Proplan Kedi Maması

Proplan kedi maması

Purina Proplan kedi maması markasına bağlı olan Proplan mamaları en sevilen içerikleri ile birlikte tüm kediler için içeriklerini hazırlamıştır. Kuru ve yaş mama çeşitleri ile beraber

Proplan Purina Kedi Mamaması Çeşitleri

Yeni besleme tekniklerine göre üretmiş olduğu mamalar tüm kedilerin daha sağlıklı beslenmesini destekliyor. Kediler genel olarak diğer canlılara göre daha hassastır ve onların bakımları ile beslenme ihtiyaçlarının kaliteli şekilde giderilmesi gerekir. İnsanlar gibi hayvanların da yaşamlarının en temel ihtiyacı beslenmedir, bu ihtiyaçlara karşılık veren Proplan kedi maması tüm kedilerin seveceği ve ihtiyaç duyduğu beslenme ihtiyaçlarını destekler.

Kedilerin dünyasında lezzetli olduğu kanıtına varılan Proplan kedi mamaları kedilerin sağlıklı bir yaşam için ideal olan mama tüketimlerini sağlar. Çünkü vücut ve almaları gereken besin değerlerine göre hazırlanan mamalar bu konuda onların tüm besin ihtiyaçlarını karşılar. Kedi mamaları sadece bir mama olarak görülmemelidir ve besin değerlerinin tümünü karşılayan oldukça zengin birçok çeşide sahiptir. İçeriğindeki bileşenler kedilerin büyüme ve gelişimlerinin yanı sıra sağlıklı beslenmesini de destekler. Bu sebeple özellikle Proplan markaların içeriğinde bulunan çeşitli proteinler ve vitaminler yavru, yetişkin ve yaşlı kedilerin beslenme ihtiyaçlarını karşılar.

Proplan kedi maması çeşitleri ile birlikte farklı aromalarda ve içerikler bulunmaktadır. En fazla tercih edilen kedi mamaları balık, tavuk ve et gelmektedir, eğer kedilerinize mama satın almak isterseniz Proplan mamaları tercih edilebilmektedir. Tüm kedilere uygun şekilde hazırlanan paketlerde hem kedileriniz hem de sizin için bütçede uygundur. Paketlerin ağız kısmı klipsli olduğu için herhangi bir şekilde dökülme ve bozulma gibi sorunlara maruz kalmaz ve tamamen taze olarak üretilen kedi mamaları son tüketime kadar tazeliğini tamamen korur.

Proplan Kedi MamasıÖzellikleri

Proplan kedi maması özellikleri konusunda en önemli özelliği tüm kediler için özel hassasiyetlerine özel mamaları üretmesidir. Bunun dışında kedilerin kısırlaştırılma, cinslerine ve metabolizmalarına göre mamalarda farklı olabilmektedir. Kedilerin iştahla tüketmesine uygun olarak hazırlanan Proplan kedi mamaları, boyutları ile beraber kolay tüketilebilecek büyüklükte hazırlanmıştır ve alternatif olarak çeşitli kedi maması bulunuyor.

Proplan kedi maması özelliklerine bakıldığı zaman çeşitli vitamin ve minerallerle desteklenmiştir. Proplan kedi maması özellikleri bakıldığı zaman,

 • Proplan mamaları kedilerin yaş gruplarına göre hazırlanmıştır ve bunun yanı sıra içeriğindeki malzemeler yüksek oranda besleyicilik özellikleri ile desteklenmiştir.
   
 • Yavru kedilerin gelişim süreçleri devam ettiği için kalsiyum ve çeşitli vitaminler yoğun şekilde verilir ve bunun dışında tavuk, hindi eti balık ve kuzu eti gibi gıdalarla zenginleştirilmiştir.
   
 • Kediler diğer evcil hayvanlara göre daha seçicidir ve bu sebeple kedilerin ağız lezzetine uygun mamalarla hazırlanan Proplan mamaları kedilerin sağlıklarının ve enerjilerinin belirli oranlarda hazırlanması desteklenir.
   
 • Proplan mamalar, kedilerin tıpkı insanlar gibi yaşlanan kediler için de özel formül mamaları bulunmaktadır. Proplan mama çeşitleri arasında en fazla tüketimi olanlar somonlu olan mamalardır. Balık seven kedilerin favori besinleri arasında olduğu için daha fazla ve daha sık şekilde tüketmeleri gerekir bu sebeple Proplan mamaları tercih edilebilir.

Proplan Kedi MamasıÇeşitleri

Proplan kedi maması çeşitliği ile bilinen ve en fazla şekilde tercih edilen bir markadır. Bunun sebebi ise içerisindeki kuru mamaları et türü besinlere ve lezzetlere sahip olmasıdır çünkü kediler genel olarak etobur canlılardır. Kedi mamalarında et türevleri ve gıdalar bulunurken Proplan mamalarında aynı zamanda çeşitli vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiştir. Çeşitli mama içerikleri bulunan Proplan mamaları her yaştan ve her cinsten kedi için mamaları üretmektedir.

