Royal Canin Köpek Maması

Royal Canin Köpek Maması

İçerikleri, köpeklerin hayatını devam ettirebilmesi için kaliteli şekilde üretilmiştir. Tamamen lezzetli ve güvenilir olan Royal Canin köpek mamaları tamamen evcil hayvanların sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için gerekli olan tüm beslenme ihtiyaçlarını karşılar. Kuru mamalar, konserve mamalar olmak üzere farklı kategoriler kapsamında satılan bu ürünler farklı kilogramlarda üretilmiştir. Yavru köpek mamaları, yetişkin ve yaşlı köpek mamaları olarak üretilen bu mamalar özellikle gelişme çağındaki ve yetişkin köpekler için sık sık mama tüketmek isteyebilirler.

Royal Canin yavru köpek maması alternatifleri ile beraber benzer kilo kapasitelerine sahiptir. Satın alınan köpek mamaları uzun süre kullanılabilir ve mama içerikleri küçük ırk, orta ve büyük ırk olarak satılmaktadır. Küçük ırklara özel olarak üretilen Royal Canin küçük ırk köpek mamaları çeşitleri enerjisi yüksek olan evcil hayvanlara özel şekilde üretilmiştir. Özellikle sindirim ve bağışıklık sistemleri göz önünde bulundurularak protein, demir, bakır ve iyot bakımından zengin içeriklerini de tüm köpeklerin tüketimine sağlamıştır.

Royal Canin köpek mamaları olarak bulunan konserve mamaları hayvanlar için leziz bir alternatif sağlayarak tüm köpeklerin bağışıklık sistemlerini kuvvetlendirir. Bağırsak sistemlerinin de dengeli olmasını sağlayan Royal Canin köpek maması içerikleri sayesinde tüm evcil hayvanlar hastalıklardan korunabilir. Farklı tatlara sahip olan Royal Canin köpek mamaları markaları farklı tatlara sahiptir ve bu lezzetler ürünlerin içerikleri sonucunda elde edilebilmektedir. Kuzu etli, tavuk etli gibi farklı et içerikleri ile protein bakımından zengin olan ürünler hayvanların gelişimine katkı sağlar.

Royal Canin Köpek Maması Özellikleri

Royal Canin köpek maması özelliklerine bakıldığı zaman tamamen doğal içerikleri üretmesi ve aynı zamanda farklı aroma çeşitlerinin olması da mamaların en sevilen özellikleri arasında yar almaktadır. Zengin ve faydalı içerikler köpeklerin sindirim ve bağışıklığını destekler aynı zaman cilt sağlıklarını da önemli derecede korur. Royal Canin mama çeşitleri köpeklerin tüylerinin dökülmesini engeller ve daha parlak ve sağlıklı gözükmelerini sağlarken proteinlerle beraber vitamin ve antioksidan da içeren mama olarak köpeklerin kas sistemlerinin kuvvetlenmesine katkıda bulunur.

Royal Canin köpek maması özellikleri bakıldığında,

 • Royal Canin mama içerikleri genel olarak zengindir bunun yanı sıra Royal Canin alerjik köpek maması sayesinde evcil hayvanların dışkı kalitesi dengede tutulur.
   
 • Royal Canin kuru mamalarının tanelerinin özel formülüne bakıldığı zaman farklı ırklara göre üretilen mama taneleri tamamen hayvanların ağız yapısına uygundur. Mama içeriğindeki formüllerde yüksek vitamin ve mineral kaynakları ile üretilmiştir.
   
 • Hayvanların genel olarak daha sağlıklı bir hayat sürebilmeleri için özel şekilde üretilen mamalar dengeli içeriklere sahiptir. Bu sayede hayvanların beslenme rutinleri kilo almadan ve bağışıklık sistemleri korunarak devam ettirilebilir.

Royal Canin Köpek Maması Çeşitleri

Çeşitlerine bakıldığı zaman oldukça fazla çeşitleri bulunur. Tüm Royal Canin mama seçenekleri köpeklerin gün içerisinde yüksek besin kaynakları ile beslenmesini sağlar ve köpeklerin sindirimi ve bağışıklığını desteklerken aynı zamanda cilt sağlıklarını da korur. Royal Canin köpek mamaları çeşitleri ile beraber yaş ırk ve diğer özelliklere göre mama seçimi yapılabilir. Ürün çeşitleri arasında kuzu ve tavuk dışında somon, biftek, et, dana, tahıl içermeyen, ciğer, hindi, meyve gibi farklı lezzetler de bulunmaktadır. Özellikle Royal Canin balık içerikleri de karbonhidrat, yağ ve Omega yağ asitleri hayvanların sağlıklarını korur.

