Yavru Yaş Köpek Konserve Maması Çeşitleri

Sırala
Filtrele
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

Yavru köpek maması alışverişi, özellikle ilk köpek yavrusuna sahip olan insanlar için çok zor olabilir. Yavrular yaklaşık 8 haftalık olduklarında katı yiyecekler yemeye başlarlar, ancak kademeli olarak çok daha erken tanıtılmalıdırlar. Yeni mama diyetine geçişine yardımcı olmak için en iyi yavru köpek konservesi markalarıyla başlamak en iyisidir.

Yavru yaş köpek konservesi konusunda başarılı bütün markaların ürünlerini sayfamızda listeliyoruz. İlk defa bu ürünlerden alacak olanlar öncelikle bilgilendirme yazısını okumalarını tavsiye ederiz.

Büyüyen bir yavru köpeğin gelişim ihtiyaçlarını yeterince destekleyebilmesi için seçilen köpek maması protein, kalori, vitamin ve mineral bakımından yüksek olmalıdır. Yavrular endişe verici bir oranda büyüyor! Bu hızlı büyüme nedeniyle kemiklerinin, kaslarının ve organlarının güçlü ve sağlıklı kalmasına yardımcı olmak için ek besinlere ihtiyaçları vardır.

En iyi yavru yaş köpek konservesi seçmeden önce, konuyu veterinerinizle tartışmanız zorunludur. Yavru köpeğinizin cinsine ve genel sağlık durumuna göre ihtiyaçlarını karşılayacak mamaya karar vermenize yardımcı olacaklardır. Yetişkin köpekler için konserve köpek mamasından farklı olarak, köpek maması bazı ekstra dikkat gerektirecektir.

Yavrular Ne Zaman Yaş Mama Yiyebilir?

Yeni bir köpek yavrusu sahiplenenler birçok evcil hayvan sahibinin kafası karışıyor, yavru köpekler ne zaman ıslak mama yiyebilir? Sahiplendikten sonra onu eve getirdiğinizde y yavru köpek konservesi beslemeye başlayabilirsiniz. Ancak, barınağa/yetiştiriciye, yavru köpeğin daha önce ne tür mama ile beslendiğini sorduğunuzdan emin olun. Mide rahatsızlığını önlemek için geçiş dönemi çok önemlidir.

Yavru köpeğiniz daha önce kuru mama yiyorduysa, yavaş yavaş mamasını değiştirmeniz gerekecektir. Bir durumda asla bir gıda türünden veya hatta markasından diğerine geçiş yapmayın. Bunun yerine geçiş 7-10 günlük bir süre içinde yapılmalıdır. %80 eski yiyecekle başlayın ve %20 yeni yiyecek ekleyin ve ardından yüzdeyi yeni yiyecek lehine değiştirmeye devam edin.

Yavru köpekler için en yaygın iki ticari köpek maması türü kuru mama ve ıslak/konserve mamadır. Çoğu durumda, veterinerlerin çoğu, yavru köpeğinize ıslak köpek maması yerine kuru mama ile başlamanızı önerir. Bunun nedeni kuru mamanın beslenmesinin hesaplanmasının daha kolay olması ve evcil hayvan sahibi için daha ucuz olmasıdır. Yavruları beslemek için genel kural şudur;

• 6 aylıktan küçük köpek yavruları - günde 3-4 kez

• 6 aylıktan büyük köpek yavruları - günde 2 kez

Bu, köpek için bir rutin belirler. Ve özellikle yavru köpekler için bu, köpeğinizin ne zaman düzenli olarak lazımlığa ihtiyacı olacağını tahmin etmenizi kolaylaştıracaktır.

Yavrular Ne Zaman Yetişkin Köpek Maması Yemeye Başlayabilir?

Büyüyen yavruların, yaklaşık 1 yıllık bir süre boyunca benzersiz beslenme ihtiyaçlarını karşıyabilmek için özel olarak formüle edilmiş bir köpek yavrusu maması diyeti ile beslenmeleri gerekir. En iyi yavru köpek konservesi gerekli tüm beslenmeyi sağlayacaktır. Yavru köpeğinize tüm yaşam evreleri veya yetişkin köpekler için formüle edilmiş bir mama verirseniz, vücudunda gerekli olan besinlerin bir kısmı kaybolur ve bu da yetişkinlikte birçok farklı sağlık sorunlarına ve hastalığa neden olabilir.

Veterinerlere göre en iyi konserve köpek mamasını beslemek için bilime dayalı kesin bir zaman çerçevesi yoktur, ancak veteriner hekiminiz yetişkin mamasına geçirmeniz için en iyi zaman konusunda size tavsiyede bulunabilir. Tipik olarak, daha küçük ırklar 8-10 aylıkken yetişkin mamasına geçirilebilir. Bununla birlikte, büyük ırk, 12 ila 15 aylık olana kadar değiştirilmemelidir.

Birçok veteriner, ilk başta yavru köpeğinize günde 4-5 küçük öğün beslemenizi tavsiye edecektir. Köpeğiniz yaşlandıkça, besleme sayısını sadece 2'ye düşürebilirsiniz. Yine, bu, veterinerinizin sizinle konuşabileceği bir şeydir, çünkü yavru köpeğinizi şahsen görecekler, hangi diyeti yediğini bileceklerdir.

