Orijen Köpek Maması

Orijen Köpek Maması

Köpek maması çeşitleri arasında en kaliteli seçeneklerden biri olan Orijen, özellikle de yüksek et oranı ile bilinmektedir. Orijen köpek maması uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz.

Orijen Köpek Maması Nedir?

Diğer mamalara göre hem tahıl oranı düşük hem de kaliteli yüksek olan Orijen köpek maması ürünleri hakkında merak ettiklerinizi bu içerikte bulabilirsiniz. Bu sayede, köpeklerinize doğal ve kaliteli besin kaynağı konusunda yeni bir alternatif ile tanışmış olacaksınız.

Orijen köpek maması ürünleri, Champion Pet Foods tarafından üretilen mama ürünleridir. Türkiye distribütörü ile Şadanlar’dır. Şadanlar, özellikle de geçmiş bu güne petshop ürünleri konusunda sektörün en dominant markalarından birisidir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile Orijen köpek maması ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Orijen köpek maması ürünleri hakkında genel geçer bilgilerden sonra, Orijen köpek maması ürünlerinin özelliklerine göz atalım. Bu sayede, hangi tür özelliklere ve ne çeşit avantajlara sahip olduğunu yakından görebilirsiniz.

Orijen Köpek Maması Özellikleri

 • Orijen köpek maması ürünleri, besleyici ve doyurucudur. Bu sayede, daha küçük porsiyonlarla köpeğiniz daha hızlı bir şekilde doyacaktır. Bu durum, ekonomik açıdan büyük bir fayda sağlamaktadır. Zira içerisinde soya veya tahıl bulunan diğer köpek maması ürünleri, doyuruculuk açısından yetersizdir. Bu durum, köpeğinizin daha fazla yemesine neden olur ve kilo alımına da neden olmaktadır.
   
 • Orijen köpek maması ürünleri, %60 oranında et değeri içermektedir. Kalan kısımda ise sebze, meyve ve vitaminler yer almaktadır. İçerisinde karbonhidrat değerinin minimal olması sayesinde Orijen köpek maması ürünleri, besleyicidir. Normal bir markanın ürününden 100 gram tüketmesi gereken köpek, Orijen köpek mamasından daha az tüketme ihtiyacı duyar.
   
 • Ham madde olarak kullanılan et ürünleri, büyük ve kalite standartlarına uygun dondurucularda saklanmaktadır. Bu sayede içerisinde et bulunan Orijen köpek maması ürünleri tamamen güvenilirdir.
   
 • Orijen köpek maması ürünleri, gerekli kalite ve kontrol testlerinden başarıyla geçmiştir. Bu durum, Orijen markasına ait tüm köpek maması ürünlerini orijinal kılmaktadır. Eğer kedinizin ne yediğini bilmek istiyorsanız, Orijen markasına güvenebilirsiniz.

Orijen Köpek Maması Çeşitleri

Orijen köpek maması çeşitleri, genel olarak şöyledir:

 • ORIJEN Puppy - Yavru Köpek Maması
   
 • ORIJEN Puppy Large Breed - Büyük Irk Yavru Köpek Maması
   
 • ORIJEN Original Köpek Maması - Yetişkin Köpek Maması
   
 • ORIJEN Fit & Trim - Fazla kilolu köpekler için
   
 • ORIJEN Small Breed Puppy & Adult Köpek Maması

Yukarıda da görüldüğü üzere, her bir çeşit farklı ihtiyaçlar için üretilmektedir. Örneğin ORIJEN Small Breed Puppy & Adult Köpek Maması ürünü, yetişkin köpekler için ideal bir seçenektir. ORIJEN Puppy - Yavru Köpek Maması ürünü ise, daha çok genç köpekler için tüketilmektedir. Elbette bu ürünler arasındaki farkın temel nedeni, hayvanların gelişimsel evrelerinden kaynaklanmaktadır. Zira yetişkin bir köpek ile yavru bir köpek aynı besini tüketemezler. Elbette tüketim sonrasında bazı sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle, her bir gelişim dönemine özel olarak üretilmiş mamalardan satın alınması faydalı olacaktır.

Diğer yandan, ORIJEN Original Köpek Maması - Yetişkin Köpek Maması, yaşını almış köpekler için kullanılmaktadır. Genel olarak 1 yaşından büyük olan köpekler için kullanılabilir. Elbette farklı tür köpek mamaları ile karıştırarak tüketilmesi de söz konusudur. Örneğin, aynı şirkete ait bir diğer marka olan Acana köpek mamaları ile beraber verilen örnekler de bilinmektedir. Bu durum tamamen inisiyatifinize kalmıştır.

