ND Yavru Köpek Maması

N&D Yavru Köpek Maması

Nd yavru köpek maması çeşitleri özellikle annesinden ayrılan ve yeni bir yaşama adım atan yavru köpeklerin sağlıklı gelişimini dengelemek ve anne sütü emme süreçlerini tamamladıktan sonra beslenmelerine devam etmek için üretilmiştir.

N&D Farmina - ND Yavru Köpek Maması Çeşitleri

N&D yavru köpek maması çeşitleri ile diğer markalardan tamamen ayrılmaktadır ve tamamen doğal içeriği de diğer mamalara göre yüksek oranda avantaj sağlıyor. Köpeklerin tüm ihtiyaçlarını en efektif şekilde karşılayan ürün seçenekleri ile beraber farklı protein içerikleri ile destek çıkan bu mamalar farklı protein içerikleriyle de dikkat çekmektedir.

Standart lezzetlerden farklı olan N&D yavru köpek maması çeşitleri kuzu etli, yaban mersinli, balkabaklı, tavuklu, narlı gibi farklı lezzetleri bulunuyor. Tüm yavru köpeklerin daha sağlıklı bir şekilde eklem ve kas sistemlerinin gelişimi sağlayarak bağışıklık sistemlerini güçlendiren ve yetişkin sürecine hazırlanmalarını sağlayan N&D yavru köpek mamaları tüm ırk köpekler için özel mamaları vardır. Küçük, orta ve büyük ırklı yavru köpeklerin özel ihtiyaçlarına göre üretilen mama içerikleri uygun standartlarda üretilmektedir. Bu sebeple yavru köpek sahipleri tam olarak köpeklerin özelliklerine uygun mamalar içerisinden istediğini seçebilir ve köpeklerin sağlığına katkıda bulunurken daha iyi şekilde gelişmeleri desteklenebilir.

N&D yavru köpek maması çeşitleri özellikleri ile beraber en fazla tercih edilen mamalardır bunun yanı sıra tam ve dengeli bir beslenme sağlayarak köpek sağlığının korunması ve sürdürülebilmesini sağlar. 1965 senesinde kurulan N&D markası senelerdir en favori mamaları üretmektedir bunun dışında köpeklere sunduğu sıra dışı içerikler de daha az tahıllı veya tahıl içermeyen mamaları tüm köpek sahiplerinin sevdiği içeriklerdir. Köpeklere daha konforlu bir yaşam sunmayı hedefleyen bu mamalar tamamen veterinerlerin araştırmasıyla özel formüle edilmiştir.

N&D Yavru Köpek Maması Özellikleri

N&D yavru köpek maması özelliklerine bakıldığında en öne çıkan özelliği tamamen düşük glisemikindeksi değerlerine sahip olan besinleri içermesidir. Köpeklere gün boyu enerjiyi sağlayan yüksek protein içeriği ile beraber çeşitli vitamin ve minerallerle desteklenmiştir. Bunun dışında GDO, koruyucu madde ve yapay kimyasallar bulunmaz bu sebeple yavru ve henüz gelişme döneminde olan köpekler için rahatlıkla tercih edilebilir.

N&D yavru köpek maması özellikleri,

 • N&D markası genel olarak tazeliğe önem veren nadir mama markalarından biridir bununla birlikte içeriğinde kullanılan kaliteli ürünlerle birlikte tercih edilmesi şiddetle tavsiye edilen bir üründür.
   
 • Çeşitli kuru mamalar ve yaş mamalar ile tüketime uygun olan içerikleri yavru köpekler için bilimsel şekilde optimize edilmiştir.
   
 • Sağlıklı sindirim için canlı probiyotikler içeren bu mamalar üstün beslenme için mineralleri içerirken ortalama üzerinde proteinler bulunur.
   
 • Büyüyen yavru köpekler için ideal ve kontrollü bir kalsiyum içerikleriyle birlikte tüm yavrular için extra vitamin desteği bulunan bir mamadır.
   
 • Köpeklerin daha sağlıklı bir yetişkinlik dönemine sahip olması açısından avantaj sağlayan N&D içerikleri tam olarak yavru köpeklerin bağışıklığı için uygundur.
   
 • Köpekler için yüksek kaliteli yağ, köpekler ve insanlar için en yüksek biyolojik kullanılabilirliğe sahip bir mamadır. Tazelik ve saflık düzeyine bağlı şekilde önerilen yavru köpek mamaları veteriner tavsiyesi mamalardır.

N&D Yavru Köpek Maması İçeriğinde Ne Var?
 

