Proplan Köpek Maması

Proplan köpek maması

Proplan köpek maması köpeklerin günlük besin ve protein ihtiyaçlarını karşılayacak içeriklerine sahiptir. Kaliteli köpek mamaları markaları arasında bulunan Proplan mamaları içerik bakımından oldukça zengin ve aynı zamanda besin kaynağı olarak da yeterli düzeyde yer almaktadır.

Proplan Purina Köpek Maması Çeşitleri

Uzmanlar tarafından özel şekilde formüle edilen içerikleri sayesinde köpeklerin tüm günlük besin ihtiyaçları karşılanır. Proplan köpek maması ürünleri tüm köpekler için çeşitli kriterler ve özelliklere göre özel olarak üretilmiştir ve bunun yanı sıra köpeklerin ırkı, yaşı alerjisi olan besinler ve benzeri kriterlere göre Proplan mamaları incelerek mamalar seçilebilir.

Proplan köpek maması vitamin değeri yüksek olan ve tüm köpekler için özel olarak üretilen ürünlerdir. Köpeklerin tamamen güvenli bir şekilde tüketmiş oldukları Proplan mamaları her yaştaki köpeklerin damak zevkine hitap eder. Tüm köpekler için özel formüller kullanılarak geliştirilen köpek mamaları gelişimi destekleyici özellikleri bulunur ve bu mamaları tüketen köpekler besin değeri yüksek bir şekilde beslenebilir. Sağlıklı gelişimlerini destekleyerek tüm ırk ve tüm yaştan köpekler için uygun mama seçeneklerini bu markada bulabilirsiniz.

Proplan köpek mamaları farklı besin maddelerinden elde edilen ürünlerdir ve köpeklerin sağlığına ve gelişimlerine zararı olmayan ürünler bu mamaların içeriğinde kullanılmıştır. Tamamen yenilikçi formüllerle tam kıvamında lezzetleri Proplan markasında bulabilirsiniz. Proplan köpek maması konusunda mamaların farklı köpek ırklarına hitap eden lezzetleri bulunur ve Proplan küçük ırklar, orta ve büyük ırklar için de kaliteli köpek mamaları üretilmiştir.

Proplan Köpek Maması Özellikleri

Proplan köpek maması özellikleri ile öne çıkan bir mamadır, tüm ırklarda ve tüm yaşlara göre üretilen bu mamalar gün boyu köpeklerin tüm besin ihtiyaçlarını karşılar ve aynı zamanda ek besin gereksinimlerine ihtiyaç duyulmaz. Her köpek cinsine özel olarak geliştirilen köpek mamaları Proplan tarafından üretilmektedir. Üretilen mamaların tüm analizleri detaylı bir şekilde yapılır ve analiz çalışmalarını yapan kişilerde alanında uzmanlaşmış kişilerdir.

Proplan köpek maması özelliklerine bakıldığı zaman,

 • Yavru, yetişkin ve yaşlı köpekler için ve ırka özel mamalar Proplan tarafından üretilmektedir.
   
 • Tüm mamalar köpeklerin besin ihtiyaçlarını karşılar ve aynı zamanda ek besin gereksinimlerine ihtiyaç duyulmaz. Her köpek cinsine özel olarak geliştirilen köpek mamaları Proplan markalarında bulunur. Üretilen markaların tüm analizleri detaylı şekilde yapılır bu sebeple tüm köpek sahipleri gönül rahatlığıyla mamaları tüketebilirler.
   
 • Yavru köpekler içinde üretilen Proplan mamaları özellikle köpeklerin gelişimini destekleyici nitelikte üretilmiştir ve köpeklerin gelişiminin yanı sıra ilk çağlarda olan köpeklerin vitamin ve mineral ihtiyaçlarının tamamını karşılar.
   
 • Proplan tarafından üretilen mamalar tasarlanan leziz içerikleriyle birlikte köpeklerin öğünlerini lezzetli yiyecekler ile tüketmesine yardımcı olur.
   
 • Proplan ürünleri farklı gramaj özelikleri ile desteklenmektedir bunun yanı sıra köpekler için zararı olan ve yenmemesi gereken hiçbir besin mamaların formülünde bulunmaz.

Proplan Köpek Maması İçeriğinde Ne Var?

Proplan köpek maması içerikleri tamamen vitamin ve mineral içerikleri ile hazırlanmıştır. Örnek olarak hazırlanmış somonlu Proplan mamaları son derece besleyici ve doğal denizlerden yakalanmış balıkların eti ile doğal içeriklerle hazırlanmıştır. Köpeklerin gün boyu huzurlu bir yaşam sürmesi adına hazırlanan Proplan mamaları son derece besleyici ve lezzetlidir. Köpeklerin daha huzurlu ve sağlıklı bir yaşam sürmesi adına çeşitli içeriklerle zenginleştirilmiş olan Proplan içerikleri tercih edilebilmektedir. Mama içeriğinde yer alan kurutulmuş et parçaları ve sebze meyvelerle desteklemiş olan mamalar birçok besin ve ile harika bir lezzet şöleni oluşturur.