Royal Canin tüm köpeklerin lezzetli, kaliteli bir hayat sürebilmeleri için çok sayıda faydaya sahiptir.Beslenme rutinlerinin korunması kilo almadan bağışıklık sistemlerine olumlu etki eder bu sayede devam ettirilebilir. Royal Canin köpek maması çeşitlerine bakıldığı zaman mamaların yağ ve karbonhidrat seviyeleri dengelidir bu sebeple kiloları her tüketimde korunabilir. Royal Canin hassas deri köpek mamaları ideal oranda fosfor içeriklerine sahiptir ve fosfor içeriği tüm köpeklerin böbrek gelişimleri ve fonksiyonları açısından oldukça önemlidir.

Royal Canin köpek maması yaş mamalarda bol miktarda kalsiyum içerir ve kalsiyum kemik, diş ve çene sistemleri için oldukça önemlidir ve bazı mamalar protein bakımından oldukça zengindir. Bu tarz ürünler evcil hayvanların güçlü b ir kas yapısına sahip olmasına yardımcı olabilir gelişme çağında hayvanlarda ise yavru köpekler için diş oluşumunu destekler. Royal Canin köpek mamaları çeşitli standartlarıyla beraber birçok köpek sahiplerinin dikkatini çeker ve bununla beraber doğal savunma mekanizmasına sahip olmalarına yardımcı olabilir.

Royal Canin Köpek Maması Nasıl Seçilir?

Nasıl seçilir konusunda faklı mama içerikleri arasından seçim yapılabilir. Lezzetli ve sağlıklı olan Royal Canin köpek mamaları hayvanların ideal kilolarını korur, ayrıca kolay çiğnenebilecek taneleri bulunur ve Royal Canin köpek maması birçok veterinerler tarafından önerilir. Royal Canin köpek maması seçimlerinde köpeklerin yaşı, özel hassasiyetleri, ağız lezzetlerine göre köpek mamaları seçilebilmektedir. Ürünler hayvanların ideal kilolarını korur ve üstelik kolay çiğnenebilecek taneleri de bulunur. Royal Canin köpek maması nasıl seçilir konusunda,

 • Royal Canin köpek mamaları çeşitleri farklı kilogramlarda üretilmiştir ve kuru ve yaş olarak çeşitleri ayrılabilir bu sebeple mamalar tercih edilebilir.
   
 • Ürünler genel olarak hayvanların ideal kilolarını korur ve üstelik kolay çiğnenebilecek taneleri de bulunur.
   
 • Royal Canin köpek mamaları seçimlerinde köpeklerin yaşına, cinsine, hareketliliğine ve buna benzer özelliklere dikkat edilmelidir. Eğer hangi mama konusunda kararsızlık yaşanıyorsa bu noktada profesyonel bir destek alınabilir.
   
 • Kedilerde olduğu gibi köpeklerde 1 yaşına kadar yavrudur ve bu dönemde vitamin ve mineral yönünden zengin olan yavru köpek maması alınmalıdır ve 1 yaşını geçen köpekler için yetişkin mamaları tercih edilebilir.

Royal Canin Köpek Maması Nasıl Saklanır?

Saklanma yöntemi mama paketlerinin açıldıktan sonraki tazeliğini korumak açısından önemlidir. Bu konuda gösterilen özen aynı zamanda mamaların iştah açıcı olan kokusunu korur. Bununla beraber kuru mama ve yaş mama saklama koşullarına uymak durumunda mamaları daha verimli bir şekilde kullanmak mümkün olur. Kuru mamalar mutlaka güneş görmeyen ve mümkün olduğunca serin bir yerde saklanması gerekir. Eğer kuru mamalar sıcakta kalışa lezzet ve vitamin kayıplarına uğrar.

Kuru mamaların sıcak ortamda beklemesi aynı zamanda mamada oksitlenme sonucunda zararlı toksik bileşenlerin ortaya çıkmasına neden olur. Paket halinde alınan kuru mamalar kendi köpek maması ambalajlarında muhafaza edilebilir. Çünkü Royal Canin mama ambalajları tazeliği koruması açısından özel şekilde üretilmiştir. Bunun dışında ambalaj içerisinden alınan mama miktarı sonrasında hemen ağzını düzgün bir şekilde kapatarak saklamaya kuru ve serin yerlerde saklanmaya devam edilebilir. Koku yapmayan plastiklerde veya cam kavanoz gibi materyaller içerisinde Royal Canin köpek mamaları saklanabilir.

Kuru mama buzdolabında saklanır mı konusunda saklanması önerilmez. Royal Canin yavru köpek maması saklanması genel olarak bakıldığı zaman açıldıktan sonra yaş mamaların buzdolabında saklanması önerilir. Köpekler için en iyi mamalar alınsa dahi mamaların tazeliğini ve kalitesi korunmadığı sürece bunların bir önemi olmaz bu sebeple köpek mamalarının bayatlamaması için saklanma koşullarının iyi olması tazeliği, kokusunu ve tadını büyük ölçüde korur.