Orijen Kedi Maması

Orijen Kedi Maması Çeşitleri

Kediler, etobur canlılardır. Bu nedenle kediler, doğaları gereği et yemek zorundadır. Ancak günümüzde pek çok marka, içerisinde yüksek oranda tahıl bulunan kedi maması ürünleri sunmaktadır. Bu yüzden Orijen kedi maması üretilmektedir.

Bunun aksine Orijen kedi maması ürünleri, içerisinde düşük tahıl oranına sahip kedi maması olarak bilinmektedir. Elbette Orijen kedi maması ürünlerinin tek avantajı veya dikkate değer tek özelliği bu değildir. Eğer bu markayı yakından tanımak istiyorsanız, gelin merak ettiğiniz sorulara cevap verelim.

Orijen Kedi Maması Nedir?

Orijen kedi maması, Şadanlar firmasının satışa sunduğu ürünlerden birisidir. Kedi ve köpek maması konusunda yılların tecrübesine sahip olan Şadanlar, tıpkı Acana markası gibi Orijen markasını da ülkemizde satışa sunmaktadır. Elbette Orijen kedi mamasını üreten firma Şadanlar değildir. Acana ve Orijen markasının ürünlerini Kanada merkezli Champion Pet Foods şirketi üretirken, Türkiye distribütörlüğünü ise Şadanlar firmasını üstlenmektedir. İki kaliteli firmanın işbirliği sonucunda, kedi ve köpek dostlarımız için birinci kalite mamalar ülkemizde satışa sunulmaktadır.

Orijen kedi maması ürünleri, pek çok çeşitte bulunmaktadır. Bunları elbette tek tek yazmak uzun bir listeye neden olur. Ancak bazı ürünler, diğer ürünlere kıyasla oldukça dikkat çekmektedir. Gelin şimdi, bu ürünlere göz atalım ve neden tercih edildikleri hakkındaki yorumları inceleyelim.

Orijen Kedi Maması Çeşitleri

Orijen kedi maması ürünü çeşitleri, başlıca şunlardır:

 • Orijen Regional Red Kedi Maması
   
 • Orijen Cat & Kitten Yavru Ve Yetişkin Kedi Maması
   
 • Orijen Tundra Kedi Maması
   
 • Orijen Fit Trim - Fazla Kilolu Kediler İçin Tahılsız Mama

Elbette farklı durumda olan kediler için farklı çeşit mamalar da söz konusudur. Örneğin: kısırlaştırılmış, yaşlı, kilolu ya da farklı durumda olan kediler için de özel mamalar söz konusudur. Duruma göre farklı bir mama seçimi yapılabilir.

Orijen Kedi Maması Özellikleri

Orijen kedi maması ürünlerinin temel ve benzer özelliklerini şöyle sıralamak mümkündür:

 • Orijen kedi maması ürünleri, özellikle de kedilerin ihtiyaç duyduğu vitaminler açısından zengindir. Bu sayede kedilerin bağışıklık ve sindirim sistemi desteklenmektedir.
   
 • Orijen kedi maması tüketen kediler, dışkılama konusunda zorluk yaşamaz. Aynı zamanda, içerisinde yer alan maddelerin tamamı doğal olduğu için dışkılama sonrasında meydana gelen kötü koku söz konusu değildir. Bu sayede kedilerin bakımını üstlenenler daha konforlu bakım imkanı elde ederler.
   
 • Orijen kedi maması ürünleri, yüksek et içeriğine sahiptir. Ancak bu durum genellikle yüksek protein oranı ile karşılaştırılır. Elbette aşırı protein, kediler için zararlı olabilir. Ancak yüksek et içeriği, kediler için zararlı değildir. Bu nedenle bazı kullanıcılar bu noktada yanılarak haksız yorumlarda bulunmaktadır. Ancak içiniz rahat olsun, Orijen kedi maması ürünleri, kalite kontrol testlerinden başarıyla geçmiştir ve herhangi bir sorun söz konusu değildir.
   
 • Orijen kedi maması ürünleri, yapay tatlandırıcı ya da soya gibi zararlı ürünler içermemektedir. Aynı zamanda yapay koruyucular da ürünler içerisinde yer almamaktadır. Bu nedenle, kediler için tamamen organik besinler yer almaktadır. Bu sayede kedilerin dengeli ve sağlıklı beslenmesi mümkündür.

Orijen Kedi Maması Nasıl Kullanılır?

