Royal Canin Yavru Kedi Maması

Royal Canin Yavru Kedi Maması

Tüm kedilerin yaşamı boyunca desteklemek amacıyla belirli ihtiyaçları göz önüne alınarak özel şekilde formüle edilmiştir. Özellikle kedilerin yaşam evreleri ve yaşam tazı boyunca değişiklikler yaşadığından dolayı beslenme programı da değişmemeli ve içerisinde bulunduğu döneme uygun hale getirilmelidir. Royal Canin bu noktada tüm yavru kedilerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlamış olduğu kedi mamalarının ihtiyaçlarına özel şekilde hazırlanmış besinleri ile birlikte daha uzun ve daha sağlıklı bir hayat yaşamalarını destekliyor.

Royal Canin ürünleri yavru kedilerin ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanmış olan beslenme ile beraber tüm yavru kedilerin daha uzun ve daha sağlıklı bir hayatı paylaşmalarına yardımcı olunmaktadır. Royal Canin mamalar ürünlerinin yavru kedi maması çeşitleri tam ve dengeli formüllerle beraber temel içerik olarak özenle seçilen gerçek tavuk eti, somon eti gibi kaliteli protein kaynakları ile beraber formüle edilmiştir. İhtiyaçlara yönelik doğru bir besin alımı ve mükemmel gıda sindirimi sağlamak açısından dikkatle seçilmektedir. Tüm içerikler özenle ve dikkatlice belirlenen tedarikçilerden temin edilir.

Kalite standartlarını destekleyerek son derece sıkı bir denetime tabi tutar ve tüm yavru köpeklerin farklı yaşam evrelerindeki ve yaşam tarzı ihtiyaçlarını karşılayabilmek üzere tam ve dengeli olarak standart gerekliliklerinin çok ötesine ulaşacak çeşitli düzeylerde vitamin, mineral ve işlevsel besinleri içerecek şekilde özel formüle edilmiştir. Üstelik temel içerik olarak özenle seçilen yüksek kaliteli protein kaynağı olarak gerçek tavuk eti, somon eti gibi içeriklerde birincil olarak seçilmiştir.

Royal Canin Yavru Kedi Maması Özellikleri
 

Özelliklerine genel olarak bakıldığı zaman tüm kedilerin büyümelerini destekleyerek çeşitli vitamin ve minerallerle desteklenmiştir. Genel olarak en iyi yavru kedi mamaları olarak bilinen Royal Canin içerikleri kedilerin en çok sevdiği ve sağlığını en iyi şekilde destekleyen ürünler oluşturmaktadır. Yavru kedilerin yaşı, eşlik eden sağlık sorunları, cinsi ve boyutları değerlendirerek birçok Royal Canin yavru kedi mamaları üretilmiştir.

Böylece kedileriniz için yaşına ve cinsine uygun olan yavru kedi mamaları tercih edilebilir. Royal Canin yavru kedi maması özellikleri bakıldığı zaman,

 • Yavru kedilerin dengeli beslenebilmesi için özel olarak ayarlanan Royal Canin içerikleri kuru, yaş veya ödül maması olarak üretilmiştir böylece tüm yavru kediler için en uygun ve en hesaplı seçenekler bulunabilir.
   
 • Dengeli beslenebilme, kedilerin sizinle birlikte sağlıklı yaşaması açısından önemlidir ve bununla beraber Royal Canin mamaları bu gereklilikleri göz önüne alarak sağlıklı içerikleri birleştirmiştir.
   
 • Tüm yavru kedilerin ırka özel ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanmış olan bu mamalar hızlı bir şekilde büyüyen kediler için vitamin ihtiyaçlarını karşılar.
   
 • Yavru kedilerin tüketebilme potansiyeline göre mamaları üretilen Royal Canin içerikleri ile özellikle cildi ve tüyleri hassas olan kedilerin dengeli beslenebilmesi açısından bu detaylar öne taşır.
   
 • Kedilerin tercih edebilecekleri farklı birçok lezzette bulunan bu mamalar tam olarak yavru kedilerin sevecekleri gıdalarla destekler ve aynı zamanda büyüme sürecinde olumlu şekilde destek sağlanabilmektedir.

Royal Canin Yavru Kedi MamasıÇeşitleri

Çeşitleri bakıldığı zaman her kedinin ihtiyaçlarına hitap edecek şekillerde özel olarak hazırlanmıştır. Yavru, yetişkin, yaşlı gibi farklı yaşlarda bulunan kedilerin tamamen farklı ihtiyaçları bulunur. Bu noktada yavru kedilerin tüketimi için hazırlanan bu mamalar tüm küçük kedilerin besinsel ihtiyaçlarını karşılayarak yüksek oranda protein ve yüksek oranda mineral, vitamin takviyeleri ile desteklenmiştir. Aynı zamanda yavru kedilerin ihtiyaçlarına göre ve ırkına göre mama çeşitleri bulunuyor.

