Royal Canin Mama Çeşitleri Türkiye

Sırala
Filtrele
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Royal Canin Mama

Royal Canin mama  içerikleri tüm kedi ve köpekler için bilim odaklı sağlıklı beslenme çözümleri sağlar ve aynı zamanda kedi ve köpeklerin ihtiyaçlarına özel ve hassasiyetlerine göre içerikleri hazırlar. Kedi ve köpekler arasındaki temel fizyolojik farklılıklarla beraber özel beslenme gereksinimlerine özel şekilde mamalar hazırlanır. Bununla birlikte tamamen mama formülleri kedi ve köpeklerin beslenme ihtiyaçlarına özel şekilde tasarlanmaktadır. Ürünler, insan beslenmesinde olan güncel eğilimler ve hayvan sahiplerinin de tercihlerine yönelik değildir. Tamamen kedi ve köpeklerin sağlığı için yaşamsal önemde bulunan besin ögelerinin derinlemesine araştırılması ve sentezlenmesi sonucunda tasarlanır. Kedi ve köpeklerin gerçek ihtiyaçlarına göre hazırlanan Royal Canin mamalar tavsiye mamalardır.

Royal Canin kedi maması


Kedi ve köpeklerin ihtiyaçları ön plana alınarak hazırlanan mamalar beslenme çözümlerini geliştirirken tüm kedi ve köpeklerin eşsiz ihtiyaçlarına uygun beslenme çözümleri geliştirmektedir. Kedi ve köpeklerin gerçek ihtiyaçlarını ön sırada tutmak ve beslenme gereksinimlerine uyarak tamamen kedi ve köpeklerin sağlık ve refah içerisinde geçirebilecekleri yaşam sürmelerine yardımcı olunuyor.

Royal Canin mama  ürünleri genel olarak tüm kedi ve köpeklerin hassas beslenme ihtiyaçlarına odaklanarak senelerce süren titiz araştırmalar sonucunda ihtiyaçlarına göre optimum bir beslenme profili oluşturmaktadır. Tüm bu ihtiyaçlar sadece hayvanların türüne değil aynı zamanda ırklarına, yaşam tarzlarına, yaşlarına ve sağlık durumları ile altta yatan diğer hassasiyetlere göre belirlenmektedir. Tüm bu analizler sonucunda yüksek kaliteli ve yüksek oranda sindirilebilir içerikler seçilir.

Royal Canin köpek maması


Royal Canin MamaÖzellikleri

Royal Canin mama özellikleri genel olarak bakıldığı zaman tüm kedi ve köpek  maması için çeşitli içeriklerde mamalar üretilir ve kedi, köpeklerin özel beslenme profillerini karşılayacak şekilde birleştirilebilen, yüksek kalitede ve yüksek oranda sindirilebilir içerikler tercih edilebilmektedir. Mamaların besin öğeleri açısından tamamen evcil hayvanların ihtiyaçlarına uyarlanmasının yanı sıra mama tanelerinin boyutları ve şekli de bir yürün veya ırkın kendine has çene yapıları ve fizyonomisine göre özel şekildetasarlanmış mamalardır. Royal Canin mama özellikleri bakıldığı zaman,

  • Kedi köpek beslenmesi alanında dönemsel şekilde çeşitli beslenme eğilimleri popülerlik kazanmaktadır. Bununla beraber her kedi ve köpeğin yaşına ve özelliklerine göre mama içerikleri hazırlanmıştır.

  • Royal Canin mamaları 1968 senesinden beri hayvan sahiplerinin beslenme seçimlerinde doğru karar verdiklerinden emin olabilmek amacıyla her zaman çalışmaların ve araştırmaların merkezine kedi ve köpek sağlığı konulur. Kedi ve köpek doğasını tamamen anlayarak onların sağlık ve refahına o kadar olumlu fark yaratılır.

  • Yoğun araştırma ve gözlemlere dayanarak bugüne kadar tasarlanan 200 üzerinde benzersiz beslenme çözümleri yer almaktadır bunun dışında kedi köpekler konusunda bilgi birikimi, veteriner hekimler, bilim insanları ve beslenme uzmanları ile beraber iş birliği yapılmaktadır.

  • Royal Canin giderek daha hassas formüller sağlıyor ve bunun yanı sıra ürünlerin şekline, dokusuna, lezzet ve sindirilebilirlik oranını yükselterek tüm hayvanların uyum düzenine uygun şekilde mamalar üretilmektedir.

Royal Canin Mamaİçeriğinde Ne Var?

Royal Canin mama içeriği olarak mamalarda kullanılan bileşenler genellikle beslenme faydalarına göre seçilmektedir. Bu tarz bir yaklaşım aynı zamanda kedi ve köpeklerin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde ürün geliştirmeye yardımcı olur. Çevre üzerindeki etkiyi en aza indirmek için daha az karbon ayak izine sahip bileşenleri seçmeyi sağlamaktadır. Royal Canin mama içeriklerine bakıldığı zaman genel olarak hassas formülleri belirli yaşlara, ırklara, boyutlara ve yaşam tarzları ile sağlık durum ve hassasiyetlere göre mama içerikleri düzenlenmiştir. Mama içeriklerinde yer alan hayvansal proteinler kümes hayvanları, domuz eti, kuzu, tavuk, sığır eti gibi et içerikleri bulunur. Hayvansal proteinler sağladığı çeşitli proteinlerle beraber vitaminleri de destekler.

