Yavru Kedi Bakımı Ürünleri Malzemeleri

Sırala
Filtrele
%50 indirimli
Catlife - Catlife Malt Paste
0
Catlife
41,82 TL
20,91 TL
Stokta Yok
GimCat - GimCat Kedi Ödül Yoğurdu 150 Gr
Toplam 25 ürün görüntüleniyor.

Kediler her zaman kedi sahiplerinin en büyük neşesi ve huzuru olurlar. Çünkü kedi sahiplenenler çok iyi bilirler ki kediler aslında söylenildiği gibi uyumsuz ve aksi değillerdir. Sadece kendi doğaları gereği bu tarz davranışlarda bulunurlar. Ancak kedilerin yavruluk haliyle sahiplenilmesi, bazı zorluklar bulundurduğu gibi bazı kolaylıkları da beraberinde getirmektedir. Bunlara örnek vermek gerekirse, kedilerin yetişkin hali ile sahiplenilmesi önceden uygulanan bakımların nasıl olduğunu tam bilmediğiniz için kedi ile aranızda bir uyumsuzluk sorunu yaratabilir. Bu durum en azından bir süre devam edecek olsa da oldukça yorucu bir süreç olabilir. Ama kediniz yavruysa ve ilk sahiplenen sizseniz, size uyum sağlaması daha kolay olacaktır. Çünkü tüm bakımlar, eğitimler sizinle beraber başlayacaktır.

Yavru kedi bakımı ürünleri ile hem kedinizin daha sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlayabilir, hem onunla aranızdaki bağı güçlendirebilirsiniz.

Yavru kedi bakımı konusunda bulunan tüm hassasiyetlere önem vermeniz sonucunda da aslında kediniz ile aranızdaki uyum çok kısa sürede oluşacaktır. Kedinize iyi bakmanız, onu yeni yuvasına alıştırmanız için da bakımları sırasında gerekli olan malzemelere sahip olmanız ve ayrıca, bakımlarını da aksatmadan yapmanız gerekmektedir. Bu sayede onun için çok daha konforlu bir alan var edebilir, daha uyumlu olmasını sağlarken sakin tavırlar içerisinde olmasını da sağlayabilirsiniz. Özellikle sizin tavırlarınız ile beraber kullandığınız ürünlerde bu kısımda oldukça önemlidir.

Yavru Kedinin Bakımındaki Önemli Noktalar Nelerdir?

Yavru kediler, özellikle annelerinden erken ayrıldıkları dönemlerde yeni sahiplerine muhtaç durumda olurlar. Henüz temel ihtiyaçları konusunda yapabilecekleri bir şey yokken tamamen sizin ilginiz gerekli olabilir. Bu yüzden aslında kedinizi sahiplendiğiniz zaman, yavrulukta hangi dönemde olduğunun da önemi büyüktür. Çünkü kediler için üç dönem yavruluk vardır. Birinci dönem içerisindeyse, henüz oldukça küçüktür ve en fazla dört haftalık bir kedi olabilir. Bu yüzden beslenmeden hijyene kadar tümüyle size bağımlıdır.

Çevresini tanıması ve size alışması konusunda hassas davranmanız gereken yavru kedilere bakımları konusunda da hassas olmanız gereklidir. Bu yüzden yavru kedi bakımı ürünleri için de seçimlerinizi u dönemlere uygun olarak yapmanızda fayda vardır. Kediler, ilk dönem içerisinde kendilerini dahi yeni yeni tanırken, vücut ısılarını ayarlamaya çalışırken zamanla dünyaya alışırlar. Bu yüzden yavruluğun son evresine kadar da oldukça sakin yaklaşarak onun gelişime katkı sağlayabilirsiniz.

Yavru kedilerin gelişimleri çok hızlı olsa da bu kısımda sizlere ihtiyaç duymadıkları anlamına gelmediği de söylenemez. Çünkü kediler, yetişkinlik çağına geçene kadar bağışıklık sistemini oluştururlar. İyi beslenmeleri, gereken enerji miktarını almaları, hijyen konusunda doğru bir ortamda bulunmaları ve sağlık konusunda gerekli olan kontrollerden de geçmeleri lazım. Bu yüzden de yavru kedi bakımı sizler için daha ciddi olunması gereken bir sorumluluk.

Yavru Kedilerin Beslenmesi Nasıl Sağlanmalıdır?

Annelerinden olması gerekenden erken ayrılan yavru kediler direkt olarak mamaya başlatılmaz. Çünkü kedilerin belirli bir dönem anneleri ile olmaları ve anne sütü almaları gerekmektedir. Annelerinden ayrı kaldıklarında da anne sütü yerine verilmesi gereken şey süt tozudur. Bir süre süt tozu kullanarak süt ihtiyaçlarını giderebilirsiniz. Bu konuda da birçok marka, süt tozu da üretimi yapmaktadır. Süt tozlarını da biberon içerisinde vereceğinizden yavru kedi biberonları da bulmanız mümkündür.

Kediler, bir dönem için, henüz dişleri oluşmadığından, sütten sonra direkt mamaya geçemezler. Bu kısımda da sizin için doğru olan ezme tarzında olan, kolay yenilebilir mamalardan tercih etmenizdir. Bu sayede kedilerin beslenme sırasında daha rahat yemek yediklerini de görebilirsiniz.

