Orijen Yavru Köpek Maması

Orijen Yavru Köpek Maması

0-12 ay arasındaki yavru köpekler, beslenme konusunda büyük bir hassasiyete sahiptirler. Çünkü yavru köpekler, şirin oldukları kadar hassastırlar. Orijen yavru köpek maması kaliteli olanlardandır.

Orijen Yavru Köpek Maması Nedir?

Bu durum, köpeklerin sindirim sisteminin gelişmekte olduğunu ve gelişimleri için zengin besinlere ihtiyaç duyduklarını da göstermektedir. İşte tam bu noktada Orijen yavru köpek maması, köpeklerin ihtiyaç duyduğu besinleri içerisinde barındırmaktadır. Elbette her evcil köpek sahibi, yavrusunun ne yediğini bilmek ister. Bu nedenle Orijen yavru köpek maması nedir, içerisinde neler bulunur ve neden tercih etmelisiniz gibi sorulara cevap arayacağız. Bu sayede aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını da rahatlıkla bulabilirsiniz.

Orijen yavru köpek maması, özellikle de yeni doğan ve anne sütünden mahrum olan köpekler adına önemli bir besin kaynağıdır. Aynı zamanda 12 aydan küçük olan köpekler de, yavru köpek mamasını tüketebilirler. Champion Pet Foods tarafından üretilen Orijen yavru köpek maması, Şadanlar Türkiye distribütörlüğü tarafından satışa sunulmaktadır. Ülkemizde evcil hayvan gıdaları bakımından köklü bir geçmişe sahip olan Şadanlar, tıpkı Acana markasının ürünlerini olduğu gibi Orijen markasının da ürünlerinin yetkili satıcısıdır. Bu nedenle gönül rahatlığıyla orijinal mama satın alabilirsiniz.

Orijen yavru köpek maması, özellikle yavru köpeklerin beslenme ihtiyaçlarına uygun olarak üretilmiş köpek mamasıdır. Orijen yavru köpek maması içerisinde yer alan besinler, fiziksel gelişimlerinin yüksek hızda olduğu yavru köpekler için idealdir. Zira yüksek et ve protein oranı sayesinde, köpeklerin beslenme düzenleri de dengelenmektedir.

Orijen Yavru Köpek Maması Özellikleri

Orijen yavru köpek maması özelliklerini sıralamadan önce, Orijen markası hakkında biraz bilgi verelim. Champion Pet Foods tarafından üretilen Orijen yavru köpek maması, Kanada merkezli firmanın Acana markası ile de bilinmektedir. Her iki marka da, kaliteli ve birinci sınıf ürün konusunda büyük başarılara ve ödüllere sahiptir. Elbette kedi ve köpek maması konusunda köklü olan Champion Pet Foods şirketi, bu ürünlerinin de daima arkasındadır. Şadanlar da, bu kaliteli ve orijinal markaların Türkiye distribütörlüğünü üstlenmektedir. Bu bilgilerin ardından, Orijen yavru köpek maması özellikleri hakkında genel bilgilere göz atalım.

Orijen yavru köpek maması ortak özellikleri şunlardır:

 • Orijen yavru köpek maması, yavru köpeklerin besin ihtiyaçlarını tek başına karşılayacak şekilde üretilmektedir. İçerisinde çeşitli vitaminler ve protein bakımından zengin taze et bulunmaktadır.
   
 • Orijen yavru köpek maması, %70 oranında et değerine sahiptir. İçerisinde aynı zamanda sebze ve meyveler de yer almaktadır. Bu sebze ve meyveler, köpeklerin tüketmekte zorlanmayacağı ve onların sevdiği besinlerdir.
   
 • Orijen yavru köpek maması içerisinde; soya, patates ya da pirinç gibi yüksek oranda tahıl içeren besin grupları yer almamaktadır. Yalnızca, köpeğinizin gelişimini destekleyen ürünler yer almaktadır. Bu nedenle Orijen yavru köpek maması ürünlerini rahatlıkla tüketebilirsiniz.
   
 • Orijen yavru köpek maması tüketen köpeklerin kan şekeri değerleri stabilize olur. Bu durum, köpeklerin ani acıkmalarını engeller ve düzenli beslenmelerini sağlar. Elbette bir paketin kullanım süresi de bu sayede uzamaktadır.
   
 • Orijen yavru köpek maması, içerisinde yer alan taze ve organik gıdalar nedeniyle kolay hazmedilebilir özelliklere sahiptir. Aynı zamanda evcil hayvanlarınızın dışkısında da koku problemi yaşanmamaktadır. İçerisinde zengin protein barından Orijen yavru köpek maması çeşitleri, evcil dostlarınız için iyi bir seçenektir.

