Proplan Yavru Köpek Maması

Proplan Purina Yavru Köpek Maması Çeşitleri

Proplan yavru köpek maması tüm yavru köpeklerin gelişimi açısından özel şekilde üretilmiştir. Proplan yavru köpek mamalarının çeşitliliğinin fazla olması tüm köpekler için uygundur ve aynı zamanda mamalardaki besleyicilik ile lezzeti de yüksek bir babadır. Bu durum tüm yavru köpeklerin sağlıklı gelişimini destekler ve her an sağlıklı bir beslenme sağlayarak köpeklerin rahatlıkla sindirebileceği mama olarak üretilmiştir. Mama içeriklerindeki vitamin, mineral ve aynı zamanda değerli takviyelerle birlikte köpeklerin yavrulukta ihtiyaç duyduğu besin takviyesini sağlar.

Proplan yavru köpek mamaları ile tüm cins ve ırka uygun mama içerikleri göz önüne çıkar. Genel olarak üretilen köpek mamaları farklı besin kaynakları ile formüllere dökülür. Et balık içerikleri, somon, kuzu ve tavuk etleri ile üretilen bu mamalar köpeklerin sevecekleri içeriklerdir. Genel olarak markasını kanıtlayan Proplan yavru köpek mamasımarkası köpeklerin yaşamını uzattığını kanıtlamıştır ve moleküler şekilde beslenme uygulayan ilk marka olarak sunulmuştur. Köpeklerin yetişkinlik dönemine giderken sağlıklı kas gelişimini desteklemek ve daha sağlam bir kemik yapısına ulaştırmak adına Proplan yavru köpek maması tercih edilmektedir.

Yavru köpeklere hassas deri ve cilde sahip olan köpekler için tercih edilen mama olarak küçük, orta ve dev ırk köpeklerin büyümesi için ihtiyaç duyulan tüm besin değerlerini içermektedir. Sağlıklı büyümeyi dengeleyen bu mamalar köpeklerin ihtiyaç duydukları besin maddelerini sağlar ve bu sayede sağlıklı büyüme açısından uygun besin değerlerine sahip bir mama olarak öne çıkmaktadır. Tüm evcil hayvan sahipleri tarafından tercih edilen Proplan yavru köpek mamasıiçerikleri tüm besin maddelerini içerir bu sebeple her öğünde rahatlıkla Proplan yavru köpek mama içerikleri tercih edilebilmektedir.

Proplan Yavru Köpek MamasıÖzellikleri

Proplan yavru köpek maması özellikleri ile birlikte önerilen bu mamalar diğer mama markalarına göre en fazla tercih edilen markalardan biridir. Bilimsel şekilde formüle edilmiş olan köpek maması özel et seçenekleri ile beraber köpeklerin ihtiyaç duyduğu hayvansal gıdaları destekleyerek köpeklerin tüm besinsel ihtiyaçlarının tümünü karşılar. Özellikle yavru köpekler için sağlıklı bir kemik ve kas gelişimi için ihtiyaç duydukları vitamin ve mineralleri barındıran mamalar köpeklerin sağlıklı ve düzenli şekilde beslenmesini sağlar ve tüm hayvanların hayatını sağlıklı şekilde sürdürebilmesi için ideal bir markadır. Proplan yavru köpek maması özellikleri bakıldığı zaman,

 • Yavru köpek beslenmesi genel olarak çok hassas bir konudur ve yavrular özellikle ilk üç ile dört hafta boyunca anne sütü ile beslenmelidir bunun dışında beşinci haftadan itibaren artık yavru köpeklere ek gıda verilmeye başlamalıdır.
   
 • Genellikle yavru köpekler sekizinci haftaya geldikleri zaman anne sütü tamamen kesilir ve ek gıda olarak kaliteli bir yavru köpek maması ile beslenmeye başlanır. İşte bu noktada avantaj sağlayan Proplan ürünleri köpekler için yüksek oranda besleyicidir ve kaliteli, zengin içerikli bir mamadır.
   
 • Besin değeri açısından yüksek oranda besleyicilik sağlayan Proplan mamaları köpeklerin bağışıklığının daha sağlam olmasını destekler ve aynı zamanda öğün sayılarıyla beraber köpeklerin tüm gereksinimleri sağlanır.
   
 • Tam ve dengeli bir mama olarak Proplan yavru köpek içerikleri genel olarak tüm köpeklerin gerekli olan besin ihtiyaçlarının önüne geçerek geniş ürün yelpazesiyle daha sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlar.

Proplan Yavru Köpek Mamasıİçeriğinde Ne Var?