Royal Canin yavru kedi maması


Hayvansal proteinler tarafından sağlanan besinler daha güçlü kemik, diş ve kas gelişiminin anahtarıdır ve üstelik tüm hayvansal proteinlerle birlikte bitki proteinleri ve tahıllarda yüksek oranda doyuruculuk sağlar. Royal Canin mama içerikleri arasında bulunan bitkisel proteinler genel olarak tüm kedi ve köpekler için birçok temel besin kaynaklı olan besinlerdir bunun dışında içeriğinde nişasta, diyetsel lifler, yağ, mineraller, amino asitler ve vitaminlerde bulunmaktadır. Tüm bu bileşenler ayrıca evcil hayvanların sağlıklı derisini ve tüylerin korunması ile sağlıklı hücrelerin zarar görmesini önler.

Royal Canin mama içeriğinde yer alan lifler ve yağlar ile birlikte tüm kedi ve köpeklerin ihtiyaç duyduğu besinleri destekliyor. Özellikle lif içerikleri genel olarak sindirim geçişinde yer alan sorunları tedavi eder. Lifler genel olarak kilo verme diyetlerinde çok yararlı bir bileşendir ve aynı zamanda mama içerikleri arasında yer alan yağlar, ölçülen miktarlarda enerji depolamak için çok önemlidir. Bir gram yağ, bir gram karbonhidrat ve protein sağladığından dolayı yüksek oranda enerjiyi hayvanların bünyesine katar.


Royal Canin yavru köpek maması


Royal Canin Mama Nasıl Seçilir?

Royal Canin mama seçimlerinde öncelikle kedi ve köpeklerin yaşı, ırkı, cinsi gibi özelliklere göre ayrılabilmektedir. Kedilerin ve köpeklerin temel gereksinimlerine göre mama tercihleri yapılabilmektedir. Kedi ve köpeklerin beslenmesine ve mama seçimlerine dikkat etmek, onların daha uzun ömürlü ve sağlıklı olmalarını destekler. Bununla beraber hayvanların fiziksel özellikleri çok dikkatli bir şekilde bilinmelidir ve diğer temel ihtiyaçlarına göre bir mama seçimi yapılabilir.


Royal Canin mama nasıl seçilir genel olarak bakıldığı zaman,

  • Mama seçimleri sırasında hayvanların yaşına, hareketlilik ve buna benzer olan özelliklere dikkat edilmelidir. Bunun dışında mamaların içeriğinde vitamin ve mineraller bulunması ve yüksek protein oranı da gün içerisinde fazla hareketli olan hayvanlar için idealdir.

  • Kedi ve köpeklerin sağlıklı beslenmesi açısından yaş faktörü önemlidir. Örnek olarak yavru kedilere yavru kedi maması verilmelidir. Yetişkin ve yaşlı hayvanlara da yaşa uygun üretilen mamaların verilmesi gerekilir.

  • Royal Canin mama içeriklerinde farklı leziz et içerikleriyle beraber birçok mama türü bulunur. Bunlardan en uygununu alabilmek için köpeklerin ırkı dikkate alınmalıdır. Bunun dışında küçük, orta veya büyük boyda olan köpeklerin mama miktarı da mamaya uygun şekilde verilmektedir.

Royal Canin Mama Nasıl Saklanır?

Royal Canin mama nasıl saklanır konusunda mamaların saklanmasında tazeliği korumak önemlidir. Royal Canin ambalajları mamaların tazeliğini korumak açısından özel şekilde üretilmiştir. Bu sebeple Royal Canin mamaları kendi ambalajları içerisinde muhafaza ederek saklayabilirsiniz. Mamalar her zaman kuru ve serin yerlerde ve güneş almayan yerlerde saklanmalıdır bunun dışında mamanın tadını korumak için paketin ağzını kapalı tutmak gerekir. Mamaları sıcak ve güneşli alanlarda muhafaza etmemek gerekir bunun dışında mamalarda ciddi ölçüde lezzet ve vitamin kayıpları görülebilmektedir.

Mamaların tazeliğini maksimum düzeyde korumak için her defasında amabalaj içerisinden mama alındıktan sonra paket içerisindeki havayı çıkartarak fermuarı kapamanız, mamaların tazeliğini daha uzun süre korumayı sağlar. Mama paketi açıldıktan sonra uzun süre korumayı destekleyen içeriklerle beraber paketin ağzını açtıktan sonra bir ay içerisinde mamaların tüketilmesi önerilir. Yaş mamalar içinde mutlaka açıldıktan sonra 7 gün içerisinde tüketilmeli ve hava almayan kaplarda saklanarak buzdolabında muhafaza edilmelidir. Mamaların saklanmasında cam kaplar ve koku yapmayan plastik kaplar tercih edilebilir ve bu şekilde mamalar daha rahat ve daha güvenli şekilde muhafaza edilebilir.

Royal Canin Mamalar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.