Orijen Yavru Köpek Maması Çeşitleri

Orijen yavru köpek maması çeşitleri, farklı ihtiyaçlara göre alternatifler barındırmaktadır. Hassas beslenmeye ihtiyaç duyan, mama seçen ya da hasta olan köpekler için ayrı ayrı köpek mamaları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, aşırı kilolu ya da zayıf köpekler için de özel olarak Orijen yavru köpek maması çeşitleri bulunmaktadır.

Orijen yavru köpek maması çeşitlerinden başlıcalarını şöyle sıralamak mümkündür:

 • Orijen Puppy Yavru Köpek Maması
 • Orijen Puppy Large Büyük Irk Yavru Köpek Maması

Orijen Yavru Köpek Maması Fiyatları

Orijen yavru köpek maması çeşitlerinden sonra, Orijen yavru köpek maması fiyatlarına göz atalım.

Orijen yavru köpek maması fiyatları, genel köpek maması fiyatları ile benzer seviyededir. Ancak ekonomik seçenekler arayanlar, Orijen yavru köpek mamasını tercih etmelidir. Çünkü Orijen yavru köpek mamasını tüketen köpekler, daha az gıda ile daha zengin beslenir. Sıradan bir köpek mamasını 100 gram tüketen köpekler, Orijen yavru köpek maması söz konusu olduğunda daha az tüketirler. Zira Orijen yavru köpek maması içerisinde köpekler için gereksiz olan boş gıdalar yer almamaktadır. Az ve öz besin tüketimi, köpeklerin hem kolay sindirimine yardımcı olur hem de kilo almalarını engeller.

Orijen yavru köpek maması tüketen köpekler, özellikle de kan şekerinin dengeli olmasından kaynaklı olarak daha az besine ihtiyaç duyarlar. Bu durum, köpeklerin kondisyonuna da etki eder. Zir a sıradan mama tüketmek zorunda olan köpekler, çok daha fazla besin tüketmek zorundadır. Bu durum, köpeklerin kilo almasına ve yavaş koşmalarına neden olur. Uzun vadede ise köpeklerin sağlıksız bir yaşam ile mücadele etmelerine neden olur. Eğer söz konusu canlı yaşamı olduğunda iyi besinden yana iseniz, Orijen yavru köpek maması ürünlerini tercih ederek evcil dostlarınızı iyi besleyebilirsiniz.

Orijen Yavru Köpek Maması Kullanıcı Yorumları

Orijen yavru köpek maması tüketen hayvanlar kadar, Orijen yavru köpek maması satın alan bakıcıların görüşlerine de yer vermek gerekir. Çünkü Orijen yavru köpek maması tüketen hayvanlar kadar bakıcıları da mama seçiminde titizlikle davranırlar. Eğer sizler de köpek sahibi olarak evcil dostunuzun iyi beslenmesini istiyorsanız, bu sizin en doğal hakkınızdır. Bu nedenle, diğer Orijen yavru köpek maması tüketen evcil hayvan sahiplerinin yorumlarını sizler için derledik. Bu sayede, temel olarak hangi yorumların yapıldığını inceleyebilirsiniz.

Orijen yavru köpek maması ürünü satın alan evcil hayvan sahiplerinin yaptığı yorumlar genel olarak şu şekildedir:

 • Taze etlerden oluşan köpek maması
 • Koku yapmayan köpek maması
 • Yeni doğan köpek maması
 • Yavrular için köpek maması

Neden Orijen Yavru Köpek Maması Ürünlerini Tercih Etmelisiniz?

Orijen yavru köpek maması ürünlerini tercih etme konusunda kararsız kalanlar, aşağıdaki başlıklara göz atarak neden Orijen yavru köpek mamasını tercih etmeleri gerektiğini öğrenebilir:

 • Orijen yavru köpek maması, anne sütünden sonra köpekler için en ideal besinleri içermektedir. Bu besinler, taze ve dinlendirilmiş etlerden oluşmaktadır. Aynı zamanda içerisinde meyve ve sebzeler de dengeli bir şekilde yer almaktadır.
 • Orijen yavru köpek maması tüketen köpekler, daha zengin beslendikleri için daha güçlü olurlar. Özellikle de yaşlılık evresine gelen köpekler, iyi beslenme sayesinde daha dinç ve canlıdır. Ancak yetersiz beslenen köpekler, yaşlılık evresinde daha dingin ve halsiz olurlar. Bu durum, kötü beslenen her canlı için geçerlidir.

Orijen yavru köpek maması içerisinde tahıl yönünden zengin besinler yer almaktadır. Yani; patates, soya ya da buğday gibi ürünler yer almaz. Çünkü köpekler, tabiatları gereği etobur hayvanlardır. Ancak bazı mamalar, sırf dolu görünsün denilerek tahıllardan zengin üretilmektedir. Orijen yavru köpek maması, tamamen köpeğin sağlığını göz önünde bulundurarak taze etlerden üretilmektedir.