Proplan mamaların içeriğinde yer alan besin takviyeleri ile güçlendirilmiş etlerle zenginleştirilerek lezzetli mamalar haline getirilmiştir. Her bir mama çeşidinde vücudun direncini arttıracak ve daha sağlıklı bir yaşam sürecek olan vitamin, minerallere sahip olmaktadır. Proplan kedi maması içeriğinde yer alan takviyeleri ile güçlendirilmiş ve etler ile zenginleştirilerek lezzetli mamalar haline getirilmiştir ve her bir çeşidinde vücudun direncini de arttırarak daha sağlıklı bir yaşam sürecek vitamin ve minerallere sahiptir.

Her kediye özel şekilde üretilen Proplan mamaları kedilerin yaşına, kısırlaştırılmış olmalarına, metabolizmalarına ve cinsiyetlerine göre üretilmektedir. Yavru ve yaşlı kedilere üretilen mamalar ayırt edilmiştir bunun dışında kedilerin seçici olma durumuna göre çeşitli lezzetlere sahip mamalar üretilmiştir. Proplan kedi maması içerikleri tavuklu hindili, balıklı, etli ve diğer türleri arasında seçim yapılarak temin edilebilir ve en çok tercih edilenler arasında somon balıklı ve kuzu etli mamalar vardır.

Proplan Kedi MamasıNasıl Seçilir?

Proplan’ın üretmekte olduğu bu mamalar her yaş grubuna göre farklı özellikleri bulunur bu sebeple mamaları alırken kedilerin bulunduğu yaşın temel alınması gerekilir. Böylece kediler karşılaşacakları sağlıksal sorunları da kolay şekilde atlatır. Kedilerin vücut fonksiyonlarına ve sistemlerine yardımcı olan bu mamalar minik bedenlerinin geliştirilebilmeleri için onlara fırsat tanır, bu sadece kediler daha enerjik ve oyunsever olur.

Proplan kedi maması tercih edilirken en önemli nokta kedilerin yaşı, yavru veya yetişkin olması hatta kısırlaştırılmış kedi maması olması ve diyet uygulayan kediler için ayrı şekilde hazırlayarak ambalajmış paketlerin satın alınması gerekir. Proplan kedi maması nasıl seçilir konusunda,

 • Kedilerin daha mutlu ve sağlıklı bir hayat sürmesi adına daha iyi bir beslenme düzenine ihtiyaçları bulunur ve onların bu düzenlerini sağlamak için Proplan mama seçiminde dikkat edilmelidir.
   
 • Kedi maması seçimi hassas ve önemlidir, kedilere uygun ve sağlıklı kedi mamaları le onlar mutlu edilebilir ve leziz aromalı kedi mamaları tercih edilerek mama tercihi yapılabilir.
   
 • Kedi mamaları seçerken akılda tutulması gereken birkaç nokta vardır ve özellikle belirli beslenme ihtiyaçlarının karşılandığından emin olmak için yaş, besin ihtiyaçları, sunum seçenekleri, cinsiyet ve kısırlık durumu ile dengeli bir besin değeri desteklenebilir.
   
 • Proplan mamaların seçimlerinde kedilerin cinsiyeti ve kısırlaştırılması ile beraber mama seçimlerinin değişmesi gerekilir. Bunun dışında kedilerin cinsine göre ihtiyaçları da tamamen farklılık gösterir ve bu ihtiyaçlar arasında en önemli faktör tüy uzunluğudur bu sebeple kedilerin tüylerinin daha sağlıklı olabilmesi için omega yağ asitleri içeren mamalar tercih edilebilir.

Proplan Kedi MamasıNasıl Saklanır?

Kedi ve köpeklerin kuru mama ile beslenmeleri oldukça faydalıdır ve kuru mama diş sağlıklarını korurken zengin içeriği sayesinde kemik ve kas yapılarını destekler. Üstelik kuru mamaların faydalı olabilmesi adına mutlaka uygun koşullarda saklanmaları gerekir. Bu doğrultuda kuru kedi ve köpek mamaları mutlaka derin paketlerinde saklanabilir çünkü bu mama paketlerinin ağzı genellikle kilitlenebilir şekilde tasarlanmıştır. İhtiyaç duyulan kadar mama paketten alındıktan sonra içindeki hava alınarak ağzı düzgünce kapatılır.

Yaş mamaların saklanması adına buzdolabında muhafaza edilebilir. Yaş mamaların nem seviyesinin ve lezzetinin açıldıktan sonra nasıl korunacağı konusunda mutlaka hava almadan muhafaza edilmesi gerekir. Yaş mamaların su oranı yüksek olduğu için açılmalarının ardından uygun koşullarda muhafaza edilmeleri gerekir ve edilmezlerse kısa süre içerisinde bozulabilirler. Mamalarda saklama için tercih edilecek en basit ve pratik yol ise mamayı kabından çıkarmadan ağzını iyi bir şekilde kapatarak kullanıma sunmaktır.

Proplan kedi maması saklanmalarında özel ambalajlarda üretilen bu mamalar son ana kadar tazeliğini tamamen korur.