Proplan köpek maması içerikleriyle birlikte yararlı olan birçok besinle beraber köpeklerin dikkatini çekecek şeklinde hazırlanmıştır. Köpeklerin her daim sağlam ve aktif bir vücut yapısına ulaşan yavru ve yetişkin köpekler için geliştirilen içerikler köpeklerin fiziksel gelişimi sırasında ihtiyaç duydukları tüm katkıları sağlar. Böylece her besinde köpeklerin yaşam kalitesi tamamen yükseltilir. Klinik testlerden başarılı bir şekilde geçen Proplan mamaları köpeklerde istenmeyen sonuçlar doğurmaz.

Köpeklerin tamamen sağlıklı gelişimini destekleyen Proplan yavru köpek maması tüm ırklar için özel enerji verici bileşenler mamada kullanılır. Küçük ırklar, orta ırklar ve büyük ırklar için üretilen bu mama formülleri her gün her öğünde yüksek oranda besleyicilik oranını sağlar. Köpeklerin her öğününde vitamin almasını sağlayan Proplan mamaları her ırk için yüksek oranda besleyicilik oranını destekler ve Proplan tarafından üretilen içerikleri zengin olduğu için sık sık tercih edilebilmektedir.

Proplan Köpek MamasıNasıl Seçilir?

Proplan köpek mamalarının seçimlerinde mama içeriğinde yer alan besin içerikleri tamamen taze zengin olduğu için sıkça tercih edilebilmektedir. Proplan köpek maması nasıl seçilir konunda köpeklerin yaş, ırk ve ağız lezzetlerine göre mamalar tercih edilebilir. Köpeklerin huzurlu ve aktif bir yaşama sahip olabilmeleri için Proplan köpek mamaları ideal bir besindir ve tüm köpek cinsleri için enerji verici bir mama seçeneği olarak kullanılabilir. Bunun dışında özel olarak belirlenmiş olan ve lezzetli olan besin değeri yüksek mamaları bünyeleri hassas olan köpeklerin tüketimi için de uygundur.

Proplan köpek maması nasıl seçilir bakıldığı zaman,

 • Proplan köpek mamaları seçimleri le birlikte yavru, yetişkin ve yaşlı olan köpekler için daha enerjik olmaları ve daha sağlıklı olabilmeleri açısından özel şekilde üretilmiştir.
   
 • Yaşlı köpekler için tercih edilecek mama alternatifleri köpekler için ideal bir besin sağlayarak bünyesi hassas olan köpekler için üretilmiş mamaları bulunur.
   
 • GDO katılmadan üretilen Proplan markalı olan köpek mamaları köpekler için hipoalerjenik mamalar tercih edilebilir ve böylece besinsel hassasiyeti olan köpekler beslenebilir.
   
 • Proplan mamalarının her türlü içerikleri tüm ırk ve tüm yaşlardaki köpekler için uygundur bu sebeple çeşitli vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş olan içerikleri sayesinde her ırk ve her yaştan köpekler gelişimlerine destek sağlayabilirler.
   
 • Proplan köpek mamalarındaki çeşitlilik köpek anatomisi göz önüne alınarak yapılır, bu sayede köpek sahiplerinin tamamen doğru tercihlerini yapabilmesi kolaylaşır.

Proplan köpek mamaları genel olarak sağlamış olduğu yüksek besleyicilik oranı ile sağlık açısından önemli detayları destekler. Bununla birlikte köpeklerin dinamik, huzurlu bir gün geçirmesine yardımcı olması açısından verilecek öğün sayılarına da dikkat edilmelidir. Örnek olarak yavru köpeklere 3 öğün, yetişkin köpeklere 2 öğün olarak bölünerek verilebilmektedir.

Proplan Köpek Maması Nasıl Saklanır?

Proplan köpek maması nasıl saklanır konusunda köpekler için mamaların tazeliğini ve tadının korunmadığı sürece bunun bir önemi olmaz bu sebeple mutlaka mama ambalajlarında yer alan saklama koşullarına uyulması gerekilir. Köpeklerin sağlığını olumsuz etkilememesi açısından Proplan köpek mamaları uygun saklama koşullarında saklanmalıdır. Köpek mamasını 38 derece altında ve serin kuru yerlerde saklanması gerekir. Sıcak ve nemli ortamlarda saklanan mamalarda vitamin kaybı, bakteri üretimi, sertleşme ve küflenme gibi durumlar görülebilir.

Proplan köpek mamaları ambalajları tamamen tazeliği korumak açısından özel şekilde hazırlanmıştır. Bununla beraber köpek mamasını cam kaplarda veya hava almayan, koku yapmayan plastik kaplarda muhafaza edilmektedir. Köpeklerin mamaları açıldıktan sonrasında hava almaması açısından kilitli poşetler içerisinde saklanabilir. Kilit sistemi olmayan paketlerde mamalar açıkta kalırsa zamanla küflenme, sertleşme görülebilir. Yaş mamalar içinde buzdolabında muhafaza edilmesi önerilir.