Proplan yavru köpek maması içeriklerine bakıldığı zaman köpeklerin genel olarak gerekli olan besin değeri ihtiyaçlarını karşılayarak geniş ürün yelpazesinde içeriklerini karşılar. Yavru köpeklerin yaşamlarına sağlıklı başlaması için mamaların kaliteli olması ve köpek sahipleri için de ekonomik değerlerde olması önemli bir detaydır. Yavru köpeklerin sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmelerini destekleyen Proplan mamaları genel olarak hayvansal proteinler, özel amaçlı kullanılan bazı hammaddeler ile birlikte mamanın kalitesinde göre fonksiyonel olan katkı maddeleri yer alır.

Mamalara ek olarak vitamin ve mineral takviyeleri desteklenir ve mamaların kalitesine göre büyütme faktörleri olan proteinler desteklenmektedir. Yavru köpekler için üretilen Proplan mamalar anne sütü örnek alınarak üretilmiştir. Özellikle yavru köpeklerin midesi küçük olduğu için sık sık acıkırlar ve bu sebeple düzenli öğünlerle birlikte verilen Proplan mamaları köpekler için yüksek oranda besleyicilik sağlayarak sağlıklı beslenmelerini destekler.

Genel olarak yavru köpekler için yüksek kaliteli içerikleri bulunan Proplan ürünleri hayvansal yağ kaynaklarına sahiptir ve bağırsak sağlığı ile bağışıklık sistemine destek olacak içerikleri kapsayan mamalar gönül rahatlığıyla tüketilebilmektedir. Yavru köpeklerin yaşamının ilk zamanlarında sağlıklı beslenmesi geri kalan hayatını önemli derecede etkiler bununla beraber Proplan ürünleri köpeklerin bu dönemde destek duyduğu tüm mama takviyelerini desteklerken kaliteli protein içerikleri kas gelişimini destekler ve hareketli olan yavrulara enerji sağlayarak ihtiyaç duyduğu besinleri sağlar.

Proplan Yavru Köpek MamasıNasıl Seçilir?

Proplan yavru köpek mamalarının seçimi konusunda köpeklerin gelişimi açısından önemlidir. Yavru köpeklerin beslenme şekilleri küçük ırk, orta ve büyük ırk köpek cinslerine göre farklılık gösterir. Anne sütü ile beslenen köpekler hızlı bir şekilde gelişimlerine devam ederler ve yavru köpeklerin gelişimleri tamamlandığı zaman daha güçlü dişlere, kaslara ve kemiklere sahip olabilmesi için iyi mama ve iyi bir beslenme programının yapılması gerekilir. Proplan yavru köpek mamasıçeşitli içeriklerle hazırlanmıştır. Yavru köpekler için mama seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler,

 • Mama seçimlerine bakıldığı zaman besin değeri yüksek olan her Proplan mama çeşidi seçilebilir. Piyasada bulunan güncel köpek mamaları farklı lezzetlerde üretilmiştir.
   
 • Besin değerleri yüksek olan Proplan mamaları ile birlikte köpek sahipleri somonlu, tavuklu ve daha birçok lezzette bulunan mama içeriklerini seçebilirler.
   
 • Köpeklerde mama seçiminde en önemli olan konu ırkı olmaktadır. Bu sebeple köpeklerin ırkına göre en uygun mama içeriği tercih edilebilir.
   
 • Yavru köpeklerin tükettikleri günlük mama miktarı da gelişimleri açısından yeterli seviyede olmalıdır bu ve verilecek mama içerikleri de yavruların boyutuna, küçük veya büyük ırk olmasına göre değişebilmektedir.
   
 • Öğün sıklıklarının ne şekilde ayarlanacağı bilinmiyorsa bu noktada ambalajlarda görülen mama miktarına veya veteriner tavsiyesine göre mama içerikleri verilebilir.

Proplan Yavru Köpek MamasıNasıl Saklanır?

Proplan yavru köpek maması nasıl saklanır konusunda köpeklerin mamasını mutlaka serin ve kuru yerlerde saklanması gerekir. Mamaların her zaman taze olması açısından hava ile temasının az olması gerekir bu sebeple mutlaka her kullanımda mama paketlerinin ağzını kapatarak muhafaza etmek gerekir. Mamaları kendi ambalajlarında muhafaza edebilir veya cam kaplar, koku yapmayan plastik kaplar içerisinde saklanabilir. İnsan gıdalarıyla karışmayacak bir dolapta, kuru ve serin olan evin her noktasında Proplan yavru köpek mamaları muhafaza edilebilmektedir.

Köpeklerin mamalarını açtıktan sonraki aşamada hava almaması için kilitli olan poşetler içerisinde saklayabilirsiniz. Bunun dışında Proplan markası tüm köpek ve kedi mamalarının ambalajlarını üretirken tamamen köpeklerin mamasını saklaması açısından desteklemiştir. Bununla birlikte mamalar kendi ambalajları içerisinde rahatlıkla tazeliğini korur ve her öğünde besleyicilik sağlamaya devam eder. Yaş mamaların saklanması için de buzdolabı tercih edilebilmektedir. Bunun dışında yaş mamaları açıldıktan sonra 7 gün içerisinde tüketilmesi gerekir.