Royal Canin Kedi Maması

Royal Canin Kedi Maması

İçerikleri yöresel ürünlerle beraber lezzetli ve tamamen doyurucu mamaları ile pet sektöründe lider mama üreticilerinden biridir. Royal Canin olarak kedi maması bileşenleri eşiz beslenme çözümlerine ve besin ögelerine öncelikli bir yaklaşım benimser. Tamamen kedilerin ırkı, yaşı, yaşam tarzları ve hassasiyetleri ile sağlık durumları göz önüne alınarak bir beslenme profili çıkartılmıştır. Kedilerin ihtiyaç duyduğu enerjiyi her gün doğru miktarda ve formatta, hassas seviyelerde sağlanmaktadır.

Protein, karbonhidratlar ve yağ içerikleri ile birlikte enerji temini, vücut gelişimi ve bakımı sağlar, yaşam boyu destek sağlarken özel bakımlarına ayrı şekilde mamalar üretilmiştir. Eksiksiz düzeyde bulunan içerikleri ile beraber tüm kedilerin sağlıklı fiziksel gelişimleri ve bakım için beslenme gereksinimleri karşılanır. Yavru kedi mamaları , yetişkin ve yaşlılık dönemlerine üretilen özel besinlerle beraber amino asitler, mineraller, vitaminler ve yağ asitleri desteklenir. Royal Canin markası genel olarak kendini mamalarıyla kanıtlamış bir markadır ve Royal Canin kedi mamaları ile birlikte ürünler birçok kedi sevdalısının kalplerini kazanmış durumdalar.

Royal Canin kedi maması içerikleri 0-12 ay aralığında olan kediler için yavru kedi mamalarını formüle etmiştir. Yetişkin kediler için ayrı ve yaşlı kediler için tamamen ayrı mamalarını formüle etmiştir. Kısırlaştırılmış kediler için de Royal Canin kısırlaştırılmış mamalar farklı lezzetlerde üretilmiştir. Royal Canin mamaları aynı zamanda çeşitli hayvansal et içerikleri ile birlikte tüm kedi sahiplerinin önerisinde olan bir mamadır. Royal Canin kedi ve köpek mamaları evcil hayvanların beslenmesi için detaylı formüller sağlar. Onların her türlü ihtiyaçlarına cevap veren bu marka ürünleri birçok özel seçenekleri ile tüm kedileri mutlu etmektedir.

Royal Canin Kedi Maması Özellikleri

Royal Canin kedi mamaları ürün seçkisinde kilolu olan İran kedilerinden yaşlı ve hassas ciltli kediler ve hamile kedilerden küçük kedi cinslerine kadar her cins, kilo ve özellikteki canlılara uygun şekilde mama içeriklerini düzenler. Kedilerin sağlıklı büyümeleri açısından düzenli olarak uygun vitamin, mineral ve besin kaynaklarını tüketmeleri büyük öne taşır. Yavru kediler, yetişkin kediler, yaşlı kediler, hamile olan kediler ve benzeri özel durumlara sahip olan kediler için de benzer durumlar söz konusudur. İşte bu noktada ürünlerini taze ve doğal içeriklerle hazırlayan Royal Canin kedi mamaları içerikleri ile birlikte veteriner önerisi olan mamalardır.

Royal Canin kedi maması özellikleri bakıldığı zaman,
 

 • Royal Canin kedi mamaları içeriğindeki özel bitkisel ve mineral kaynaklı olan gıda maddeleri ile kedilerin sindirimini önemli derecede düzenler. Ürünler içermiş oldukları özel tatlar sayesinde kedilerin keyifle tüketmelerini mümkün kılar.
   
 • Mamalar genel olarak kedilerin bağırsak florasını dengeler ve özellikle kısırlaştırarak enerji ihtiyaçları düşen kedilere gerekli olan besinleri sağlayan seçenekleri bulabilirsiniz.
   
 • Kilo alma problemi olan kediler için alternatifler bulunur ve ürünler kedilerin genel bağışıklık sistemlerine, bağışıklık sistemlerine ve deri kaliteleri ile tüylerin parlaklığına destek sağlar.
   
 • Royal Canin kedi mamaları kedilerin doğal bağışıklık sistemlerini geliştirirken yavru kedilerin de sağlıklı büyümelerine olanak tanıyan çeşitli formüllerle sunulmaktadır.
   
 • Ürünlerin içeriğinde kalsiyum, çinko, fosfor gibi minerallerle A, D E gibi vitaminler bulunur ve özellikle cilt problemlerine eğilimli olan kediler için de mama içerikleri hazırlanmıştır.

Royal Canin Kedi Maması İçeriğinde Ne Var?

