Royal Canin Yavru Köpek Maması

Royal Canin Yavru Köpek MamasıÖzellikleri


Royal Canin mamaları 1967 senesinden beri tüm kedi ve köpekler için üretilmiş bir markadır ve yüksek oranda besleyicilik sağlayarak önerilmektedir. Royal Canin olarak kedi ve köpeklerin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanmaktadır. Bunun yanı sıra hayvanların uzun ve sağlıklı bir yaşama sahip olabilmelerine yardımcı olmak açısından hassas ve ihtiyaçlara yönelik bir beslenme formülleri oluşturulur. İnsanlara özgü beslenme eğilimleri veya hayvan sahiplerinin tercihleri odaklı değildir ve senelere uzanan gözlemleme ve bilimsel araştırmalarla kedi ve köpeklerin ihtiyaçlarına uygun beslenme çözümleri geliştirilir.

Tamamen hayvanlara özgü olan beslenme yaklaşımı ile birlikte tamamen ihtiyaçlara uygun sağlıklı beslenme çözümleri geliştirilmektedir. Royal Canin yavru köpek maması 50 seneyi aşkın bir süredir hayvan sağlığı uzmanları ve veteriner hekimlerle beraber beslenmenin hayvanların sağlığı açısından yaşamsal önemleri araştırılarak besin değerleri dengelenmiştir. Sahip olunan bilimsem bilgi ile beraber tüm yavru köpeklerin olumlu yönde geliştirilmesi ve büyümelerini dengelemek amacıyla özel beslenme sağlanmaktadır.

Royal Canin yavru köpek maması çeşitleri ve tüm Royal Canin mamalar beslenme ihtiyaçları konusunda sadece kediler için değil tüm köpekler içinde çeşitli mamalar üretilmektedir. Köpeklerin en önemli yaşam bölümünde olan yavruluk dönemi tüm köpekler için özel seçeneklerle desteklenmiştir. Yaşlarına göre ve kullanım amaçlarına göre yavru köpek mamaları tüm dostlar için üretilmiştir ve köpeklerin doğal bağışıklık sistemleri geliştirilirken sağlıklı büyümelerine de olanak tanır. Köpeklerin yaşına durumların uygun şekilde bulunan çok sayıda mama seçenekleri arasında yer alan yavru köpek mamaları vitamin ve minerallerle desteklenen mamalar, köpeklerin sağlıklı şekilde yetişkinlik ve yaşlılık geçirmesini destekler.

Royal Canin yavru köpek maması genel olarak bakıldığı zaman oldukça yüksek kalitede besinlerle hazırlanarak vitamin ve minerallerle desteklenmiştir. Böylece yavru köpeklerin gelişimi sağlanırken yüksek kalitede bulunan besinler olan vitamin ve minerallerle desteklenen mamalar köpeklerin gözlerine, bağırsaklarına, kas ve kemik yapısına büyük bir fayda sağlamaktadır. Üst segment mamalardan oluşan Royal Canin ürünleri içerik açısından protein, nişasta, tahıl ve lif kaynakları ile onlara önemli miktarda enerji sağlar. Royal Canin yavru köpek maması özellikleri bakıldığı zaman,

 • Royal Canin yavru köpek mamalarının birçok yararı bulunur ve ürün içeriklerinde yer alan kalsiyum, çinko, fosfor gibi minerallerle beraber A, D ve E gibi vitaminler bulunur.
   
 • Cilt problemlerine eğilimli olan köpekler için de alerjen kaynaklarının sınırlandığı ürünler bulunuyor.
   
 • Mamalar içerisinde kullanılan proteinler yüksek oranda sindirilebilir özellikte bulunur ve özellikle kuru mamalar hijyenik ve pratik kullanımları ile ön plana çıkar.
   
 • Yaş mama içerikleri iştahsız olan köpekler için ideal kullanımlıdır. Her yaş köpekler için çok sayıda ürün sağlayan Royal Canin içerikleri, somon, hindi, kuzu eti ve benzeri olan protein kaynakları ile beraber değerli yağlar, antioksidan, balık aroması, nişasta gibi gıdalarla oldukça lezzetli mamalar geliştirilmiştir.
   
 • Yavru köpeklerin gelişimlerine göre sağlanan besinler tamamen uzmanlar tarafından özenle hazırlanmıştır bu sebeple köpeklerin ihtiyaçlarına en uygun alternatifleri tespit ederek ürünlerin kullanım talimatlarına uygun şekilde muhafaza edilebilir.

Royal Canin Yavru Köpek Mamasıİçeriğinde Ne Var?

Royal Canin yavru köpek maması içeriğine genel olarak bakıldığı zaman çok sayıda ürün sağlayan mamalar somonlu, hindili, kuzu etli ve benzeri olan protein kaynakları ile favori mamalardan olan tavuk etleri, tüm yavru köpekler için gerekli vitamin ve minerallerle formüle edilmiştir. Bu sebeple daha mutlu, sağlıklı ve gelişen köpekler için geliştirilen bu mamalarla maksimum oranda fayda sağlanabilmektedir. Ortalama üzerinde protein içeren Royal Canin içerikleri, sağlıklı sindirim için canlı probiyotikler içerir ve lezzetli formülü de köpeklerin çok seveceği içeriklidir.
 

