Proplan Yavru Kedi Maması

Proplan Yavru Kedi Maması

Proplan yavru kedi maması çeşitleri tüm yavru kediler için dengeli beslenme sağlayarak doğru gıdaları bünyelerine katar. Proplan yavru kedi mamaları, kedilerin her öğünde yüksek besinsel özelliklerde beslenmesini sağlar.

Proplan Purina Yavru Kedi Maması Çeşitleri

Hastalıklara karşı korurken daha sağlıklı büyümelerini destekler. Proplan mamaları tamamen kedilerin yaşam şekline ve fizyolojisine uygun bir kedi mamasıdır. Yavrular için özel modeller ile beraber yetişkin ve yaşlı kediler içinde kedi mamaları bulunuyor. Yavru kedilerin damak zevklerine göre üretilmiş olan Proplan yavru kedi mamaları zengin içeriklere sahip alternatifleri bulunuyor.

Kedi mamaları genel olarak farklı kalite ve özellikte zengin çeşitleriyle beraber piyasada mevcuttur. Tavuklu, balıklı, kuzu etli ve diğer et proteinleri ile birlikte çeşitli sebze ve meyve karışımlarından oluşan alternatiflerde bulunuyor. İçeriğinde yer alan protein, lifli gıda, fosfor ve kalsiyum ile beraber diğer vitaminlerde kedilerin amino asit dengesini koruyarak kedilerin kas, tüy ve deri gelişiminde de önemli bir rol oynar. Yavruların gelişimleri açısından dengeli beslenmelerini sağlayacak olan gıdalara ihtiyaç duyarlar.

Özellikle anne sütünün özelliklerini yakalayarak yavruların beyin, görme ve fiziksel fonksiyonlarına katkı sağlayan ve bağışıklık sistemini, büyüme ve gelişimlerini destekleyen seçenekler tüm yavruların sıkıntısız bir yetişkinlik dönemi geçirmelerini sağlar. Proplan yavru kedi maması çeşitleri ile anne sütünden yeni ayrılan ve 1 yaşına kadar olan dönemdeki tüm ırk yavru kedilerin hassas bünyeleri ve büyümek için ihtiyaç duydukları besin maddeleri göz önünde bulundurularak ek mamaya ihtiyaç olmayacak şekilde Proplan içerikleri hazırlanmıştır.

Proplan Yavru Kedi MamasıÖzellikleri

Proplan yavru kedi mamaları tüm yavru kediler için özel olarak hazırlanan mama içerikleri ve özelliklerini kapsamaktadır. Özellikle yavru kedilerin hassas bağışıklık sisteminin güçlendirilmesiyle beraber hastalıklara karşı vücut direncinin arttırılmasıyla amacıyla tamamen zengin bir antioksidan içeriğine sahip olacak şekilde üretilmiştir. Yavru kedilerin mikroplara karşı çok daha dirençli bir yapıya sahip olmalarını destekler. Proplan yavru kedi mamaları genel olarak özellikleri ile beraber en sevilen içerikler arasında yer alıyor ve daha fazla dengeli bir beslenme sağlıyor.

Proplan yavru kedi maması özelikleri bakıldığı zaman,

 • Henüz anne sütünden ayrılmış olan yavru kedilerin büyümesi ve daha sağlıklı bir şekilde gelişmesi açısından ihtiyaç duyulan birçok ürün dengeli şekilde mama içerisinde yer alır.
   
 • Farklı kilo alımı olmaksızın kemik ve kas yapısının gelişmesi ile duyuların gelişmesinde oldukça etkilidir.
   
 • Büyüme ve gelişme açısından hayati öneme sahip olan kemik gelişimi başta kalsiyum minerali olmakla beraber birçok ürün dengeli bir şekilde mama içerisinde bulunur. Fazla kilo alımı olmaksızın kemik ve kas yapısının gelişmesi ile duyularının gelişmesinde oldukça etkilidir.
   
 • Kemik gelişimi büyüme ve gelişme açısından hayati öneme sahip olan kemik gelişimi başta kalsiyum minerali olmakla beraber birçok faydalı besinler sayesinde parlak ve canlı tüylere sahip olan kedilerin deri ve cilt sağlığının desteklenmesi ve cilt, deri rahatsızlıkların oluşumu engellenir.

Proplan Yavru Kedi Mamasıİçeriğinde Ne Var?

Proplan yavru kedi maması içeriğinde ne var bakıldığı zaman kedilerin genel sağlığının desteklenmesi ve daha sağlıklı şekilde büyüyebilmesini sağlamanın yanı sıra severek tüketmesi amacıyla çeşitli et ve bitkisel ürünler Proplan mamalara ilave edilerek hazırlanmıştır. Bu sayede seçici kedilerde severek bu mamaları tüketebilmektedir. Tüm kedilerin sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi adına vitamin ve çeşitli minerallerle desteklenmiştir. Proplan yavru kedi mamaları genel olarak kedilerin seveceği şekilde ürünleri desteklemiştir. Bu sebeple tüm yavru kedi maması olarak satılan bu ürünler tüm kediler için destek sağlayan bir mamadır.

