Orijen Yavru Kedi Maması

Orijen Yavru Kedi Maması

Orijen yavru kedi maması, yavru kedilerin gelişimini destekleyen mama ürünleridir. Bu ürünler içerisinde, yavru kedilere özel besinler yer almaktadır

Yeni doğan kediler, en temelde anne sütüne ihtiyaç duyarlar. Özellikle de ilk 8 hafta, anne sütü ile beslenmeleri çok önemlidir. Ancak bazı durumlarda yavru kediler anne sütünden mahrum kalabilmektedir. Bu gibi durumlara özel olarak hazırlanan mamalar sayesinde, yavru kedilerin gelişimleri desteklenmektedir. Orijen yavru kedi maması ürünleri de bu konuda en iyi alternatifler arasında yer almaktadır. Çünkü 1 yaşından küçük olan kediler, içerisinde süt tozu bulunan yavru kedi mamaları ile beslenmek zorundadır. Ancak bu sayede yavru kedilerin sağlıklı bir şekilde büyüyebilmeleri söz konusudur.
Orijen Yavru Kedi Maması Nedir?

Özellikle de vitamin açısından zengin olan Orijen yavru kedi maması, kedilerin bağışıklık sistemini desteklemektedir.

Yavru kediler, sindirim sistemlerinin yeteri kadar gelişmemiş olmasından dolayı her besini iyice sindiremezler. Özellikle de süt veya peynir gibi ürünleri sindirmeleri oldukça zordur. Ancak anne sütü söz konusu olduğunda bu durum geçerli değildir. İşte bu nedenle yeni doğan veya yavru halde olan kediler, mutlaka anne sütü ile beslenmelidir. Eğer anne sütü ile beslenemiyorlarsa, mutlaka yeni doğan kediler için üretilen mamalardan tüketmeleri gerekmektedir. Şimdi Orijen yavru kedi maması ürünlerinin özellikleri hakkında sizlere merak ettiğiniz bilgileri sunalım.

Orijen Yavru Kedi Maması Özellikleri

Orijen yavru kedi maması ürünlerinin en temel özellikleri arasında, yüksek et oranı yer almaktadır. Özellikle de yeni doğan ve yavru kediler, tahıl yönünden zengin besinler yerine protein değeri yüksek gıdalarla beslenmelidir. Bunların başında da balık ve tavuk eti gelmektedir. Yetişkin kedilerde de bu durum söz konusudur. Ördek, balık veya tavuk eti gibi yüksek protein değerine sahip besinler, kedilerin gelişimlerini desteklemektedir. Ancak, içerisinde patates, pirinç, soya ve benzeri besinler bulunan mamalar, kediler açısından iyi değildir. Çünkü bu tür besinler içeren mamalar, kedilerin karbonhidrat açısından zengin beslenmelerine neden olur. Bu durum, kedilerde özellikle de kan şekeri değerlerinde ani dalgalanmalara neden olur. Sonuç olarak kediler, çok çabuk acıkır ve dengesiz beslenmek zorunda kalırlar.

Orijen yavru kedi maması, Şadanlar güvencesi ile satışa sunulmaktadır. Yılların tecrübesi olan Şadanlar markası, kediler için en ideal beslenme türü olan protein açısından zengin mamaları tüketicilerle buluşturmaktadır.

Orijen Yavru Kedi Maması Çeşitleri

Orijen yavru kedi maması çeşitleri, geniş bir aralığa sahiptir. Bu sayede, özel bakıma muhtaç ya da normal gelişim izlenimi veren kediler için farklı mama türleri bulunmaktadır. Eğer kedileriniz anne sütü bakımından yeteri kadar beslenemiyorsa, özel mamaları tercih edebilirsiniz. Diğer yandan, anne sütü ile beslenen ve mamaya geçmesi gereken kedileriniz için de ayrı kedi mamalarını tercih edebilirsiniz. Elbette hiçbir besin, anne sütünün yerini doldurmamaktadır. Bu nedenle ilk olarak anne sütü ve akabinde Orijen yavru kedi maması ürünleri tercih etmeniz önemlidir.

Orijen yavru kedi maması çeşitleri ise başlıca şöyle sıralanabilir:

 • Orijen Cat & Kitten Yavru Ve Yetişkin Kedi Maması
   
 • Orijen Cat & Kitten Tahılsız Yavru Ve Yetişkin Kedi Maması
   
 • Orijen Six Fish Tahılsız Yavru Ve Yetişkin Kedi Maması

Orijen Yavru Kedi Maması Fiyatları

Orijen yavru kedi maması fiyatları, normal bir yavru kedi mamasına göre daha uygundur. Zira yüksek protein ve et içeriğine sahip besinler tüketen kediler, daha az yiyerek daha zengin beslenmektedir. Ancak tahıl oranı yüksek besinlerde ise kediler çok daha fazla besine ihtiyaç duyarlar. Yukarıda bu durumu net bir şekilde açıkladık. Dilerseniz gelin bir de mama fiyatları konusunda neden Orijen yavru kedi maması avantajlı onlara göz atalım.