İçerikleri hindili, kuzu etli, tavuk eti ve benzeri olan protein kaynaklarını, sağlıklı yağları, antioksidanlar, balık aroması ve çeşitli besin içerikleriyle beraber sağlıkla gelişen kedilere hitap eden mamaları sağlamaktadır. Kedilere maksimum oranda sağlanan mama içerikleri ile birlikte kedilerin sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri adına kaliteli ve doğru kuru mama ile beslemeleri gerekir. Royal Canin kedi maması çeşitleri onların tüm ihtiyaçlarına karşılık vererek üretimle özelleştirilmiş standartlar sağlayan marka olarak önerilmektedir.

Royal Canin kedi maması içerikleri ve çeşitleri ile beraber kedilerin tüm beslenme ihtiyaçları karşılanacak ürünleri bulunuyor. Tamamen kedilerin yaşlarına, sağlık durumlarına göre özelleşen mamalarda daha yenilikçi bakış açıları ortaya koyarak Royal Canin markası ırka ve boyuta özel beslenme için farklılaştırılan formüller sunmaya başlamıştır. Bu sebeple tamamen kedi ırklarının çenelerine uygun içerikleri ırkların genetik yatkınlığa sahip oldukları açısından hem mama tanelerini hem de içeriklerini hazırlamıştır.

Royal Canin kedi mamaları sağlık sorunlarını engellemek için hazırlanan mamaları piyasaya sürmüştür. Sağlıklı mama içerikleri ile birlikte Royal Canin ürünleri geniş yelpazesinde sunmaktadır. Temel olan kedilerin sağlıklı ve konforlu olarak beslenebilmesi adına ürün içerikleri desteklenmektedir. %90 oranında sindirilebilirlik oranına sahip olan protein içerikleri sindirimi desteklemenin yanı sıra kedilerin sağlıklı bir şekilde gelişimini destekler. Çeşitli vitaminlerle beraber kedilerin büyümesini destekleyecek oranda özel liflerle zenginleştirilen formül, sağlıklı gelişim için gerekenleri bir araya getirmektedir.

Royal Canin Kedi Maması Nasıl Seçilir?

Seçimleri kedilerin daha sağlıklı beslenmesi adına özel şekilde üretilmiştir. Kedilerin sağlıklı ve mutlu bir hayat sürebilmeleri için iyi bir mama ve iyi bir beslenme düzenine ihtiyaçları vardır. Kedilerin ağzına özel bir mama seçimi de kedilerin her daim düzenli beslenmesini destekler. Kedileri için en iyi mamayı seçerken akılda tutulması gereken birkaç farklı nokta bulunur. Öncelikle belirli beslenme ihtiyaçlarının karşılandığından emin olmak için kedilerin yaşı, besin ihtiyaçları, sunum seçenekleri, cinsiyeti ve kısırlık durumu ile dengeli besin değerleri konusunda dikkat edilmelidir.

Royal Canin yavru kedi maması

Royal Canin kedi maması nasıl seçilir konusunda,
 

 • Kedi maması tercihlerinin ilk adımı olarak dikkat edilmesi gereken konu kedilerin yaşıdır ve burada yavru kediler için ayrı, yetişkin kediler için ayrı ve yaşlı kediler için ayrı mama tercihleri gerekiyor.
   
 • Kedilerin yaşı dışında kedilerin aktif olduğu ve kilosu da önemlidir. Eğer kediler hareket etmeyi sevmiyorsa ve kiloluysa bu noktada daha yüksek protein ve daha az karbonhidrat oranı tercih edilebilir.
   
 • Kedilerin cinsiyeti ve kısırlaştırılması ise mama tercihinde dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Kediler kısırlaştırılma ameliyatı sonrasında beslenme alışkanlıkları değişebilir bu sebeple kısırlaştırılmış kedi mamaları tercih edilmelidir.
   
 • Kedilerin cinsine uygun mama ihtiyaçları farklılık gösterir ve bu ihtiyaçlar arasından en önemli olan faktör tüy uzunluğudur ve uzun tüylü kedilerde sindirim sisteminde problem oluşabilir. Bunun önüne geçmek için Royal Canin mamalar farklılaşabilir.

Royal Canin Kedi Maması Nasıl Saklanır?

Saklanması konusunda en iyi mama alınsa dahi tazeliğini korumak önemlidir. Kedi mamalarının bayatlamaması için kedi mamasının saklama koşullarının iyi olması tazelik, koku ve tadını büyük ölçüde korur. Uygun şekilde saklandığı sürece mamalarda bakteri oluşumu engellenir. Kuru ve yaş mamaların saklanma şekli açıldıktan sonrasında tüketilme süresi birbirinden farklı olmaktadır. Özellikle yaş mamaları 7 gün içerisinde tüketilmesi gerekirken kuru mamalar daha uzun ömürlüdür ve saklama koşulları da tamamen farklıdır.

Mamaların saklanmasında mutlaka serin ve kuru alanlar olmalıdır. Sıcak ve nemli ortamlarda hiçbir mama muhafaza edilmemelidir. Bununla beraber mamalar evlerdeki kilerde veya insan gıdaları ile karışmayacak bir dolapta kuru ve serin olan evin her yerinde saklanabilir.