Orijen kedi maması ürünleri, genel olarak Acana kedi maması ile karıştırılarak kullanılmaktadır. Eğer siz de böyle kullanıyorsanız, herhangi bir sorun olmadığını belirtmek gerekir. Elbette farklı ürünler arasında kademeli olarak yükselterek ya da azaltarak geçiş yapabilirsiniz. Bu nedenle, aşağıdaki tavsiyelerimize dikkat edebilirsiniz:

 • Farklı mamaların beraber kullanılması olağandır. Ancak mümkün oldukça kaliteli ve tek bir marka kullanmayı tercih edebilirsiniz. Elbette Acana ve Orijen, aynı şirkete ait kedi ve köpek maması ürünlerine sahiptir. Bu nedenle her iki markadan da farklı ürünler karıştırılarak kullanılabilir.
   
 • Kedinizin tüy dökme konusunda ya da dışkılama konusunda sorun yaşaması, yediği mamadan kaynaklı olabilir. Bu nedenle veteriner ile beraber bu konuda önlem almayı düşünebilirsiniz.
   
 • Eğer kuru ve yaş mama arasında aşırılık varsa, buna dikkat etmek gerekmektedir. Elbette yaş mamalar pahalı olsa da, kediler için kritik değere sahiptir. Bu nedenle sadece kuru mama tüketiminden uzak durmak gerekir.

Neden Orijen Kedi Maması Ürünlerini Tercih Etmelisiniz?

Çünkü Orijen kedi maması ürünleri içerisinde glisemik değeri sahip karbonhidrat temelli bileşenler düşük miktarda yer alır. Bunun anlamı ise şudur: Eğer; pirinç, mısır ya da buğday gibi tahıllar tüketirse kediniz, kan şekeri de sürekli olarak hızlı bir şekilde düşüp yükselecektir. Çünkü glisemik değeri yüksek besinler, kan şekerinin kontrolsüzce yükselip alçalmasına neden olur. Sonuç olarak bu durum, kedinizin çok çabuk acıkmasına ve çok fazla yemek yemesine neden olur. Çok fazla yemek yiyen kedi ise hem sağlıksız hem de hareketsiz olur.

Eğer Orijen kedi maması ürünlerini tercih ederseniz, şunu bilmenizi isteriz: Orijen kedi maması ürünleri içerisinde %70 civarında et ürünleri yer almaktadır. Kalan miktar ise sebze ve meyvelerden oluşmaktadır. Bu durum, kedinizin sindirim sistemini destekler ve daha az yiyerek daha iyi beslenmesini sağlar. Daha az ancak protein açısından ideal bir şekilde beslenen kedide hareketsizlik olmaz ve kan şekerinde de stabilize gözlenir.

Orijen Kedi Maması Fiyatları

Orijen kedi maması fiyatları, Acana markası ile benzerlik göstermektedir. Piyasadaki diğer mamalara göre ise bir miktar daha ekonomik seçenekler sunmaktadır. Zira kaliteli bir mama, daha az gramla daha doyurucu özellikler sunar. Bu sayede ucuz ve kalitesiz bir mamada, bol miktarda tahıl ya da soya gibi ürünler bulunur ve kediniz 100 gram yer. Ancak kaliteli ve öz besinlerden oluşan mamada, kediniz 60 gram yiyerek doyabilir. Bu durum, uzun vadede kesinlikle ekonomik sonuçlar doğurur. Bunu öğrenmenin en iyi yolu, Orijen kedi maması satın alarak denemektir. Bu sayede diğer marka ile Orijen kedi maması arasında ne tür farkların olduğunu öğrenebilirsiniz.

Orijen Kedi Maması Kullanıcı Yorumları

ana markası gibi Orijen kedi maması ürünlerine de benzer yorumlar yapılmaktadır. Çünkü her iki marka da aynı şirket tarafından üretilmekte ve şirketin kalite standartları oldukça yüksektir. Elbette farklı markalar arasında farklı besin değerleri söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra, bir mamayı çok seven kedi, diğer mamadan nefret edebilir. Yani tıpkı insanlar gibi yemek seçme durumu hayvandalarda da söz konusudur.

Orijen kedi maması ürünlerine yapılan yorumlardan en dikkat çekeni, yüksek et içermesidir. Aynı zamanda Orijen kedi maması ürünleri içerisindeki ördek, tavuk ya da balık eti gibi etler, doğal olarak avlanmakta ve iyi bir şekilde muhafaza edilmektedir. Yani kedinizin tükettiği Orijen kedi maması tamamen doğal ve organik ürünlerden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra, bu ürünler tamamen taze et ürünlerinden oluşmaktadır.

Elbette kediler her zaman kaliteli olan ürünleri tercih etmeyebilir. Bazı kediler, çok seçici olabilir. Ancak bu durum, ürünün kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Tıpkı pek çok insanın brokoliyi sevmemesi gibidir bu durum. Ancak insanların onu sevmemesi, onun sağlıksız olduğu anlamına gelmemektedir. Ek olarak bazı kedilerde alerjiler söz konusu olabilir. Bu tarz durumlarda mutlaka veterinerle iletişime geçmek ve analiz etmek gereklidir