 • Orijen yavru kedi maması tüketen kediler, daha az besinle daha zengin beslenmektedir. Bu durum, paket başına geçen süreyi artırmaktadır. Yani normal bir mamaya göre, tek pakette daha uzun süre kedilerinizi daha zengin bir şekilde besleyebilirsiniz.
   
 • Orijen yavru kedi maması, et içerdiği gibi meyve ve sebzeler açısından da ideal beslenmeyi destekler. Bu sayede kedilerinizi sindirim sistemi daha iyi çalışacaktır. Bu durum, kedilerin dışkılama periyodunu da düzenleyecektir ve kedilerin daha konforlu bir şekilde büyümesini sağlayacaktır.

Orijen Yavru Kedi Maması Kullanıcı Yorumları

Orijen yavru kedi maması kullananlar, genel olarak Orijen yavru kedi mamasını tavsiye etmektedir. Yorumlarda genel olarak geçen ibareleri şöyle sıralamak mümkündür:

 • Taze et içeren kedi maması
   
 • Yavru kediler için ideal
   
 • Düşük tahıl içeren kedi maması
   
 • Birinci kalite ham maddeye sahip kedi maması
   
 • Taze et içeren kedi maması

Yukarıdaki yorumlar, internet üzerinde yapılan yorumlardan alınmıştır. Bu nedenle sizler de forum ve blog sitelerine göz atarak bu yorumları teyit edebilirsiniz. Orijen yavru kedi maması, Acana kedi mamasını üreten firmanın ürünüdür. Bu nedenle Acana kedi maması ürünlerinin kalitesini bilenler, Orijen yavru kedi maması ürünlerini de güvenerek kullanmaktadır. Tabii ki her kedinin damak zevki farklıdır. Bu nedenle farklı besin içeren mamalar, kedileriniz için farklı beğenme düzeylerine sahip olabilmektedir. Bu durumu, kedi besleyenler çok iyi bilmektedir.

Neden Orijen Yavru Kedi Maması Ürünlerini Tercih Etmelisiniz?

Gelin biraz da Orijen yavru kedi maması ürünlerini neden tercih etmeniz gerektiğine bakalım. Bu sayede, Orijen yavru kedi maması avantajları ya da Orijen yavru kedi maması özellikleri hakkında daha net bilgiler alabilirsiniz.

 • Orijen yavru kedi maması ürünleri, kedilerinizin sindirim ve bağışıklık sistemini destekleyen içeriklere sahiptir.
   
 • İçerisinde yer alan et çeşitleri, tamamen doğal olarak avlanmakta ve tazeliğini de korumaktadır. Çünkü etler, dondurucularda saklanmakta ve kalite standartlarından başarı ile geçmektedir.
   
 • Orijen yavru kedi maması, kedilerin dengeli beslenmesini sağlar. Bu durum, kedilerin dışkısında meydana gelebilecek kötü kokuyu da engellemektedir. Zira yenilen besin organik ve doğaldır.
   
 • Orijen yavru kedi maması tüketen kediler, daha az besinle doyarlar. Bu durum, özellikle de kilolu kediler için önem arz etmektedir. Zira tahıl yönünden zengin beslenen kediler kilo almaya başlar ve hareketsiz kalırlar. Ancak taze et içeren besinlerle beslenen kediler, daha hareketli ve oyun oynamaya daha meraklıdır.
   
 • Orijen yavru kedi maması ürünleri, anne sütünden sonra kediler için en ideal beslenme değerini sunmaktadır. Bu nedenle kedileriniz için güvenerek satın alabilirsiniz.
   
 • Orijen yavru kedi maması, paket başına fiyat ve süre konusunda oldukça avantajlı çözümler sunmaktadır. Daha az tüketilen mamalar, daha uzun süreler boyunca yetecektir. Bu durum, özellikle de artan kedi maması fiyatları göz önüne alındığında oldukça önemlidir.

Yukarıdaki avantajlar ve özellikler, Orijen yavru kedi maması ürününü neden tercih etmeniz gerektiğini açık bir şekilde göstermektedir. Elbette veteriner kontrolünden sonra, eğer özel tüketilmesi gereken bir besin düzeni yoksa, kedileriniz için Orijen yavru kedi mamasını gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Eğer kedileriniz besin ayırt ediyor ve zor mama beğeniyorsa, Orijen yavru kedi mamasına geçiş yaparak bu sorunu da rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz. Elbette mamaya geçiş konusunda kademeli yaklaşmanız oldukça önemlidir.