Proplan yavru kedi maması çeşitleri bakıldığı zaman farklı kalite ve özellikle zengin çeşitleri ile piyasada mevcuttur. Kedi mamaları tavuklu, kuzu etli, somonlu, ciğerli ve tahıllı olabileceği gibi tahıl içermeyen mamalarda Proplan mamaları içerisinde yer almaktadır. Çeşitli vitaminler kedilerin gelişimlerine destek sağlarken proteinler kedilerin gelişimini destekler ve bununla birlikte özellikle anne sütünün özelliklerini yakalayarak yavruların beyin, görme ve diğer fiziksel fonksiyonları için katkı sağlar.

Proplan kedi maması çeşitlerine bakıldığı zaman farklı lezzetlerde bulunan mamalar bulunur ve özellikle anne sütünün özelliklerini yakalayarak kedilerin sıkıntısız bir şekilde yetişkinlik geçirmesine katkı sağlar.

Proplan Yavru Kedi MamasıNasıl Seçilir?

Proplan yavru kedi maması nasıl seçilir konusunda Proplan ürünleri özellikleri ile beraber yavruların sağlıklı gelişimlerini destekler ve kaliteli mamalar kedilerin genel bağışıklığını desteklerken iyi çalışması ve korunmasını dikkate alarak üretilmiştir. Çeşitli içerikleri ile beraber vitamin ve mineral takviyeleri, güçlü antioksidanlar kediler için destek sağlar. Kedilerin yaşam kalitesini arttırmak için tamamen doğal ürünlerle zenginleştirilmiştir ve içeriğinde bulunan güçlü antioksidanlar sayesinde kedilerin bağırsak florasını korur.

Proplan yavru kedi maması nasıl seçilir konusunda,

 • Kedi mamaları seçerken öncelikle kedilerin yavruluk döneminde olduğuna dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra yaş, kilo ve aktivite durumu da dikkate alınmaktadır.
   
 • Yavru kedilerin ağız lezzetin göre içerikleri seçmek önemlidir bu sebeple Proplan tarafından üretilen çeşitli ve lezzetli mama içerikleri tercihedilebilir.
   
 • Kuru ve yaş mama çeşitlerine bakıldığı zaman tüm kedilerin ağız lezzetine uygun şekilde üretilmiştir. Dengeli bir besin kaynağı olarak üretilen kuru ve yaş mamalar kedilerin tercihlerine göre seçilebilir veya iki türdeki mama haftalık öğünlere ayrılarak verilir.
   
 • Seçilecek olan mamalar büyüme dönemine kadar olan tüm vitamin ve mineralleri içerir. Gelişimine ve sindirim faaliyetlerine bakarak mamaların kediye iyi gelip gelmediği ölçülebilir. Bunun dışında bebeklikten çıkan kedilerin beslenmesinde protein, yağ, karbonhidrat ve mineral dengesini gözeterek devam etmesi de önemli bir konudur.

Proplan yavru kedi maması çeşitlerine ek bir takviye mama verilmesi gerekmez bununla beraber kedilere yüksek oranda besleyicilik sağlayan bir mama olarak üretilmiştir ve tüm kedilere avantaj sağlar. Yavru kedilerin günlük tüketiminde önerilen miktar genel olarak üç öğün şeklindedir. Besleme ihtiyaçları her kediden kediye farklılık gösterir bu sebeple kedilerin beslenmesi göz önüne alınarak öğün sayıları ayarlanabilir ve Proplan mamaları düzenli şekilde kedilere verebilirsiniz.

Proplan Yavru Kedi MamasıNasıl Saklanır?

Kediler için en iyi mamayı alsanız dahi mamaların tazeliğini ve tadını koruyamadığınız sürece bunun bir önemi olmaz bu sebeple mutlaka alınan kuru ve yaş mamaların saklama koşullarına uyulması gerekir. Mamaların bayatlamaması için kedi mamasının saklama koşullarının iyi olması tazelik, koku ve tadını büyük ölçüde korur. Kuru ve yaş mamaların saklanma şekli açıldıktan sonra tüketilme süresi birbirinden farklıdır bu nedenle ambalajlarda belirtilen saklama koşullarına uyulmalıdır. Kedi mamasını mutlaka 38 derecenin altında, serin ve kuru yerde saklamanız gerekir.

Sıcak ve nemli ortamlarda saklanan mamalarda vitamin kaybı, bakteri üretimi, sertleşme ve küflenme gibi olumsuz gelişmeler yaşamamak için mutlaka sıcak ve nemli ortamlarda kedi mamalarını tutmamanız gerekir. Evinizde, kilerde veya insan gıdaları ile karışmayacak bir dolapta kuru ve serin olan evin her yerinde saklanabilir. Kedilerin mamaları açıldıktan sonra hava almaması için kilitli poşetlerde, cam kaplarda veya koku yapmayan plastik kaplarda saklayabilirsiniz. Proplan mama ambalajları tamamen tazeliği korumak adına özel şekilde üretilmiştir.