Son olarak, ORIJEN Fit & Trim, kilosu normalin üzerinde olan köpekler için geliştirilen bir köpek mamasıdır. Bu mamanın da temel özelliği, düşük kaloriye sahip olmasıdır. Elbette içerisindeki tahıl değeri de düşüktür ve et içeriği daha yüksektir. Diğer yandan, ORIJEN Fit & Trim - Fazla kilolu köpekler için üretilen mama içerisinde sebze ve meyve gibi diğer bileşenler de dengeli bir şekilde yer almaktadır. Eğer köpeğinizin fazla kilolarından kurtulmasını istiyorsanız, bu ürünüz tavsiye edebiliriz. Tabii ki özel bir beslenme diyeti oluşturulması en doğrusu olacaktır.

Orijen Köpek Maması Fiyatları

Orijen köpek maması ürünleri, genel fiyatlara göre bir miktar yüksek görünmektedir. Elbette bu durum, ürünün kalitesinden dolayı meydana gelmektedir. Diğer ucuz mamalara göre Orijen, daha zengin bir besin değerine sahiptir. Tabii ki söz konusu canlı yaşamı olunca, fiyatların da bir değeri yoktur. Ancak herkes, en ekonomik seçeneklere de yönelmek ister. Bu durumda, Orijenin güncel kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Şadanlar, Orijen Türkiye distribütörü olarak zaman içerisinde fiyatlara ekonomik indirimler uygulayabilmektedir. Bu nedenle indirimleri güncel olarak takip etmek gerekmektedir.

Eşdeğer ağırlığa sahip sıradan bir markanın köpek maması ürününe göre Orijen köpek maması daha uzun süreli kullanıma imkanı sunmaktadır. Yani normal bir köpek mamasını daha kısa süreler kullanıyorsanız, Orijen markası köpek maması bu süreden çok daha uzun bir süre boyunca köpeğinizin kullanımına yetmektedir. Sonuç olarak köpeğiniz daha az mama ile daha doyurucu öğünlere sahip olur. Zira diğer markalara göre Orijen, yüksek et değerine sahiptir. Yani içerisinde sırf paket dolu görünsün diye gereksiz besinler yer almaz. Eğer sizler de hem ucuz hem de birinci sınıf bir köpek maması istiyorsanız, şimdi Orijen ile tanışabilirsiniz.

Orijen Köpek Maması Kullanıcı Yorumları

Orijen köpek maması ürünleri kullanan kullanıcılar, genel olarak bazı özelliklerinden dolayı Orijen markasını tercih etmektedir. Yorumları özetlediğimizde, bu özellikler şöyle karşımıza çıkmaktadır:

 • Yüksek et içeren köpek maması
   
 • Orijen Yavru köpek maması
   
 • Yetişkin köpek maması
   
 • Besleyici ve doyurucu köpek maması
   
 • Koku yapmayan köpek maması

Yukarıda yer alan genel ifadeler, yorumlarda en çok geçen ifadelerdir. Tabii ki her mamaya her köpek uyum sağlamayabilir. Bu tür durumlarda, mamayı kademeli olarak vermek gerekmektedir. Eğer siz mama değiştirirken ani davranırsanız, köpeğiniz yeni mamaya alışamayabilir. Aynı zamanda bu durum, çeşitli sindirim sorunlarına da neden olabilmektedir. Bu nedenlerden dolayı, Orijen köpek maması ürünlerine geçiş yaparken mutlaka kademeli olarak geçiş yapmayı tercih etmelisiniz.

Neden Orijen Köpek Maması Ürünlerini Tercih Etmelisiniz?

Bu soruyu çeşitli başlıklar halinde özetleyelim. Böylece daha net bir tablo karşımıza çıkacaktır.
 

 • Orijen köpek maması ürünleri, köpeklerinizin fiziksel gelişimini destekleyen içeriklerden oluşmaktadır. İçerisinde yer alan et çeşitleri, doğal avlanma yöntemi sayesinde elde edilmiştir.
   
 • Orijen köpek maması ürünleri içerisinde hiçbir şekilde katkı maddesi, yapay tatlandırıcı ya da koruyucu bulunmamaktadır. Bu durum, köpeklerde meydana gelebilecek kötü beslenme sorunlarını da ortadan kaldırmaktadır. Köpeğiniz, sadece zengin et içerikli bir mama ve dengeli sebze içerikli bir mama ile beslenecektir. Elbette içerisinde dengeli oranlarda vitaminler de yer almaktadır. Bu nedenle Orijen köpek maması ürünleri, tek başına evcil dostunuz için yeterli olacaktır.
   
 • Orijen köpek maması ürünleri, koku yapmamaktadır. Bu durum, evcil hayvan sahipleri için oldukça önemlidir. Zira bazı köpekler, farklı tür mamaya geçişlerde sorunlar yaşayabilir ve dışkılarında anormal bir koku meydana gelebilir. Ancak Orijen köpek maması ürünleri içerisinde yer alan besinler tamamen doğaldır ve bu konuda herhangi bir sorun oluşmamaktadır.