Orijen Mama Türkiye Ürünleri

Orijen mama Türkiye ürünleri, doğada yer alan güzelliklerin sentezlenmesinden oluşur. Bu nedenle sıradan bir mama değildir. İçerisinde yer alan taze et, işlenmeden ve kimyasal madde eklenmeden kutulara girmektedir.

Sırala
Filtrele
Toplam 15 ürün görüntüleniyor.

Söz konusu sağlık olduğunda, tercihlerimizi her zaman doğallıktan yana yapmak isteriz. Çünkü doğanın özünden kopanlar, sağlığı korumamıza yardımcı olur. Tıpkı Orijen mama Türkiye ürünleri gibi...

 

Bu nedenle değerli bir mamanın evcil hayvanlarla buluştuğu Orijen mama Türkiye ürünleri, evcil hayvan beslenmesi konusunda tercih edilmesi gereken ürünler arasındadır.

 

Orijen mama Türkiye ürünleri ile sağlıklı beslenmeye yeni bir kapı aralarken, evcil hayvanlarınızın aynı zamanda dengeli bir şekilde beslenmelerini mümkün kılarsınız. Çünkü Orijen mama Türkiye ürünleri, düşük tahıl ve yüksek et oranına sahiptir. Aynı zamanda içerisinde zengin sebze kaynakları da bulunmaktadır. Eğer Orijen mama Türkiye ürünleri almak istiyorsanız, Orijen mama Türkiye distribütörü Şadanlar’a güvenebilirsiniz.
Orijen Mama Türkiye Ürünleri Nelerdir?

 

Orijen mama, temelde şu tür ürünler sunmaktadır;

 

 

Yukarıdaki ürün çeşitleri, evcil hayvanlarınızın farklı ihtiyaçlarını gidermeye yöneliktir.

 

Orijen mama çeşitleri ise şöyledir:

 

 • ORIJEN Puppy  - Yavru Köpek Maması

 • ORIJEN Puppy Large Breed 6kg - Büyük Irk Yavru Köpek Maması

 • ORIJEN Six Fish Kedi Maması 1,8kg - Tüm ırk ve yaşam evreleri için

 • ORIJEN Fit & Trim 2kg - Fazla kilolu köpekler için

 • ORIJEN Tundra Kedi Maması 1,8kg - Tüm ırk ve yaşam evreleri için

 • ORIJEN Cat & Kitten 1,8kg - Yavru ve Yetişkin Kedi Maması - Tüm ırk ve yaşam evreleri için

 • ORIJEN Original Köpek Maması 11.4 kg - Yetişkin Köpek Maması

 • ORIJEN Small Breed Puppy & Adult Köpek Maması 1,8kg

 • ORIJEN Regional Red Kedi Maması 1,8kg - Tüm ırk ve yaşam evreleri için

 

 

 

Orijen Mama Türkiye Ürünleri Fiyatları

 

Orijen mama Türkiye ürünleri, çeşitli fiyat aralıklarına sahiptir. Çünkü her ihtiyaca göre farklı bir çözüm ve farklı besin değerleri söz konusudur. Ancak ortalama fiyatlara göz attığımızda, Orijen mama Türkiye ürünlerinin daha uygun fiyatlara sahip olduğunu söylemek mümkündür.

 

Eşdeğer ağırlığa sahip sıradan bir markanın köpek maması ürününe göre Orijen köpek maması daha uzun süreli kullanıma imkanı sunmaktadır. Yani normal bir köpek mamasını daha kısa süreler kullanıyorsanız, Orijen markası köpek maması bu süreden çok daha uzun bir süre boyunca köpeğinizin kullanımına yetmektedir. Sonuç olarak köpeğiniz daha az mama ile daha doyurucu öğünlere sahip olur. Zira diğer markalara göre Orijen, yüksek et değerine sahiptir. Yani içerisinde sırf paket dolu görünsün diye gereksiz besinler yer almaz. Eğer sizler de hem ucuz hem de birinci sınıf bir köpek maması istiyorsanız, şimdi Orijen ile tanışabilirsiniz.

 

 

Orijen Mama Türkiye Ürünleri Özellikleri

 

Orijen mama Türkiye ürünleri özelliklerini temel olarak başlıklar halinde sıralayabiliriz.

 

 • Orijen maması ürünleri, besleyicidir. Böylece köpekler, daha az besinler ile daha zengin bir şekilde doymaktadır. Aynı zamanda Orijen köpek maması tüketen köpeklerin dışkıları da kötü bir koku yaymamaktadır.

 • Orijen maması ürünleri, ekonomiktir. Zira içerisinde patates veya tahıl bulunan diğer köpek maması ürünleri, doyuruculuk açısından çok iyi değildir. Bu durum, köpeğinizin daha fazla yemesine sebep olur ve kilo alımına da neden olmaktadır. Eğer hareketsiz bir köpeğiniz varsa, daha dengeli beslenmesi çok önemlidir. Aksi halde tüy dökülmesi sorunları ile birlikte köpeklerin aşırı kilo almaları da söz konusu olacaktır.