Yavru Yaş Köpek Konservesi Faydaları

Yavru köpek konservesi köpeklerinizin beslenmesine eklendiği günler geride kaldı. Kuru mamanın rahatlığı onu evcil hayvanlar için en popüler beslenme seçeneği haline getirmeye devam etse de köpekler düzenli ve hatta ara sıra ıslak mamanın diyetlerine dahil edilmesinden yararlanabilir. İşte köpeğiniz için konserve mamanın bazı belirgin faydaları.

Kuru Gıdadan Daha Fazla Et Proteini

Yavru köpek konservesi genel olarak kuru mamalara göre daha fazla et içerir, bu yüzden genellikle daha pahalıdırlar. Bu, tahıl kaynaklı karbonhidratlara çok az ihtiyaç duyan köpekler için harika bir haberdir. Ancak kuru mamaların üzerindeki köpek maması etiketleri aldatıcıdır. Yemeğinizin içinde gerçekte olduğundan daha fazla protein olduğunu varsaymanızı sağlayabilirler.

Kuru Madde Bazlı Protein Farkı

Birçok kuru gıda, ıslak gıdalardan çok daha az neme sahip olduğundan (%70 neme kıyasla yaklaşık %10 ıslak), kuru mama için protein yüzdeleri çok daha yüksek görünecektir. Ancak ıslak mamanızı kuru madde bazına dönüştürdüğünüzde, konserve mamalarda kuru mamaya göre - aynı markadan bile olsa- ne kadar daha fazla protein olduğunu görebilirsiniz.

Islak ve Kuru Köpek Mamalarının Protein İçeriğinin Karşılaştırılması

Aynı lezzet ve marka olsalar bile, ıslak ve kuru köpek mamalarının protein içeriğinin ne kadar farklı olabileceğini göstermek için işte bir örnek. Bu yüksek kaliteli, yüksek proteinli bir markadır, ancak ıslak ve kuru gıdaların gerçek protein içerikleri arasında hala büyük bir fark vardır.

Daha Az Karbonhidrat

Gluten'in Rolü

Kuru mama genellikle ıslak yiyeceklerden daha fazla karbonhidrat gerektirir, çünkü karbonhidratlar yiyecekleri bir arada tutan bağlayıcı görevi görür. Muhtemelen gluteni duymuşsunuzdur. Bu karbonhidrat bileşeni, buğday ve diğer karbonhidrat kaynaklarında bulunan bir proteindir ve gıdaları bir arada tutmak için bir yapıştırıcı gibi çalışır ve aşina olduğumuz ekmek benzeri dokuyu oluşturmaktan sorumlu olan şeyin bir parçasıdır. İçlerinde glüten bulunan gıda ürünleri daha çiğnenebilir ve birbirine daha iyi yapışır.

Daha Az Protein Daha Fazla Karbonhidrat Demektir

Kuru köpek mamasının daha düşük protein yüzdesinin yarattığı boşluğu doldurması gereken bir şey var. Yani, kuru köpek mamasında otomatik olarak daha fazla karbonhidrat var çünkü daha az protein var. Yağ diğer tek değişkendir ve diyet mamaları ile normal mamaları karşılaştırmadığınız sürece, evcil hayvan mamalarında genellikle yağda çok fazla fark görmezsiniz. Yine de aradaki fark, protein ve karbonhidrat seviyeleri kadar değildir. Köpek mamalarının kalitesinde gerçek bir fark görebileceğiniz yer burasıdır. Protein daha pahalı olduğu için daha kaliteli gıdalar genellikle karbonhidratlardan daha fazla protein içerir.

İçerik Listesini Daima Kontrol Edin

Bununla birlikte, yiyecek türleri hakkında genel bir varsayıma güvenmek yerine köpek maması içerik listenizi kontrol etmek her zaman önemlidir. Sadece kuru mama veya konserve mama kategorilerindeki köpek maması markaları ve formülleri arasında kalite açısından büyük bir fark olabilir.

Bir yiyeceğin kalitesini değerlendirmenin en iyi yolu, içindekiler listesine bakmaktır. Et her zaman ilk bileşen olmalıdır. Ayrıca, mamanın gerçekte ne kadar et içerdiğini görmek için köpek maması etiketinizi kontrol edin.

Daha Lezzetli

Islak yiyecekler daha lezzetlidir. Daha güçlü, daha doğal bir tada sahip olan konserve köpek maması, seçici yiyiciler ve yaşla birlikte tat alma duyusunu kaybeden yaşlı köpekler için daha uygundur. Bu harika lezzet nereden geliyor? Konserve yiyeceklerin yüksek et protein içeriği. Köpeklerin içgüdüsel olarak tercih ettiği gerçek et içeriklerinden gerçek et lezzetleri. Ayrıca, konserve mamalar daha gerçek etten ve daha az karbonhidrattan yapıldığından, çoğu kuru köpek mamasında olduğu gibi genellikle yapay tatlar veya renkler içermez.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.