğu sürece açılan ürün 5 ile 7 gün arasında hava geçirmez bir kap içinde tazeliği koruyabilir. Mamaları buzdolabından çıkardıktan sonrasında açık ve güneş alan yerlerde muhafaza edilmemesi gerekilir. Mamalar isteğe bağlı olarak cam kavanoz veya plastik kaplar içerisinde saklanabilir.

Genel olarak N&D yavru kedi maması tüm yavru kediler için uygun ve pratik bir üründür. N&D mamalarının genelinde GDO ve diğer katkı maddeleri bulunmaz bu sebeple tüm kediler için uygun bir mama olarak sağlıklı içeriklerle beslenmeye uygundur.