 • Orijen maması ürünleri, köpeklerin ve kedilerin zihinsel ve bedensel gelişimini destekleyici özelliğe sahiptir. Bu özellik nedeniyle, uzmanlar tarafından Orijen maması tavsiye edilmektedir.

 • Gelişim dönemlerine göre evcil hayvanlar için ayrı ayrı çeşitler bulunmaktadır. Bu nedenle Orijen Türkiye ürünleri, kedi ve köpeklerin tüm yaşam evreleri boyunca yanlarında olmaktadır.

 • Eğer uygun fiyatlı ve kaliteli bir mama satın almak istiyorsanız, mutlaka Orijen Türkiye ürünlerine güvenmeniz gerekmektedir. Tabii ki farklı tür mamalar, farklı evcil hayvanlarda alışma sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle mamaları kullanırken mutlaka kademeli olarak değiştirmek gerekmektedir. Diğer türlü aşırı tüy dökülmesi ya da dışkılamada zorluk gibi problemler meydana gelebilmektedir.

 

Orijen Mama Türkiye Ürünleri Kullanıcı Yorumları

 

Orijen mama Türkiye ürünleri satın alarak evcil hayvan sahiplerinin yorumlarına göz attığımızda, benzer yorumları görmekteyiz. Bu yorumlardan bazılarını sıralayalım:

 

 • “Oldukça kaliteli bir mama. tahıl içermediğinden olsa gerek bizim köpek çok sevdi ve semirmeye başladı. Zayıftı hayvancağız.”

 • “Yüksek protein oranı ve tahıl içermemesi nedeniyle kesinlikle kullanılması gereken köpek mamasıdır. İçeriğindekilerle köpeğinize takviye besinler vermenize gerek bırakmaz.Yalnız şuna da dikkat etmek gerekir yüksek protein oranı her köpeğe yaramayabilir.”

 

Yukarıdaki yorumlar, en aktif forum sayfalarından alınmıştır. Yukarıdaki yorumlardan da anlaşılacağı üzere, köpeğiniz ya da kediniz için uygun olan Orijen mama ürünlerini tercih edebilir ve sağlıklı beslenmelerini sağlayabilirsiniz. Diğer yorumlarda dikkat çeken ifadeler ise şöyledir:

 

 • Zengin proteinli köpek maması

 • Yüksek et oranı içermektedir.

 • Kediler için en iyi markadır

 • Yavru köpek maması gelişimi desteklemektedir.

 

Yukarıda yer alan yorumları, farklı blog ve forum sitelerine göz atarak sizler de teyit edebilirsiniz. Orijen, yılların değişmeyen markası olarak kedi ve köpekleriniz için en uygun besinleri tek bir pakette sunmaktadır. Bu sayede, diğer tüm mamalara kıyasla daha uzun süreli kullanım ve daha sağlıklı besleme söz konusu olmaktadır.

Orijen Mama Türkiye Ürünleri Nasıl Kullanılır?

 

Burada, çok önemli püf noktalar yer almaktadır. Eğer evcil hayvanınızın yeni mamaya daha rahat bir şekilde geçiş yapmasını ve alışmasını istiyorsanız, mutlaka aşağıdaki tavsiyelere göz atınız:

 

 • Mamalar arasında geçiş yapmak istiyorsanız, kademeli mama geçiş yöntemini tercih ediniz.

 • Bu yöntemde, her iki mama da beraber kullanılmaktadır. Eski mamanın oranı azalırken, yeni mamanın oranı artmalıdır.

 • Bu geçiş sürecinde, en azından 1 hafta gibi bir zaman tanınması önemlidir. Çünkü her hayvan her mamaya kolay bir şekilde alışamayabilir. Eğer alışma olmazsa, bu durumda mama evcil dostunuz için uygun olmayabilir. Mesela hareket etmeyen hayvanlar için daha fit ürünler tercih etmek gerekir. Aynı zamanda aşırı hareketli evcil hayvanlar için de yüksek protein  değerine sahip besinleri tercih etmek gerekmektedir.

 

Yukarıdaki tavsiyelere uyum sağlayarak, mamaya alışma sürecini kolaylaştırabilirsiniz. Aynı zamanda, bu süreç içerisinde değerlerin kontrol edilmesi de önemlidir. Bu nedenle mama değişimi öncesinde veteriner kontrolü yaptırabilirsiniz. Ek olarak, mamaya geçtikten sonra dışkılama kokusunda değişiklik söz konusu olabilir. Ya da evcil hayvanınız daha az veya daha sık tüy dökebilir. Bu tür durumlar, aşırıya kaçmadığı sürece normaldir. Çünkü tüketilen besinler ve et türleri arasında bir değişiklik söz konusu olabilir. Unutmayın ki, her mama her evcil hayvan için uygun değildir. Eğer hangi mamaya geçiş yapacağınızı bilmiyorsanız, uzmanlardan yardım alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.