Royal Canin yavru köpek maması içerikleri genel olarak kullanıcılar tarafından beğenilmekte ve tercih edilen bir marka olarak öne çıkmaktadır. Royal Canin yavru köpek mamalarına genel olarak bakıldığı zaman büyüyen yavrular için ideal ve kontrollü kalsiyum oranını barındırır. Extra vitamin desteği sayesinde tüm yavru köpek mamaları tüm köpeklerin seveceği içerikleri destekler ve hem veteriner hem de profesyonel yetiştiriciler tarafından en sık bahsedilen yavru köpek mamasıdır ve gelişmiş bilişsel sağlık için omega yağları da içerir.

Royal Canin kullanıcıları tarafından sıklıkla önerilen bu mamalar tüm yavru köpeklerin kemik gelişimini destekler ve sağlıklı eklemler için vitamin ve mineral takviyeleri bulunur. En beğenilen yavru köpek mamaları olarak tüm tariflerde doğal yağ asidi takviyeleri bulunur ve tüm köpeklerin tercih edebileceği bir marka olarak lezzet katan tarifleri pet sektöründe lider firmalardan biridir. Köpeklerin özel ihtiyaçlarına göre üretilen Royal Canin yavru köpek mama formülleri lezzetli, besleyici ve sağlıklı bir köpek maması markasıdır.

Royal Canin Yavru Köpek MamasıNasıl Seçilir?

Royal Canin yavru köpek maması seçimlerinde birçok farklı çeşidi bulunan bu mamalar yavru kedilere özel şekilde üretilir. Köpek mamalarının tercih edilmesinde hem lezzet açısından tercih edilmesi hem de köpeklerin özel ihtiyaçlarına göre üretilen bu mamalar farklı özelliklere göre seçilebilir. İlk kez köpek mamaları alınacaksa dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Kendinize veya ailenize yiyecek seçerken ne kadar özen gösteriyorsanız köpeğiniz için de hassas davranılması gerekilir. Royal Canin yavru köpek maması nasıl seçilir konusunda,

 • Köpek maması seçimleri sırasında yavru köpekler için tercih edilen mamalar köpeklerin cinsine, yaş, hareketlilik ve buna benzer özelliklerine dikkat edilmesi gerekilir.
   
 • Hangi mamanın alınacağı konusunda kararsızlık yaşanıyorsa bu noktada profesyonel bir destek alınması gerekir ve alınan mamalarında lezzet açısından köpeklerin beğenisine sunulmalıdır.
   
 • Alınan mamalar içeriğinde özellikle B1, D ve A vitaminleri, demir, kalsiyum, iyot, magnezyum ve fosfor açısından içeriklerinde bulunması gerekir böylece mamalar köpekler için daha sağlıklı hale gelir.
   
 • Köpek maması seçimlerinde tavuk etli, balık içerikli, geyik eti, tahıl içermeyen ve daha birçok farklı ürün türü görülebilir. Bunlardan en uygun olanı alabilmek için köpeklerin ırkı da dikkat edilmelidir.

Royal Canin Yavru Köpek MamasıNasıl Saklanır?

Kedi ve köpek mamaların saklanma yöntemleri, mamaların tazeliğini koruması açısından önemlidir. Bununla beraber tamamen özel ambalajlarda üretilen Royal Canin köpek maması mamaların tazeliğini uzun süreli koruması açısından özel şekilde üretmiştir. Bununla beraber mama saklama koşulları konusunda ambalaj üzerinde yer alan yönergelere uyabilirsiniz.Mamaları koku yapmayan plastik kaplarda veya cam kaplar içerisinde saklayabilirsiniz.

Kedi ve köpek mamalarının bozulmasında veya bayatlamasındaki en önemli faktör muhafaza edildikleri ortamdır. Eğer bir mama rutubetli veya çok güneşli bir ortamda muhafaza ediliyorsa bu noktada mamalar daha çabuk bir şekilde bozulur.Mamaların vitamin, mineral ve aromasını kaybetmemesi adına mamaların serin ve kuru alanlarda saklanması önerilmektedir. Oda sıcaklığı üzerinde saklanan mamaların sağlıklı bir şekilde tüketilmesi mümkün değildir. Sıcak ortamda yer alan mamalar genel olarak oksitlenir ve tüm vitamin, mineral içeriklerini tamamen kaybeder.

Yaş mamaların saklanmasında ise mutlaka buzdolabı kullanılmalıdır bunun dışında en faza 7 gün içerisinde açılan konservelerin tüketilmesi gerekiyor. Bozulan ve küflenen mamalarda çeşitli rahatsızlıklar meydana gelir ve bu tarz problemler ile karşılaşmamak adına mamaların taze kalınması sağlanmalıdır.