N&D yavru köpek maması içeriklerine bakıldığı zaman tüm ürün serisi tamamen kaliteli içeriklidir ve ortalamanın üzerinde protein düzeyi ile beraber önemli miktarda et ve meyve, sebze içerikleri bulunmaktadır. Bunun dışında içerikleri az tahıl ve tamamen tahıl içermeyen mamalar olarak bulunmaktadır. Seneler boyu süren bilimsel araştırmalarla üretilen N&D yavru köpek mamaları profesyonel bir beslenme sistemi sağlayarak GDO içermez ve yüksek oranda kaliteli etten oluşan hayvansal içerikli ham maddelerden oluşmuştur.

N&D yavru köpek maması içerikleri genel olarak köpeklerin besin ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde bir içeriği bulunur. Bunun dışında tamamen sağlıklı ve dengeli şekilde beslenmesi için üretilen N&D mama çeşitleri düşük tahıllı ve tahıl içermeyen içerikleriyle üretilir. N&D yavru köpek mamaları diğer mamalara kıyasla kuzu eti, yaban mersini, balkabağı, kuzulu ve yaban mersinli gibi daha birçok çeşit ve lezzetini barındırır. Bu sebeple N&D yavru köpek maması çeşitleriyle köpekler için ideal beslenme sağlayabilir.

Yavru köpeklerin beslenme düzeyinin yetişkin köpeklerin maması göre daha sağlıklı ve daha yüksek protein, vitamin ve mineraller tüketmesi gerekir. N&D yavru köpek mamaları her zaman köpeklerin ihtiyaç duyduğu besinleri içerir bu sayede yavru köpeklerin gelişmekte olan bağışıklık, sindirim sistemlerini geliştirerek büyüme döneminde daha sağlıklı bir tüy yapısına sahip olmasını destekler. Tüm ırk köpeklere uygun bir mama olarak üretilen N&D mamaları son derece sağlıklı bir beslenme sağlar ve gelişmesine de yardımcı olur.
 

N&D Yavru Köpek Maması Nasıl Seçilir?
 

N&D yavru köpek maması seçimlerinde köpeklerin küçük, orta veya büyük ırklı olması doğrultusunda tamamen ırksal özelliklerine uygun alternatifler seçilebilir. Küçük veya büyük ırklı olan yavru köpeklerin yatkın olduğu genetik hastalıklarla beraber günlük enerji ihtiyaçları tamamen farklıdır. Bu sebeple N&D yavru köpek mamaları seçilirken köpeklerin hangi gelişim döneminde olduğuna dikkat edilmelidir. Nasıl ki ırksal farklılıklar besin ihtiyaçlarını değiştiriyorsa aynı şekilde köpeklerin gelişim dönemleri de beslenme düzenine göre farklılık taratır.

N&D yavru köpek maması nasıl seçilir konusunda,

 • Köpekler için mama seçilirken sadece içerikleri değil aynı zamanda köpeklerin damak zevki de göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Özellikle mamalara alışma döneminde olan yavru köpekler için damak lezzetini göz önüne almak önemlidir.
   
 • N&D mamaların hem kuru hem de konserve mamaları geniş lezzet seçenekleri ile beklentileri fazlasıyla karşılar bu sebeple mamaların tüketiminde tamamen doğal ve yüksek besin içerikli olarak seçilebilir.
   
 • Mamaların seçiminde yaş ve kuru mamalar karıştırılarak verilebilir bunun dışında yaş mamalarının leziz sos ve mama parçacıkları tüm yavru köpekler için leziz mamalarıdır.
   
 • N&D yavru köpek maması olarak kuru mamalar köpeklerin ağız yapısına uygundur bu sebeple mutlaka ırka özel mamaların seçilmesi önerilir. Aksi takdirde köpeklerde iştahsızlık ve sindirim sorunları gibi problemlerle karşılaşılabilir.

N&D Yavru Köpek Maması Nasıl Saklanır?
 

N&D yavru köpek maması çeşitlerinin son tüketime kadar taze şekilde korunması için saklanan yer ve yöntem önemlidir. Köpek mamalarının saklandığı yer açıldıktan sonraki tazeliği korumak açısından gereklidir. N&D tarafından üretilen bu yavru köpek mamaları mutlaka serin ve kuru bir yerde saklanmalıdır. Buradaki amaç vitaminlerin yapısının değişmesini önlemek ve aynı zamanda yağların oksidasyon sonucunda bozulmasını önlemektir.

Mama her zaman güneş almayan kuru ve serin yerde saklanması önerilir ve tadını korumak için mümkün olduğunca paketin ağzını kapalı tutmak gerekmektedir. Aksi takdirde özellikle sıcak alanlarda mamalarda ciddi ölçüde lezzet ve vitamin kayıpları olabilir.

N&D yavru köpek mamasıkonusunda yaş mamaların saklanması konusunda açılmayan konserveler uzun süreli saklanabilir fakat açılan konservelerin hızlı şekilde tüketilmesi gerekilir. Bunun dışında yaş mamalar açıldıktan sonra buzdolabı içerisinde muhafaza edilmelidir ve köpeklerin tüketiminde hafif şekilde ısıtılarak mama verilir.