Tüm yavru kedilerin ihtiyaçlarına göre uygun seçeneklerin bulunduğu Royal Canin kedi maması çeşitleri ile beraber dana eti, tavuk eti, ton balığı gibi ve balık içerikleriyle beraber farklı mama alternatifleri bulunmaktadır. Kedilerin genel olarak sevebileceği ürünler ve içeriklerle sağlanan yavru kedi mamaları ırk özelliklerine göre seçilebilir. Yavru kedilerin koruyucu sistemlerinin gelişimlerini destekleyecek ve onların doğru bir şekilde büyüme ve gelişim açısından ihtiyaç duydukları besinsel ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak geliştirilen kedi mamaları bulunur.

Gerçek hayvansal etlerden gelen yüksek oranda et içerikleri protein zengini içeriklerdir. Yüksek lezzet ve sindirim oranına sahip olan yavru kedi mamaları genel olarak besleyicidir. Anne sütünde yer alan ve beyin, görme gibi fonksiyonlarının gelişimine katkı sağlayan asit maddeler ile beraber yavru kedilerin bağışıklık sistemini mükemmel şekilde destekler. Yavru kedi maması büyüme ve gelişimlerini en iyi şekilde desteklemek için yavruların ihtiyaç duydukları tüm besinleri dengeli bir şekilde sağlar. Kuru yavru mamaları idrar yolları fonksiyonlarının gelişimini sağlarken konserve mamaları da yüksek oranda besleyicilik ve leziz bir mama olarak sunulmaktadır.

Royal Canin Yavru Kedi Maması Nasıl Seçilir?

Royal Canin yavru kedi mamalarının seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken ırk özellikleridir. Bununla beraber kediler için en iyi mama içerikleri seçerken bilinmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle belirli olan beslenme ihtiyaçlarının karşılandığından emin olmak için protein ve vitamin oranlarına dikkat edilmelidir. Bununla beraber yavru kedi mama kategorisinde yer alan tüm Royal Canin mamaları tercih edilebilir. Kedilere mama seçilirken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da kedilerin ne kadar aktif olduğu ve kilo durumudur.

Royal Canin yavru kedi maması nasıl seçilir konusunda,
 

 • Royal Canin yavru kedi mamaları içerikleri genel olarak farklıdır bununla beraber kedilerin ağız lezzetine göre mama seçenekleri tercih edilebilir.
   
 • Kedilere mama seçimlerine dikkat edilirken kedilerin ne kadar aktif olduğu da önemlidir. Kilo durumu da kedilerin beslenmesinde dikkat etmesi gereken faktörlerdendir. Bunun dışında Royal Canin mamalar daha az karbonhidrat oranlı olan mamalar tercih edilebilir.
   
 • Kedinize mama seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da kedilerin ne kadar aktif olduğu ve kilosudur. Eğer kediler hareket etmeyi pek sevmiyorsa bu nedenle kilosu fazlaysa ona uygun bir mama seçilmelidir.
   
 • Kedilerin cinsine göre besinsel ihtiyaçları tamamen farklılık gösterir ve bu ihtiyaçları arasından en önemli olan faktör tüy uzunluğudur. Kediler tüylerini temizlerken tüy yumaklarını yutabilir ve bu durum onların sindirim sisteminde problemler oluşturabilmektedir ve bunların önüne geçmek adına tüylü kediler için farklı mama içerikleri tercih edilebilir.

Royal Canin Yavru Kedi MamasıNasıl Saklanır?

Çeşitlerinin saklanması, mamaların tazeliğini koruması açısından önemlidir. Son ana kadar mamaların tazeliğini koruması açısından mama ambalajlarında belirtilen saklama koşullarına uyulmalıdır. Bunun dışında Royal Canin yavru kedi mamalarının saklanmasında mutlaka serin ve kuru olan yerlerin tercih edilmesi gerekir. Aksi takdirde uzun süre beklemiş veya bayatlamış mamaların yavru kedilere verilmesi sorun yaratabilir ve sağlıklarını olumsuz olarak etkiler.

Kedi mamalarının bozulmamasında veya bayatlamamasındaki en önemli faktör muhafaza edildiği alanlardır. Mutlaka kuru ve serin alanlarda mamaların muhafaza edilmesi gerekir. Yaş mamalar ise buzdolabında saklanabilir ve kedilerin tüketiminde hafif ısıtılarak mamalar rahatlıkla verilebilir. Bayatlayan, kuruyan veya küflenen mamaların kesinlikle yavru kedilere verilmemesi gerekmektedir.