Yavru kedi bakımı için önemli olan bir diğer husus da kedilerin beslenme içerisinde gerekli enerjiyi alabilmeleridir. Bu yüzden vitamin desteklerinden de yararlanabilir. Hem sahip olmaları beklenen enerjiyi alıp hem de yavruluk dönemlerinde bağışıklıklarının en iyi şekilde oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Yavru Kedilerde Hijyen Önemli Mi?

Yetişkinlik çağına girmemiş olan kedilerin, hala sizin hijyen konusunda desteğinize ihtiyaçları vardır. Ancak bu noktada bakımlarını aksatmamış olmanız kadar onlara karşı yaklaşımınız ve kullandığınız ürünler de bir hayli önemlidir. Gerekli olduğu zamanlarda temizlenmesi, kurulanması, tırnaklarının kesilmesi gibi detaylarda kullanılan tüm malzemelerin kedilerin yavru olması ile uyumlu olması gerekmektedir.

Kedilerin dönemlerine göre ürünler de değişiklik göstermektedir. Çünkü bakıldığında yetişkin bir kedinin tarağı ile yavru bir kedinin tarağı aynı forma sahip değildir. Aynı şekilde her ikisinin kullandığı kum, mama kabı ve yatağa kadar farklılıkların var olduğu da gözlenebilmektedir. Bu yüzden satın alma işlemleri içerisinde hangisinin yavru kedi bakımı için daha uygun olduğunu da öğrenmeniz gerekmektedir. Kediniz için doğru seçimi yapmanız, oyun sizinle uyumu, bakımı esnasında daha sakin hareket etmesi konusunda da bir hayli önemlidir. Özellikle kediler hijyene, temizliğine büyük önem verdiklerinden ötürü, sürekli temiz ve bakımlı olmaları onların daha sakin bir gelişim evresinden geçmelerine yardımcı olacaktır.

Yavru Kedilerde Sağlık İçin Nasıl Adımlar Atılması Gerekir?

Yavru kediler çoğu konuda sizin desteğinize ihtiyaç duydukları gibi sağlık konusunda da sizin desteğinize ihtiyaç duyarlar. Bu hem veteriner hekime götürülüp gerekli kontrollerinin ve aşılarının yapılması hem de ev içerisinde gerekli konforun sağlanması, göz damlalarının kullanılması gibi detaylarla alakalıdır. Kedinize hijyenik bir ortam vermeniz, onun sağlığının da iyi durumda olmasını sağlamaktadır. Ancak yavru kedi bakımı içerisinde belirli aksaklıkların olması durumu yaşanırsa, bu kedinizin sağlığını olumsuz etkileyecektir.

Kedinizin sağlığı açısından gerekli olan tüm özellikler, oldukça hassastır. Gerekli olan vitaminlerin doğru kullanımı, damlaların doğru zamanda kullanımı gibi detaylar, kedinizin sağlığını da olumlu etkilemektedir. Ancak eğer siz kedinizin bakımı konusunda dikkatli davranmazsanız her detay sağlığını da kötü etkileyebilmektedir.

Yavru Kedilerin Güvenliği İçin Ne Gibi Önlemeler Alınabilir?

Genel olarak yavru kediler çok hareketli olurlar. Hatta kedilerin en enerjik oldukları dönem yavru oldukları dönemdir. Bazen kedi sahiplenen kişilerin, bu yüzden yorulduğu da bilinenler arasındadır. Çünkü kedi sahipleri, yavru olmasından ve başına bir şey gelmesinden ötürü sürekli bir takip halinde olurlar. İşte bu yüzden kedilerin güvenliğini almak oldukça önemlidir.

Kedi güvenliği için kullanılabilecek en güzel ürünlerden biri kedi uzaklaştırma spreyidir. Bu sayede kedinizin gelmesini istemediğiniz yerlere, ona zarar verebilecek olanlara bu spreylerden kullanabilirsiniz ve bir nevi güvenliği de sağlamış olursunuz. Diğer yandan güvenlik için kedinize gerekli kuralları sabırla öğretmeniz gerekecektir. Yavru kedi bakımı sürecinde, kedinizin hızlı bir gelişimde olduklarından hızlı şekilde öğreneceklerinden de emin olabilirsiniz.

Yavru Kedilerin Bakımında Gerekli Temel Malzemeler Nelerdir?

Doğumundan sonra sahiplendiğiniz ve hala yavru olan kediler için öncelikli olarak doğru bir ortam sağlamalısınız. Bu da yavru kedi bakımı için gerekli olan hususlardan biridir. Çünkü bakım için doğru bir ala kurulması, gerekli olan malzemelerin olması atlanmaması gereken detaylar arasındadır. Bir kedinin ilk ihtiyaçları yatak takımı, mama kabı, kedi kumu, oyuncağı gibi ürünlerden oluşmaktadır. Elbette bebeklikle beraber süt tozu, ezme maması, biberonu gibi seçenekler de eklenmektedir. Bu liste daha onlarca malzeme ile beraber uzayıp giderken, önemli olan hem malzemenin iyisine sahip olmanız hem de bu malzemeleri yavru kedi bakımı kriterlerine uygun olarak aksatmadan, onlara sevginizi ve şefkatinizi hissettirerek kullanmanızdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.